Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Nema traka, ali zato imamo novu kameru:
https://kamere.24sedam.rs/?grad=beograd&kamera=28&naziv=rakovicki-bulevar

1715180490714.png
 
Ima li vesti o spajanju bulevara sa mostom na Adi? Imam osecaj da smo se mi sa foruma dogovorili i organizovali radnu akciju da bi pre zavrsili gradnju te preostale deonice i povezivanje sa mostom na Adi :)
 
Ja u poslednje vreme (čitaj: bar 3 godine) dolazim na ovu temu samo sa nadom da ću videti za koji datum je zakazana blokada saobraćaja (recimo na Brankovom mostu) i veliki narodni protest, i svaki put se razočaram kad vidim da toga još nema. Jer izgleda da dok se ne bude digla kuka i motika ovo se neće nikako završiti.
 
Izbori su uskoro... Vlast se više čak i ne trudi da pred izbore makar dovede neke statiste za slikanje ili okači bilbord a još gore je što ni opoziciji ne pada na pamet da se pojavi na 20 rak rana grada i organizuje neku aktivnost (ovaj bulevar, kanalizacija, ž stanica, glavna bus, pasarele, parkovi, itd). Imam utisak da sutra ukinu GSP, uvedu restrikcije struje i vode, uvedu par-nepar, zatvore svaku drugu ulicu za saobracaj, poskupe zone za 800% i eventualno neko šamaranje onako, u prolazu koga zateknu - nista se ne bi desilo.

Totalna političko-društvena septička jama beskonačne dubine.
 
a još gore je što ni opoziciji ne pada na pamet da se pojavi na 20 rak rana grada i organizuje neku aktivnost (ovaj bulevar, kanalizacija, ž stanica, glavna bus, pasarele, parkovi, itd).
Opoziciona interesna zona je krug dvojke, a ovo se nalazi izvan tog kruga, pa samim tim nije zaninljivo za predizborne aktivnosti.
 
Izbori su uskoro... Vlast se više čak i ne trudi da pred izbore makar dovede neke statiste za slikanje ili okači bilbord a još gore je što ni opoziciji ne pada na pamet da se pojavi na 20 rak rana grada i organizuje neku aktivnost (ovaj bulevar, kanalizacija, ž stanica, glavna bus, pasarele, parkovi, itd). Imam utisak da sutra ukinu GSP, uvedu restrikcije struje i vode, uvedu par-nepar, zatvore svaku drugu ulicu za saobracaj, poskupe zone za 800% i eventualno neko šamaranje onako, u prolazu koga zateknu - nista se ne bi desilo.

Totalna političko-društvena septička jama beskonačne dubine.​
Kaži mi konkretno kako zamišljaš da se vodi kampanja / priča opozicije kada ljudi kojima stoji nezavršen bulevar godinama, decenijama kanalizacija ide zemljanim kanalima pored kuća, prevoz ide par puta u toku dana, redukciju redova vožnje, prevoz ne dalje od Ustaničke / Šumica, urušava most koji im je jedina veza sa starim delom grada, i sl. , redovno glasaju na izborima za aktuelnu vlast.​
 
Ja u poslednje vreme (čitaj: bar 3 godine) dolazim na ovu temu samo sa nadom da ću videti za koji datum je zakazana blokada saobraćaja (recimo na Brankovom mostu) i veliki narodni protest, i svaki put se razočaram kad vidim da toga još nema. Jer izgleda da dok se ne bude digla kuka i motika ovo se neće nikako završiti.
Тако је и мени мистерија како се за 30 година колико раде трећебеограђанијанце из чачача насеља за канализацију није десило да пола једне 95-ице блокира Панчевачки мост и реши проблем?

Али ето, није се десило, нити ће.
 
Тако је и мени мистерија како се за 30 година колико раде трећебеограђанијанце из чачача насеља за канализацију није десило да пола једне 95-ице блокира Панчевачки мост и реши проблем?

Али ето, није се десило, нити ће.
Дуго сам постављао то питање, како само себи, тако и другима око себе и некако се искристалио сам одговор сам од себе у облику нашег проклетсва:
”ћути може горе”.
 
negativna selekcija, u zemlji je vecina onih koji ce se voziti po zemlji ko marva za 2 crvene i sendvic i botovati za partiju nego onih koji ne bi da im se gazi po grbaci
a nas malo sto je ostalo, sto bismo poturali nasu grbacu da bi ultimativno njima bilo bolje
idealno smo drustvo za kradju i javasluk
ko zna, mozda se i pobune kad krene danak u krvi ili Droit du seigneur
 
Kako nista od bulevara? Ako koza laze, Nikodijevic ne laze. Evo na tacno 6:00 minutu...

Mada ni ne znam cemu ce nam taj bulevar, kad ce na mestu IMT-a da Kinezi otvore FLA (fabrika letecih automobila) i onda ce mestani Rakovice do Ade da lete. (kako napreduje bulevar, mestani ce evuloirati, izrasce im krilca)
Bolje da se povadi i ovaj asfalt i pobuseni, ukoliko neki leteci padne, da bude mekse sletanje.
Najveca kocnica tog projekta su ovi sto proizvode papke i nogice, oni su kocnicari razvoja.
 
Kako nista od bulevara? Ako koza laze, Nikodijevic ne laze. Evo na tacno 6:00 minutu...

Mada ni ne znam cemu ce nam taj bulevar, kad ce na mestu IMT-a da Kinezi otvore FLA (fabrika letecih automobila) i onda ce mestani Rakovice do Ade da lete. (kako napreduje bulevar, mestani ce evuloirati, izrasce im krilca)
Bolje da se povadi i ovaj asfalt i pobuseni, ukoliko neki leteci padne, da bude mekse sletanje.
Najveca kocnica tog projekta su ovi sto proizvode papke i nogice, oni su kocnicari razvoja.

Ma taj lik lupeta, priča istovremeno i o tunelu ispod Topčidera, a od tog projekta se odustalo još odavno.
Najavljivao je i Šapić u više navrata kako će sve u rekordnom roku završiti, pa eto tu smo gde smo.
 
Kako nista od bulevara? Ako koza laze, Nikodijevic ne laze. Evo na tacno 6:00 minutu...

Mada ni ne znam cemu ce nam taj bulevar, kad ce na mestu IMT-a da Kinezi otvore FLA (fabrika letecih automobila) i onda ce mestani Rakovice do Ade da lete. (kako napreduje bulevar, mestani ce evuloirati, izrasce im krilca)
Bolje da se povadi i ovaj asfalt i pobuseni, ukoliko neki leteci padne, da bude mekse sletanje.
Najveca kocnica tog projekta su ovi sto proizvode papke i nogice, oni su kocnicari razvoja.
Каже да ,, врло брзо'' завршавају... Чак и последње питање изгледа као намештено да поново плаше људе са Ђиласом, и да успе да каже да нико други нема пројекте већ само они.
 
Vrh