Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Stambeni blok bi bio najbolje resenje, ako bi se izveo u obliku planski napravljenog manjeg naselja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697124#p697124:1zariukd je napisao(la):
hiavata » 10 Jan 2020 08:06 am[/url]":1zariukd]Ah, kad krenem da citam ove, "jadni-rekord-bolje-da-su-fabriku-nego-tc-napravili". Eno, tukli se svi ko ce pre da sagradi nove fabrike u Rakovackom basenu i da izvozi proizvode sirom Evrope. Ne budite smesni... Te fabrike stoje prazne desetinama godina, da je ikakva sansa bila da se revitalizuju (i zelja) to bi bilo uradjeno do sad. Ne kazem da treba trzni centar umeto svega ali jedan onakav tip outlet centra kakav postoji je bio potreban u onom okruzenju i to se vidi i po cinjenici kako on trenutno radi. Dobro je pozicioniran, usput je ljudima koji zive u Resniku dok je sa ostatkom Rakovice sasvim solidno povezan prevozom. Ta cela trasa ce se renovirati tako da ce ulica dobiti 2+2 format. Kada se sve sagleda, dobra je odluka doneseno. Meni jedino sto smeta je sto se ne resava uzasno stanje Patrijarh Dimitrija u tom delu (prelazi, trotoari, rasvta itd) vec se ceka renoviranje za apsolutno sve. Takodje sam misljenja da je ovaj TC realno dovoljan i da ne treba graditi dodatne na mestima ostalih fabrika.

Sto se Vidikovca tice, jedno su zelje drugo je sta je za ovakve tipove gradskih vlasti isplativo (kratkorocne do max srednjerocne investicije). Da se ne lazemo, oni sigurno nece dovuci tramvaj do Vidikovca, trasa Vidikovac - Vodotoranj se nece prosirivati vise od trenutnog pofila (1+1 sa naizmenicnim obliazanjem autobuskih stanica) i sa onom novom gradnjom na pravcu Skojevsko naselje - Filmski grad saobracaj vec postaje problem. Opet, tezimo nekoj decentralizaciji valjda, Vidikovac vec ima trzni centar, odlicnu pijacu sa pratecim objektima, ne vidim neku preteranu potrebu za novim trznim centrom. Em nema mesta nesto, em bi ozbiljan saobracajni kolaps nastao.

To sto si ti sad napisao je kao da si rekao sta fali vidi kakav urbanizam i pokazes ovo: https://www.google.com/maps/@44.7455352 ... a=!3m1!1e3

ako pricamo o planiranju prostora onda nema mirenja sa anarhijom. Poenta price je da regulativa ne postoji ili postoji proforme da se legalizuje nesto sto je samo onome ko investira u interesu. Uopste se ne radi o fabrikama, moze da bude dole sta hoces, ali mora da se zna neki pravac razvoja, a ne investiras u nekretninu i neko ti sutra dan izgradi cevabcinicu pod prozorom jer moze mu se. Kao sto se moze i ovom retardu koji je transformisao celu zgradu za skoro godinu dana svojim tumorima: https://www.google.com/maps/@44.7504506 ... a=!3m1!1e3


najgore od svega je sto ne mozes vise da imas kucu u naselju sa kucama jer se neko seti da zapocne niz petospratnica. I to se desava svuda cak i u najelitnijim delovima grada poput senjaka ili neimara. Upropastili su ceo grad, al ajd to nego vise ne funkcionise nista.

