Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Drži se knjige da ne uradi apsolutno ništa kao Vesić ili neko prethodni.

Od Merkatora do Milentija Popovića su raster ploče.

U Tošinom bunaru je asfalt.
IMG_20240731_000037.jpg


Asfalt je najjeftiniji i najlakši za postavljanje.
 
Evo, poslušali su me.

Pogledajte prilog 214548

Iskreno, duša me je zabolela kada sam jutros osetio miris asfalta. Ponadao sam se da rade samo pešačko ostrvo, ali ne - samo je Šapić pokazao kolika je morončina i imbecil.
Не смем да замислим шта бих због овога урадио Шапићу да га видим на улици.
Drži se knjige da ne uradi apsolutno ništa kao Vesić ili neko prethodni.

Od Merkatora do Milentija Popovića su raster ploče.

U Tošinom bunaru je asfalt.
Pogledajte prilog 214555

Asfalt je najjeftiniji i najlakši za postavljanje.
Весића и Шапића послати на доживотну робију у заједничку затворску ћелију.
 
Uspeo je da probudi bes u nama mirnim ljudima.

Baš sam se uznemirio kada sam video mašinu za asfaltiranje i poželeo sam mu sve najgore u tom trenutku. Tipa da mu deca budu gejevi - mislim da bi to njega, najgoru sirovinu, baš zabolelo.

a cek, jedno laicko pitanje

jel vi mislite da je gangula rekao bas tako parking da se odradi sa tim materijalima?

posto ja (mozda sam naivan) mislim da on vise direkciono radi a neki drugi imbecili odluce ovo
 
Definitivno ukidaju pešački.

dusko pesacki.jpg


Ostaje ovaj ispred škole i biće sa semaforom.

Nisam siguran koji je prelaz logičniji. Ovaj što se ukida je ne sredini i nekako mi je logičniji. Plus što mi se čini da nije pametno da pešački bude ispred ulaza u školu. Semafor će mnogo značiti definitivno u svakom slučaju.

Možda bi bilo pametnije da imamo dva semaforizovana pešačka, ali malo razmaknutija sa sinhronizovanim semaforima.

Sada imamo situaciju da je razmak između dva pešačka prelaza 250m, a koliko se sećam, u tom slučaju smemo da pređemo ulicu (ako nema pešačkog na manje od 100m)

(400m je dužina ovih blokova)
 
Доста је један, богме. Ево код мене, М. Миланковића, 600 метара и нема ниједан (а треба).

Вероватно постоји бојазан да би клинци претрчавали код улаза у школу, ако би се укинула њихова зебра. А јесте бољи онај други прелаз.
 
Кад смо већ код пешачких прелаза, иако није строго тема за то, да ли неко има идеју зашто се лежећи полицајци не постављају тик испред пешачког прелаза, са обе стране? Нешто слично као што је урађено у АВА парку код Икее. Имам утисак да би то додатно успорило саобраћај, а да би пешаци били знатно безбеднији јер волине не би могле да јуре у тој зони.
 
А зашто би се постављали ако постоји семафор?

Је л` возиш? Волиш ли ти лежеће полицајце, посебно те модел "Грета Тунберг", код Икее?
 
У случају да не постоји сефамор, на то сам мислио.
Могу да поставе такве лежеће полицајце, а да укину семафор нпр.

Возим, нису сјајни, али знатно успоравају саобраћај што је за пешаке најбитније.

У мом насељу је ауто закачио дете јер возе као суманути а до скоро није било лежећих полицајаца. Сада их има, па је мирније, али и даље идиоти манијаче.
 
И даље манијаче, зато што их лежећи сигурно неће излечити.

Мене само чине нервознијим, и вероватно возим 20% брже кад изађем из блока, у којем их пређем некад и 7 (седам). А ту је и CO2, више се емитује кад има лежећих. То ће им ваљда и пресудити.
 
Ležeći širinom pešačkog prelaza nema nikakvog smisla.

Plus, što onda mora da nivelišu trotoar, kolovoz i ležeći, a to je često nemoguća misija za naše neimare.

Treba ga postaviti 10m pre pešačkog prelaza i to onaj prosti, montažni (što se šrafi) (mada sam ja generalno protiv ležećih, a za non-stop kontrolu i kažnjavanje)
 
Definitivno ukidaju pešački.

Pogledajte prilog 214700

Ostaje ovaj ispred škole i biće sa semaforom.

Nisam siguran koji je prelaz logičniji. Ovaj što se ukida je ne sredini i nekako mi je logičniji. Plus što mi se čini da nije pametno da pešački bude ispred ulaza u školu. Semafor će mnogo značiti definitivno u svakom slučaju.

Možda bi bilo pametnije da imamo dva semaforizovana pešačka, ali malo razmaknutija sa sinhronizovanim semaforima.

Sada imamo situaciju da je razmak između dva pešačka prelaza 250m, a koliko se sećam, u tom slučaju smemo da pređemo ulicu (ako nema pešačkog na manje od 100m)

(400m je dužina ovih blokova)
Ovo su probali u BZĐ, pa su stanari 21. i 22. protestovali, tako da su ostavili dva prelaza. Ne znam ovde kakva je situacija, bukvalno nikad nisam prelazio ulicu na tom mestu, ali kao vozač, rekao bih da su se koristili paralelno.
 
Mislim da nije obavezan semafor, već dodatni vid upozorenja (mislim da je to formulacija), tipa onaj trepćući znak, ili dodatno osvetljenje.
 
Нема код мене у Хо Ши Миновој код ФДУ-а семафор на 3+3.
 
Па чек, ни ту нема семафор (на 4+4)?

Или мислиш на раскрсницу?
 
Vrh