Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Prijatelji, stvarno mi poenta posta nije bila da se hvalim kako sam se izbaksatio vec da ukazem na to da signalizacije nije bilo. prethodnog dana tu su barikade bile samo na jednoj od dve trake i moglo je da se skrene
1722588546318.png

Izmedju onoga sta sam uradio (plavo), kako dozivljavate to sto sam uradio (crveno) i vaseg, mozda ispravnog, misljenja sta je trebalo da uradim (zuto) uradio sam plavo jer je to bio splet mojih okolnost; a sigurno bih produzio pravo ili skrenuo desno pa okrenuo da sam video
1722588661084.png
i ne bih ni pomisljao da odem crvenom putanjom
 
Касније сам прошао дуж предметне деонице и видео да не проширују за целу траку. Као да проширују да би направили више места за паркинг, тј. да би паркинг места убудуће била укосо, а не паралелна с тракама. Надам се да не грешим.
Pa mogu i sa druge strane pola trake da prosire sto ce verovatno i uraditi. Tu vec ima mesta za koso parkiranje i 2 trake.
 
Može, ali valjda mora projekat jer ipak se kolovoz širi i uzima zelena površina.

Opet, gledao sam katastar, sve je to jedna parcela, tj. zelenilo nije posebna parcela, pa vrv zato smeju da rade ovako bez vidljivog projekta ili table.
 
Često prolazim tuda i nikad nisam upao u gužvu. Plus je tu odmah pored škola, stvarno mislim da nije neophodno da se širi. I šta će sad da budu dve za pravo ka Studenjaku, a tamo samo jedna traka?
 
Taj deo kod Studenjaka je moguće proširiti, ali baš, baš knap. Mislim da je tu vodoljno da dve trake idu ka Tošinom bunaru, a jedna u suprotnom smeru, ali realno nema potrebe.
Радиће се проширење Булевара Зорана Ђинђића и између блока 34 и блока 3, мада је гангула рекао мало другачије (зацрнио сам то), али поента је схваћена. Радиће се такође и проширење Париске комуне, од Тошиног бунара до кружног тока код општине, итд:

"Почели смо са радовима у Улици Милентија Поповића, одакле се радови настављају дуж Булевара Зорана Ђинђића. Ови радови ће „донети” још по једну траку у оба смера. Такође, дуж целог Булевара Зорана Ђинђића до Улице омладинских бригада биће направљен паркинг. Када радови буду завршени на потезу од Улице Милентија Поповића до Улице омладинских бригада, имаћемо по две нове траке, али и велики број нових паркинг-места. Проширење коловоза ће бити настављено и после Улице омладинских бригада скроз до Тошиног бунара, па чак и кроз Блок 34, а након Тошиног бунара и на потезу са десне стране до Улице париске комуне, која ће такође бити проширена до кружног тока на улазу у Булевар Михајла Пупина, а потом и „назад” све до Ушћа."

https://www.beograd.rs/cir/beoinfo/...povecavamo-protocnost-gradskih-saobracajnica/

Tu smo malo i diskutovali https://forum.beobuild.rs/threads/bulevar-zorana-Đinđića-produžetak-ulice.5473/post-1139689
 
Identični izgleda kao proširenje prethodnih deonica. Sto bi reklo da ide dodatna traka.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: wk_
Ako ce da ukinu parking zbog trece trake, nisu nista morali ni da prosiruju, tu vec ima 3 trake.
 
Oni umesto da prvo zamene kompletan asfalt na raskrsnicama sa Antifašističke borbe, Španskih boraca i Bulevarom umetnosti koji je u lošem stanju i sa konfuznom horizontalnom signalizacijom, odmah su napali novo proširenje. Da ne kažem da su mogli prvo i da zamene asfalt između Bulevara umetnosti i Omladinskih brigada, kao i da semaforizuju i skrate pešački ispred Merkatora (tako što će proširiti trotoar za dužinu parking mesta i tako povećati bezbednost i preglednost)...
 
Da li mozda zna neko o cemu se radi? U pitanu je malo zeleno ostrco u bulevaru Zorana Djindjica preko puta Carine, seku ovo veliko odraslo drvece koje drzi fin hlad tu. Da li je to u sklopu prosirenja, ili je neki drugi razlog? Iskr bas mi je bilo krivo, nadam se da je neko ostecenje u pitanju pa saniraju :(
IMG_9523.jpeg
IMG_9522.jpeg
IMG_9521.jpeg
IMG_9520.jpeg
 
Па где им је садиша? Гангулијаде су неупоредиво погубније по зеленило од Весићевих бравура.
 
Vrh