Za koju godinu, bice nemoguce stici do klinickog centra, kao ja letos dole kod mene u becicima sto sam vozio sat ipo dehidrirano dete od povracanja do kotorske bolnice 12km i stajao u koloni bez mogucnosti da mi iko pomogne. Reko sam vise necu da odem nikad dole, a ako eskalira u beogradu a ocigledno hoce, jer postajemo banglades ubrzanim koracima, onda ce morati i odavde da se bezi, samo ne znam gde u p.m.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697125#p697125:2a8l2179 je napisao(la):
solecar » Pet Jan 10, 2020 10:08 am[/url]":2a8l2179]
Niko Kažanegra":2a8l2179 je napisao(la):
Када већ хвалите Капитол У Раковици ,вероватно имате и објашњење о гомили ђубрета , Ромским уџерицама ,и општем комуналном хаосу пар десетина метара даље према центру Раковице...
Ужас....
Nije stigla pacelizacija do tog dela Rakovice. :)
Хоће ли се то икада решавати ,знаш ли нешто о томе?
Све бих дао да се то реши и онај потез са истим проблемом од Орловаче па до Аде ( лева страна гледано ка Београду) .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697143#p697143:y20g5844 je napisao(la):
Ventilator_BGD » 10 Jan 2020 10:24[/url]":y20g5844]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697124#p697124:y20g5844 je napisao(la):
hiavata » 10 Jan 2020 08:06 am[/url]":y20g5844]Ah, kad krenem da citam ove, "jadni-rekord-bolje-da-su-fabriku-nego-tc-napravili". Eno, tukli se svi ko ce pre da sagradi nove fabrike u Rakovackom basenu i da izvozi proizvode sirom Evrope. Ne budite smesni... Te fabrike stoje prazne desetinama godina, da je ikakva sansa bila da se revitalizuju (i zelja) to bi bilo uradjeno do sad. Ne kazem da treba trzni centar umeto svega ali jedan onakav tip outlet centra kakav postoji je bio potreban u onom okruzenju i to se vidi i po cinjenici kako on trenutno radi. Dobro je pozicioniran, usput je ljudima koji zive u Resniku dok je sa ostatkom Rakovice sasvim solidno povezan prevozom. Ta cela trasa ce se renovirati tako da ce ulica dobiti 2+2 format. Kada se sve sagleda, dobra je odluka doneseno. Meni jedino sto smeta je sto se ne resava uzasno stanje Patrijarh Dimitrija u tom delu (prelazi, trotoari, rasvta itd) vec se ceka renoviranje za apsolutno sve. Takodje sam misljenja da je ovaj TC realno dovoljan i da ne treba graditi dodatne na mestima ostalih fabrika.

Sto se Vidikovca tice, jedno su zelje drugo je sta je za ovakve tipove gradskih vlasti isplativo (kratkorocne do max srednjerocne investicije). Da se ne lazemo, oni sigurno nece dovuci tramvaj do Vidikovca, trasa Vidikovac - Vodotoranj se nece prosirivati vise od trenutnog pofila (1+1 sa naizmenicnim obliazanjem autobuskih stanica) i sa onom novom gradnjom na pravcu Skojevsko naselje - Filmski grad saobracaj vec postaje problem. Opet, tezimo nekoj decentralizaciji valjda, Vidikovac vec ima trzni centar, odlicnu pijacu sa pratecim objektima, ne vidim neku preteranu potrebu za novim trznim centrom. Em nema mesta nesto, em bi ozbiljan saobracajni kolaps nastao.

To sto si ti sad napisao je kao da si rekao sta fali vidi kakav urbanizam i pokazes ovo: https://www.google.com/maps/@44.7455352 ... a=!3m1!1e3

ako pricamo o planiranju prostora onda nema mirenja sa anarhijom. Poenta price je da regulativa ne postoji ili postoji proforme da se legalizuje nesto sto je samo onome ko investira u interesu. Uopste se ne radi o fabrikama, moze da bude dole sta hoces, ali mora da se zna neki pravac razvoja, a ne investiras u nekretninu i neko ti sutra dan izgradi cevabcinicu pod prozorom jer moze mu se. Kao sto se moze i ovom retardu koji je transformisao celu zgradu za skoro godinu dana svojim tumorima: https://www.google.com/maps/@44.7504506 ... a=!3m1!1e3


najgore od svega je sto ne mozes vise da imas kucu u naselju sa kucama jer se neko seti da zapocne niz petospratnica. I to se desava svuda cak i u najelitnijim delovima grada poput senjaka ili neimara. Upropastili su ceo grad, al ajd to nego vise ne funkcionise nista.

