Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Problem je sto nema redovnog zalivanja sadnica u pocetnoj fazi. Ugl ih 'zabodu' i kao nek se snadje.
Bas kada ste pomenuli platane, to je dosta skupa sadnica. Zanimljivo bi bilo da se izracuna kolika steta se pravi u odnosu placene prema 'neuspele' sadnice zbog nezalivanja i brige.
 
Ali vezano za sama stabla, mislim da je jednostavno problem klime koja je često sada dosta suva i kada je jesen/zima i osuše se tek zasađene sadnice i pre prvog leta (ponovo primer bloka 45 i šetališta), dok veliko drveće jednostavno nema vremena da razvije dubok koren za relativno već veliku krošnju.​
Problem je sto nema redovnog zalivanja sadnica u pocetnoj fazi. Ugl ih 'zabodu' i kao nek se snadje.​
Ukoliko se ne napravi sistem zalivanja, teško da će nešto moći da se primi u samom delu bulevara gde su parkinzi i razdelna ostrva, jer to je deo o kojem generalno najmanje vode računa obični ljudi (oni koji uopšte zalivaju sadnice), jer nam je generalno svest o potrebi brige o tek zasađenim biljkama na jako niskom nivou.
Pravimo malo odmak od teme, ali npr posle rekonstrukcije šetališta u bloku 45, pri košenju sledeće godine su velikim kosilicama pokosili ukrasno grmlje pošto ovi što su kosili nisu videli da je u izdžikljalom korovu i ukrasno grmlje...​
Jedno je kada se ne vidi nisko posađeno bilje i žbunje od izdžikljale trave, a sasvim drugo kada se ošteti stablo koje je daleko iznad izdžikljale trave.​
 
Шта су сад стали с радовима. Већ десет дана се ништа не ради на градилишту.
 
Радило се и раније на другим локацијама, па се и овде радило у исто време. Није тешко наћи довољан број радника у граду од 2,1 милион становника.
 
Radi se niša za stajalište "Beogradska arena", kao što sam i pretpostavio, ali da ga ugnjaviše - ugnjaviše ga...
 
Радило се и раније на другим локацијама, па се и овде радило у исто време. Није тешко наћи довољан број радника у граду од 2,1 милион становника.
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

U BNV (najčešće kada bih sa 36 prolazio) sam viđao Induse, sa sve onim njihovim turbanima. A ni na mnogim drugim lokacijama širom grada, ih ne manjka.
 
Več drugu noć kako nas stresiraju saobračajni udesi, pukne ko bomba. Vozači bukvalno divljaju u ove tri trake Bulevara Zorana Đ. Sad su se neki Crnogorci sudarili išli su istim smerom, trkali su se. Jedan udario u drugi, a drugi u znak koji se savio i oštetio treća kola, parkirana. Šapiću svaka ti čast, uništio si mirnu ulicu.
 
Буквално је била лагана улица и за вожњу и за прелазак, а сад је мали метро све упропастио.
 
Ne znam šta smo tačno dobili proširenjem. Dovoljno je bilo proširiti deo oko Milentija Popovića za skretanje. U ostalim delovima nikad nije bilo većih gužvi, eventulno kod Španskih boraca ka gradu.
 
cela prica oko prosirenja, je obezbedjivanje za buducnost, jer kada se odradi most i svi oni ludi kruzni tokovi, pokazace se. (tako i prodaju zasto se radi)
meni se bash ne svidjaju ova prosirenja. vise bih voleo da su sredili raskrsnice, jer tamo ima rupcagi koliko hoces
 
Буквално је била лагана улица и за вожњу и за прелазак, а сад је мали метро све упропастио.
Лаганија је сад за вожњу, кад нема балвана (лежећих п.). И усудићу се да кажем, помало банално, некако урбаније изгледа.
А да је непотребно и без ефекта - јесте.
 
To da, lepo izgleda i bar je nov asfalt. I da, nema ležećih koji lome trap.
 
Лаганија је сад за вожњу, кад нема балвана (лежећих п.).
wait for it...


Blok 22 Novi Beograd

@22_blok
·
1 ч

poštovani
@AcaSapic

@prijavi_problem
,pošto ste u zorana djindjica napravili 3 trake autodroma sada smo poceli da dobijamo sudare neizivljene dece koja se trkaju noću. ovo su 2 razlicita sudaraZAHTEVAMO POSTAVLJANJE LEŽEĆIH POLICAJACA U BULEVARU ILI ĆETE OPET IMATI PROTESTE
 
sto nema takvih slucajeva u milutina milankovica?
 
Ко каже да нема. Само немамо толико досадних грађанских активиста. У мом улазу смо двојицу затукли кад нам надлежни поставише балванчину на паркинг :)
 
1000028149.jpg
1000028150.jpg
1000028151.jpg
1000028152.jpg
 
mislio sam da ce vise da uzmu od ovog zelenog dela kod parkinga, ali izgleda da se su trake za voznju vec bila dosta siroke
 
Не чуди ме. Исто тако и прошле године у Омладинских бригада. Најгори могући асфалт.
 
Vrh