Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Kao biciklista mogu reći ovo je RAJ za nas 👍😂
 
Kola ne mogu preko tramvajskih sina mostic pored
Opcija kroz park ako nisu stavili protiv tenkovske zardinjere
 
Juče su sklanjali tucanik ostao od sklanjanja pruge. Jedan bager i par kamiona. Prva aktivnost posle dužeg vremena. Za kola je ta deonica postala pakao a za bajs raj
 
Prosao sam oko 13h kolona je od silaska sa mosta do raskrsnice. Dakle: 13h, sezona odmora...

Znate šta će tu biti u septembru? Računajte da će od mosta na Adi do opstine Rakovica biti potrebno 1h voznje!
 
Када се ради наопако. Требали су да крену са радовима од Цареве ћуприје ка Раковици а не обрнуто.
 
Треба нормалан спој са мостом преко Аде, али код нас се све ради наопако.
 
Da li možda postoji problem sa eksproprijacijom onih kuća kod nekadašnje pumpe? Uz bivšu prugu mislim
 
Ja koliko znam posao je dobio Bauwesen Lazarevac, šampion u dobijanju poslova koje naplati, započne radove i ostavi tako. Valjda je pre mesec dana (opet) neki njihov direktor zavrsio u zatvoru...

Imaju racun u blokadi, ne podnose finansijske izvestaje ali uredno dobijaju poslove (dobijali su poslove od Puteva Beograda, Opštine Majdanpek i Loznice, Gradskog saobraćajnog preduzeća, Infrastrukture Železnice, Direkcija za građevinsko zemljište Grada Beograda - pasarela koja spaja Kalemegdan i beogradsko pristanište, radovi u Karađorđevoj ulici i na Bulevaru patrijarha Pavla u Beogradu, kao i u izgradnji dela nove autobuske stanice u glavnom gradu naše zemlje i kovid bolnice u Novom Sadu ). Dakle rade na svim projektima koji imaju po 600 stranica na BeoBuild forumu jer su kao skadar na Bojani 🤣

E da, novine kažu da je firma dobijala poslove uredno sve dok nije postala konkurent Milenijum timu na nekom tenderu i tada se nekako desilo da puknu...

Tako da - kakva crna eksproprijacija i "realni problemi na terenu".
 

Da vojska montira nesto ko u svilanjcu ili da premjeste bar jedan železnički sto se sad ne koriste kad su ukinuli prugu 300m odatle
 
Rakovica je oduvek bila kloaka Beograda, na žalost. Ovaj projekat je još jedno svedočanstvo tome.
 
Без увреде икоме, али ми је Раковица као општина увек деловала неприродно, као и Палилула. Некако некомпактна целина.
 
Na koji način neprirodno?

Nema nikakve uvrede. Ja samo razmišljam ako ta opština pripada Beogradu i doprinosi gradskom budžetu treba da dobije vezu sa gradom koja je dostojna normalnog življenja. Smešno je koliko se oteglo gradjenje ovog preko potrebnog bulevara i veze sa mostom, a kraj se ne nazire.
 
Некако ми искрено нпр. Петлово брдо и нема неке везе са Кошутњаком. Као да су у општину Раковица сместили све што су сматрали да је вишак за Савски венац, Чукарицу и Вождовац.
Наравно то није оправдање за занемаривање Раковице и њених становника као људи који учествују у пуњењу буџета као и становници других делова града.
И ове перипетије са овим булеваром немају никакво оправдање.
 
Pa jeste, tako i meni izgleda. Otprilike sve reslove strepali u Rakovicu i gurnuli u zapećak da se ne vidi. Oduvek je to bila sirotinjska radnička opština sa (sad propalim) prljavim fabrikama. Ništa se nije promenilo osim da više ni tih fabrika nema, sirotinja ostala, pa je BG krije da bude daleko od očiju.
 
Мени се некако чини да би становништву општине Раковица било лакше да је општина подељена између Чукарице, Савског венца и Вождовца (а сам Вождовац исто да је подељен на више општина).
 
I to bi konkretno bilo bolje zbog?
a svakako bi učinilo da ulica od par kilometara bude napravljena posle 5 godina
Stvarno svašta ovde može da se pročita
 
Meni je, čisto onako logički gledano, ceo taj deo oko raznoraznih patrijarha nekako više kao deo Čukarice (Vidikovac, Skojevsko naselje, Naselje "21. maj", Kneževcac, kijevo, Petlovo brdo). Primera radi, Čukarici ne pripadaju pomenuta naselja, a pripada Rušanj, a maltene sva pomenuta naselja su duž istog pravca i nekako se jedno na drugo nadovezuju. Detaljnije o ovome (ne samo u okviru opštine Rakovica) ću kasnije i ako nađem pogodniju temu.

A što se tiče samih radova, nevezano samo za Bulevar patrijarha Pavla, na mnogim mestima ga razvlače i u kojoj god da si opštini, teško da će biti drukčije, osim ukoliko se mi sami ne pobrinemo da se pojedini radovi ne ubrzaju.​
 
Nema više Tite i njegovih radnih akcija da ljudi bespaltno prave puteve, sad kad mora da se plate radnici druga priča.
 
И ту држава највише шкртари, још се ангажују офрље предузећа попут овог Баувесена који се показао као и МБА.
 
Обзиром да се грађани, посебно они из Раковице не буне, као и да им није никакав проблем деценијско гашење трамваја ја видим овде простора да се додатно успоре радови.

Срећа па нисмо укинули стари жел. чвор зарад овога. :rolleyes:
 
Опет нема осветљења. А још без бусплус најаве стајалишта без нета би било напето да се схвати кад си на којој станици
 
Ja koliko znam posao je dobio Bauwesen Lazarevac, šampion u dobijanju poslova koje naplati, započne radove i ostavi tako. Valjda je pre mesec dana (opet) neki njihov direktor zavrsio u zatvoru...

Imaju racun u blokadi, ne podnose finansijske izvestaje ali uredno dobijaju poslove (dobijali su poslove od Puteva Beograda, Opštine Majdanpek i Loznice, Gradskog saobraćajnog preduzeća, Infrastrukture Železnice, Direkcija za građevinsko zemljište Grada Beograda - pasarela koja spaja Kalemegdan i beogradsko pristanište, radovi u Karađorđevoj ulici i na Bulevaru patrijarha Pavla u Beogradu, kao i u izgradnji dela nove autobuske stanice u glavnom gradu naše zemlje i kovid bolnice u Novom Sadu ). Dakle rade na svim projektima koji imaju po 600 stranica na BeoBuild forumu jer su kao skadar na Bojani

E da, novine kažu da je firma dobijala poslove uredno sve dok nije postala konkurent Milenijum timu na nekom tenderu i tada se nekako desilo da puknu...

Tako da - kakva crna eksproprijacija i "realni problemi na terenu".
Nije tačno, posao je dobio Ras inženjering.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 
Vrh