Za koju godinu, bice nemoguce stici do klinickog centra, kao ja letos dole kod mene u becicima sto sam vozio sat ipo dehidrirano dete od povracanja do kotorske bolnice 12km i stajao u koloni bez mogucnosti da mi iko pomogne. Reko sam vise necu da odem nikad dole, a ako eskalira u beogradu a ocigledno hoce, jer postajemo banglades ubrzanim koracima, onda ce morati i odavde da se bezi, samo ne znam gde u p.m.

Проблем се сам решава - услови постану лоши, људи оду, услови постану добри и тако у круг
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697124#p697124:11kfnkga je napisao(la):
hiavata » 10 Jan 2020, 09:06[/url]":11kfnkga]Ah, kad krenem da citam ove, "jadni-rekord-bolje-da-su-fabriku-nego-tc-napravili". Eno, tukli se svi ko ce pre da sagradi nove fabrike u Rakovackom basenu i da izvozi proizvode sirom Evrope. Ne budite smesni... Te fabrike stoje prazne desetinama godina, da je ikakva sansa bila da se revitalizuju (i zelja) to bi bilo uradjeno do sad. Ne kazem da treba trzni centar umeto svega ali jedan onakav tip outlet centra kakav postoji je bio potreban u onom okruzenju i to se vidi i po cinjenici kako on trenutno radi. Dobro je pozicioniran, usput je ljudima koji zive u Resniku dok je sa ostatkom Rakovice sasvim solidno povezan prevozom. Ta cela trasa ce se renovirati tako da ce ulica dobiti 2+2 format. Kada se sve sagleda, dobra je odluka doneseno. Meni jedino sto smeta je sto se ne resava uzasno stanje Patrijarh Dimitrija u tom delu (prelazi, trotoari, rasvta itd) vec se ceka renoviranje za apsolutno sve. Takodje sam misljenja da je ovaj TC realno dovoljan i da ne treba graditi dodatne na mestima ostalih fabrika.

Sto se Vidikovca tice, jedno su zelje drugo je sta je za ovakve tipove gradskih vlasti isplativo (kratkorocne do max srednjerocne investicije). Da se ne lazemo, oni sigurno nece dovuci tramvaj do Vidikovca, trasa Vidikovac - Vodotoranj se nece prosirivati vise od trenutnog pofila (1+1 sa naizmenicnim obliazanjem autobuskih stanica) i sa onom novom gradnjom na pravcu Skojevsko naselje - Filmski grad saobracaj vec postaje problem. Opet, tezimo nekoj decentralizaciji valjda, Vidikovac vec ima trzni centar, odlicnu pijacu sa pratecim objektima, ne vidim neku preteranu potrebu za novim trznim centrom. Em nema mesta nesto, em bi ozbiljan saobracajni kolaps nastao.
Hvala na svemu rečenom. Da završimo sa ovim blagim offtopic-om: Hajde ono najbazičnije - da li neko misli da investitori, a naročito strani investitori zalaze po forumima i društvenim mrežama, ili da rade malo ozbiljnija istraživanja tržišta? Ne bi uložili ni cvonjka u postapokaliptični prostor davno propale industrije, da nisu procenili da bi odnos uloženog i dobijenog bio pozitivan.
"To je bilo zemljište za industriju, radnike...". Ljudi, shvatite već jednom, industrija u Rakovici je mrtva za sva vremena.
Ceo prostor menja namenu, kraj priče.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697125#p697125:1vmnzq7v je napisao(la):
solecar » 10 Jan 2020, 09:08[/url]":1vmnzq7v]
Niko Kažanegra":1vmnzq7v je napisao(la):
Када већ хвалите Капитол У Раковици ,вероватно имате и објашњење о гомили ђубрета , Ромским уџерицама ,и општем комуналном хаосу пар десетина метара даље према центру Раковице...
Ужас....
Nije stigla pacelizacija do tog dela Rakovice. :)
To jeste teška sramota. Počev od divljeg naselja koje je 50ak metara od "Kapitola" (čiji stanovnici peku jagnje na ražnju na sred bivših tramvajskih šina), do nečega, čemu svaka favela može da pozavidi. Bez parcelizacije ili sa njom, pod hitno mora da se uljudi.
 
