Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Kako god okreneš, preoravaće se to, u nekoj N - toj fazi, i izmeštati (pomerati) tramvaj.
 
Ima smisla organizovati posebnu traku za levo skretanje (ka Miška Kranjca) i uslovno desno iz Miška Kranjca.
Svojevremeno sam inicirao sličnu intervenciju na raskrsnici Pere Velimirovića ali mi je tada na ruku išla činjenica da su baš tada u zoni izvodili radove.
Ova raskrsnica je daleko od svih tekućih (sic!) radova na trasi pa ne verujem da bi se tu sada građevinsko cimali.
 
Takvo proširenje za skretanje bi trenutno najviše smisla imalo napraviti na T raskrsnici Bulevara sa Vareškom, jer se saobraćajni čep koji je ranije bio kod Pere Velimirovaća sada samo premestio na sledeći semafor. Raskrsnica sa Vareškom je inače crna tačka, jako nebezbedno skretanje, ljudi koji iz grada idu pravo su nestrpljivi kada neko pravi zastoj jer skreće ulevo, pa pokušavaju razna obilaženja i udesi su na tom mestu nažalost jako česti. Dodatno komplikuje i to što je u zoni te raskrsnice preglednost terena lošija zbog blage krivine i nasipa nadvožnjaka koji je tik do Bulevara.

1668536819537.png
 
Ja sam mislio da ce ceo bulevar da se radi a ne samo do Pere Velimirovica, zatim sam mislio da je najtezi deo posla pomeriti korito reke i kad se to zavrsi, sve ce biti brzo gotovo. Citav bulevar do trznog centra moze da se pregazi za najvise godinu dana intenzivnog posla i da se puste 2+2 trake + tramvaj sa prosirenjima na samim skretanjima, bruka i sramota vise, pisem ovaj komentar i nerviram se.
 
Isto...poslednji put kada sam prolazio bila je kiša i mrak i nikad se više nisam uplašio za bezbednost...a vozio sam po svakakvim putevima čak i po zemljanim putevima blizu litice i to je smešno za ovi deonicu.
 
Jel on to vozi i drži telefon dok snima? Nije čuo za dash kameru?
 
Eeee kad su uspeli Vlogzillu, najvećeg entuzijastu ikada, toliko da iznerviraju... Uglavnom na svim videima je čovek pun reči hvale za sve i svašta, i za šta treba i za šta ne treba, progledava kroz prste i za sva kašnjenja i amaterizme. Ali mislim da je ovo prvi put da je napravio baš ovako kritički video.
 
Градилиште изгледа ко афричка савана, ови нашли тротоар да асфалтирају сад. Нема теоретске за нову годину да заврше.
 
Ovih 100m asfalta na trotoaru su radili čitav jedan dan pre oko 2 nedelje.
To su uradili, ostavili tu jednu mašinu i više se nisu vraćali.
Verujem da su i to uradili da bi se neko slikao tog dana i to je to.
Pre toga su asfaltirali isto neko malo parče praktično bez početka i kraja tamo gde su oni servisi.
 
Ne brinite ništa, otvorila se samouslužna perionica na trasi bulevara.

Podmazao čovek šta treba i koliko treba, naravno kome treba.
Inače, inspekcija je bila zatvorila gradilište, pa je to stajalo tako neko vreme sa parkiranim autima ispred kao paravanom.
Traka je skonjena i evo je radi punom parom.
To je inače krivično delo za koje je obavezna kazna zatvora, ali para vrti gde burgija neće
 
Ta perionica je na delu trase između raskrsnice sa Pere Velimirovića i Vareške, dakle na delu na kojem se, kako sad stvari stoje, verovatno ništa neće graditi barem još deceniju. Biće sigurno srušena jednog dana kad se Bulevar bude nastavljao ka Rakovici, ali bojim se da ćemo se prilično načekati do tada. Sama perionica (mašine postavljene na parkingu) verovatno može da se demontira za dan-dva, čini mi se da je veći problem ta povelika žuta zgrada odmah pored, koja je tu još odavno. Kada se to bude radilo, sigurno će se rušiti i auto salon i još poneki objekti.

1670497868808.png

1670497926342.png
 
Poslednja izmena:
Jeste, ta žuta

Inače, kakva je konstelacija snaga sve mi se čini da će neko lepo da uzme i plati rušenje perionice.
Kad kažem neko mislim grad-opština odnosno svi mi.
A neko će da uzme pare.
Kao što je uzeo i da okrene glavu na drugu stranu da se završe radovi nakon skidanja trake da je gradilište zatvoreno.
 
Начух да је газда тог објекта у сукобу са властима због мале понуде за продају..
 
Код железничког надвожњака се излива бетон на делу средишњег острва, неких 10-20 метара, али не целом ширином, мада нисам лепо ни приметио из 3а.
 
Да ли се зна када ће поново прорадити трамвајска линија?
 
Vrh