Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Ne nego da nas ne razočaraju prekoračenjem već produženog roka. :D
 
Zelena pijaca u Rakovici je propala, jer nije bila povezana gradskim prevozom, a nije imala ni parking da se kolima spuštiš sa Miljakovca ili Kanarevog brda. Tako da je ljudima uvek bilo lakše da sednu na bus (47, 48, 50, 59, 94) i odu do Banjice. Tako da sudbina buvljaka na toj lokaciji nije sjajna.
 
94 preusmerena kroz Varešku. Ide još jedna linija, plus 42 staje dosta blizu.
 
Bila je nekad linija 504, ali ona je prebačena na Vidikovac, 42 i nestaje blizu on ima stanicu kod Železničke stanice a sledeća je u Pere Velimirovića. Autobus 3a ima stanicu na uglu sa Vareškom.
 
Pardon, 506, Miljakovac 1-Resnik.

Pa sad, ako će neko zbog "daleko mi stanica" da ne ode na Buvljak, imamo istu logiku onih careva koji su tvrdili da će "Big" (ex Capitol) u Rakovici da propadne zato što je... u Rakovici.
 
Pa sad, ako će neko zbog "daleko mi stanica" da ne ode na Buvljak, imamo istu logiku onih careva koji su tvrdili da će "Big" (ex Capitol) u Rakovici da propadne zato što je... u Rakovici.
Koristiće se 94 do Novog Buvljaka, kao što se koriste i linije koje vode do EX Capitola. Da nema linija koje direktno vode do pomenutog TC, nažalost ne bi bio iskorišćen kao što je sada. To što ima nas kojima nije problem da idu pešaka, ne znači da je to pravilo.​
 
Btw, baš kao Capitol, i Buvljak će imati parking... Tako da... Jbg, opet mašite poentu svi od reda.
 
OK svi će dolaziti kolima, neće niko koristiti gradski prevoz, pa će zato i preseljeni Sajam i sve što bude u Surčinu biti sa neverovatnom posećenošću, tako da nema potrebe da razglabamo 'oće li neki objekat biti posećen ili ne, pošto nijedna lokacija nije nepristupačna. :D
 
Ček burazeru, ti govoriš kao da je ovo otprilike bogu iza tregera. Buvljak je između dva ogromna naselja, koja u zbiru imaju preko 30 000 stanovnika, što je veličina prosečnog grada u Srbiji.
Ako je ograničavajući faktor to što nije bliže centru (a nešto nisam ni siguran da stanovništvo centra toliko žudi za Buvljakom), onda nešto grešiš u shvatanju.
Isto kao što iz Mirijeva buvljak nije ništa dalji Miljakovcu nego Novom Beogradu.
 
Ne, ja govorim da ti postavljaš stvari tako da kada su i bogu iza tregera, da to nije problem zato što će svi sesti u kola i doći do te lokacije, kao da niko živi ne koristi gradski prevoz i kao da svi živi imaju kola. A i govorim, da se osvrnem na ranije pisanje, da tvoje i moje razmišljanje da može da se stigne peške, bio to Buvljak i lokalno stanovništvo, bila to neka druga lokacija, nije merodavno, zato što smo mi u manjini.​
 
Pa jesam sad rekao da je pored autobuska stanica? Dve linije na njoj. Malo dalje druga, još tri linije na njoj, na drugoj strani treća, još 5-6 linija na njoj. Hoćeš možda u sred buvljaka stanicu?
Uopšte ne sumnjam da će, ako ljudi budu tražili, prebaciti još neke linije kroz Varešku.
 
Poslednja izmena:
Započeli smo priču o novoj lokaciji Buvljaka, kada si ti spomenuo i kako se kao netačna ispostavila priča o propadanju EX Capitola, zato što je na području Rakovice. Tada sam prokomentarisao da bi bio slabo posećen da ne postoji gradski prevoz koji prolazi pored njega, na šta si ti odgovorio konstatacijom da ima parking ispred TC - a, a da će biti i kod nove lokacije buvljaka. Na tu konstataciju i sve tvoje odgovore i / ili konstatacije sam odgovorio onako kako sam smatrao da treba. I dalje stojim iza toga da je tvoje viđenje stvari iz tvog ličnog ugla pogrešno, pritom se osvrćući na dolazak peške. Mnogi ljudi kada im kažeš da je nešto blizu, da se stiže peške za 5 - 10 minuta i objasniš koja je ruta u pitanju, dobiješ odgovor kako je bolje da se ide gradskim prevozom.

To što postoji ponovo linija pored EX Miljakovačke pijace, je dobra stvar i mnogi to vide kao direktnu vezu, dok će mali broj ljudi videti 506 i linije koje idu Borskom kao direktnu vezu. Dobar deo ljudi kada im kažeš da postoji opcija presedanja, pored direktne veze, gledaju te kao da nešto s tobom nije u redu. A zamisli tek kad čuju da treba da se vraćaju uzbrdo do linija u Borskoj, kako bi reagovali na tu "direktnu" vezu.

Možda grešim, ali ja jednostavno ne vidim kod nas tu kulturu pešačenja, već gde god je moguće, ili kolima ili gradskim prevozom sa što manje pešačenja.​
 
Taj buvljak i nije tako užasno pozicioniran, na koliko su loše organizovane veze sa okolinom. Ne znam da li je u planu, ali je logično širenje Bulevara patrijarha Pavla do Miška Kranjca minimum. Tu je i tramvaj, nije mnogo daleko ni BG:VOZ. Potrebno je obezbediti dovoljno tezgi, dovoljno veliki parking, jako promeniti mrežu GSP linija i napraviti normalne pešačko-biciklističke veze (sada je tamo jako nebezbedno).

Beograd je dovoljno veliki da bi moglo biti nekoliko buvljaka, ali obavezno vezan za BG:VOZ. Recimo, što je neko već napisao, Železnička stanica Zemun, pa može i Železnička stanica Krnjača sa uređenjem puteva ka toj zoni i normalnih autobuskih linija.
 
Nadamo se da ce ovo malo ubrzati radove na Patrijarha Pavla. Otac mi je na Miljakovcu i svako malo vozim sa NBG tamo i u sustini je na 15 min voznje, samo taj bulevar povremeno pravi usko grlo.
 
Постоје ли неки планови за плац бивше ИМР? Делује ми да би могла нека саобраћајна комуникација од задњег дела пијаце до булевара да се провуче иза самачког хотела.
 
Ček burazeru, ti govoriš kao da je ovo otprilike bogu iza tregera. Buvljak je između dva ogromna naselja, koja u zbiru imaju preko 30 000 stanovnika, što je veličina prosečnog grada u Srbiji.
Ako je ograničavajući faktor to što nije bliže centru (a nešto nisam ni siguran da stanovništvo centra toliko žudi za Buvljakom), onda nešto grešiš u shvatanju.
Isto kao što iz Mirijeva buvljak nije ništa dalji Miljakovcu nego Novom Beogradu.

Велика већина становника Београда и посетилаца Београда никад у животу није била на Миљаковцу,
што никако не може да се каже за Нови Београд,
локација је катастрофална.
 
Али се ишло на бувљак и док није било Белвила нпр. Мени је он у сећању из детињства, сваки долазак у БГ је подразумевао обилазак Калемегдана и Кнез Михаилове, Земунског кеја, храма Светог Саве и обавезно бувљака на НБГ. Без увреде, али Раковица нисам знао ни да постоји.
 
Vrh