A шта мислите, да ли би било реално и паметније замислити неки пословни центар као што се граде по НБГ у кругу бившег ИМРа уместо станоградње или тржног центра? Локација ће имати солидан шински превоз.
 
Nije nemoguće. Nagađam da je do raskrsnice sa Miška Kranjca (iz smera Topčidera) zamišljeno tako nešto, a posle toga neka vrsta Shopping City-ja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697147#p697147:2vh7d661 je napisao(la):
Niko Kažanegra » 10 Jan 2020 10:29[/url]":2vh7d661]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697125#p697125:2vh7d661 je napisao(la):
solecar » Pet Jan 10, 2020 10:08 am[/url]":2vh7d661]
Niko Kažanegra":2vh7d661 je napisao(la):
Када већ хвалите Капитол У Раковици ,вероватно имате и објашњење о гомили ђубрета , Ромским уџерицама ,и општем комуналном хаосу пар десетина метара даље према центру Раковице...
Ужас....
Nije stigla pacelizacija do tog dela Rakovice. :)
Хоће ли се то икада решавати ,знаш ли нешто о томе?
Све бих дао да се то реши и онај потез са истим проблемом од Орловаче па до Аде ( лева страна гледано ка Београду) .
Ne znam. Eto recimo, decenijama se priča o iseljavanju Maleškog brda i urbanizaciji Prokopa, pa ništa. Isto i oni Ganjani izmenju tramvajskih okretnica "Radio industrija" i "Ustanička". Pričalo se o njihovom iseljavanju i na kraju ništa. Pomislio sam da će biti nešto sada pošto se gradi mini stambeni blok na tom pozezu, ono i dalje ništa.
 
Iskreno, to je stvar koju najviše treba zameriti mandatu Dragana Đilasa (a ne seču platana, cenu mosta, šta sve ne).
Iselio je Rome iz divljeg naselja ispod Gazele, a nije rešio problem, već ih je razbacao po celoj periferiji.
 
Pa zavisi, generalno se slicni problemi resavaju tako, disperzijom na manje grupe. Kod mene u kraju postoji manje romsko naselje (4-5 kuca) i skroz su fini. OK, to estetski ne izgleda najlepse, ali opet daleko od kartonskih naselja, jako su fini, deca im idu u skole, igraju se ostalom decom u parku, stvarno pozitivan primer.
 
Ne znam u kom si kraju, ali situacija oko Kanarevog je sledeća: Jedna grupa je dugo živela ispod Banjičkog groblja. Krali su struju. Ljudi su čak izašli na proteste, što je, naravno, bio magnet za ultradesničare, pa je došlo do incidenata. Par nedelja kasnije, zapalilo im se kartonsko naselje i morali su da se sele.
Drugo kartonsko naselje je niklo na privatnoj parceli u Vareškoj, preko puta Robne kuće. Ljudi su se masovno žalili, tražili da ih opština iseli, ali ne, "opština može samo da zamoli da se potšiša živa ograda", u privatni posed ne zalazi.

Treće je, naravno, ovo već pominjano kod "Capitol"-a.
 
hiavata":1pdp4wes je napisao(la):
Pa zavisi, generalno se slicni problemi resavaju tako, disperzijom na manje grupe. Kod mene u kraju postoji manje romsko naselje (4-5 kuca) i skroz su fini. OK, to estetski ne izgleda najlepse, ali opet daleko od kartonskih naselja, jako su fini, deca im idu u skole, igraju se ostalom decom u parku, stvarno pozitivan primer.
Da, samo što takvih primera nemaš baš puno. A kada dođe na red taj deo bulevara da se radi, verovatno će samo da ih "šibnu" negde drugde.
 
Језива је ситуација када се Ибарском Магистралом улази у Бгд из правца Лазаревца рецимо...
Од Орловаче па све до Аде са леве стране налазе се картонске кућице са масом ђубрета испред њих . Они ладно иду од контејнера до контејнера са направљеним моторним возилима ( које полиција не дира иако немају ни атест ни светла ни ништа ) ,или са бициклама ,колицима и ваде картон,папире ђубре и превозе испед својих кућица и онда то кошава лепо распрши по целој Чукарици. Опет су дошли скроз до ОМВ пумпе .
На Ч. Падини је исто хаос,већ годинама су у старој школи прекопута опет ОМВ пумпе ( баш воле тај бренд изгледа ) .
ГОДИНЕ ПРОЛАЗЕ И НИКО НЕ РЕШАВА ТАЈ ПРОБЛЕМ,ДОКЛЕ БРЕ ВИШЕ ????????????
 
Zađosmo u offtopic (možda bi ovu celu diskusiju trebalo prebaciti u temu "Divlja naselja"): policija, kao produžena ruka države aka. vlasti, kupuje socijalni mir. Iz istog razloga i Bus-Plus kontrola nikoga nije kaznila, mislim, već godinama.
Romi su stabilno kupljeno biračko telo vladajuće opcije.
 
Slažem se vratimo se temi ;)
 
Нови део Булевара Патријарха Павла где су изместили Топчидерски поток, неколико слика на брзину из кола пред семафором на раскрсници с ул. Пере Велимировића:







 
Ovaj nasip je već u ravni (visini) starog puta. Deluje da će novi asvalt biti dosta viši u odnosu na staro stanje.
 
Koliko sam jutros video samo je pesak nasut, tucanik još nije (ima ga na samo u tragovima na par mesta). Bilo je radnika jutros
 
U subotu prepodne je bilo 5-6 mašina aktivno na delo od semafora do autoperionice. Danas sam video da su i neke betonske blokove postavili ali je bio mrak pa nisam uspeo bolje da vidim.
 
Sinoć videh da su napravili trotoar na raskrsnici sa Pere Velimirovića, gde je stajalište za autobus ka gradu i malo proširili kolovoz. Ne znam da li ima dovoljno mesta da privremeno urade traku za skretanje levo u PV iz smera Topčidera?
 
Pola da će da naprave autobusku stanicu pola da će da bude traka za levo :D A najbolje bi bilo i jedno i drugo.
Baš sam jutros gledao i još uvek nisam skontao šta će tu da bude. Mada bi bilo najbolje da sruše onu kuću kod semafora da tu lepo naprave put (ne sećam se da li je ona uopšte i namenjena za rušenje)
 
Nije, za sada. Tu planiraju da urade stajalište za BG voz jednog dana...
 
Te kucice su bivse zeleznicke stanice, opstala je ta kod Kosutnjaka i Rakovice dok je ista takva kod stanice Knezevac srusena kada je radjen nasip i premestana pozarevacka pruga. I koliko znam nije planirano njihovo dalje rusenje sto je, za mene, odlicna vest. Znam da su stanovnici Kosutnjaka jos kada je radio Beovoz trazili vracanje stanice ali im nisu izasli u susret, iako ironije, Kosutnjak mozemo nazvati i nekom vrstom zeleznicke kolonije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701535#p701535:3cxnkm1v je napisao(la):
sudija » Čet Jan 23, 2020 1:14 pm[/url]":3cxnkm1v]Sinoć videh da su napravili trotoar na raskrsnici sa Pere Velimirovića, gde je stajalište za autobus ka gradu i malo proširili kolovoz. Ne znam da li ima dovoljno mesta da privremeno urade traku za skretanje levo u PV iz smera Topčidera?
Više mi liči na isključenje za bus, ali da sačekamo. Brzo to završavaju.

Danas sam izbrojao 4 grupe radnika na trasi.
-prva, koja otkopava i seče tramvajske šine na pravcu ka od Pere Velimirovića ka stadionu IMR.
-druga, koja se bavi ovim asvaltiranjem u blizini mosta.
-treća, koja na pravcu ka perionici nešto raducka uz pomoć mehanizacije,
-četrvrta, na krivini kod Požarevačke rampe kopa slojeve ispod stare pruge, tovari i odvozi, te nasipa pesak.
 
Vrh