Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619256#p619256:82fffgjq je napisao(la):
sudija » Sub Apr 27, 2019 5:33 pm[/url]":82fffgjq]Da li neko ima informaciju kuda će ići bulevar od te raskrsnice prema Pere Velimorovića? Da li sadašnjom trasom, ili će biti pomeren?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619271#p619271:3hswhjro je napisao(la):
srdjanprpa » Sub Apr 27, 2019 7:53 pm[/url]":3hswhjro]Igore da li imas plan za ovaj deo puta https://www.google.com/maps/@44.7839347 ... 6656?hl=sr

Koliko se sećam, put je trebao da ide umesto železničke pruge, kroz park ili oko njega gde bi trebale još dodatne dve saobraćajne trake, stvarno bi bio genocid i prema prirodi i prema Beogradu.
 
Иде наставак УМП даље трасом трамвајске пруге, да се одвуче саобраћај из парка (данашња траса са раскрсницом код Кнежевог конака).

П.С. ако вас интересују неки детаљи, могу извући из плана и окачити овде :)
 
Ako već imaš konvertovano u slike , mogao bi da postaviš. Ja sam pronašao originale na sajtu grada Beograda , ali mi je problem da ih konvertujem , jer neće svaki konvertor da prihvati.
 
Немам концертовано у слике нажалост, отварам преко аутодеска и правим скрин шотове.
 
U Topčideru se sprema seckanje, jer nisu smeli da uzmu od pruge, nego su uzeli od parka. Ovde se vidi još jedna glupost nastala zbog lenjosti i nečijih veza, prva je bila izmeštanje Topčiderke jer nisu smeli da ruše kuće iza Rasadnika u Košutnjaku, kako je bilo predviđeno.
Ovo sad je još jedna, ne smeju da uzmu prugu koja se ne koristi od Železnica, nego proširuju put na uštrb parka i topčiderskog rasadnika(već su sklonili ogradu). Verovatno je ta pruga, koja će biti uklonjena i time postati građevinsko zemljište pored novog bulevara, već rezervisana za nekog.
Inače, već smo diskutovali o ovome pre par godina, plan je napravljen za Đikijevog mandata, a ovi ga sprovode. Pitam se šta (tj. ko) je ostalo isto?
 
Ja bi reko da ce bulevar novi biti izmedju pruge trojke i zs pruge ...i da je to u startu tako planirano
Kao i smanjenje rasadnika srbija suma ...
 
Što se tiče planova za ovaj deo, nisu menjani kao oni za deo kod Pere Velimirovića gde je trebalo da Bulevar ide iza rasadnika, nego su u startu loši.
Što se tiče tačne trase, vidi se na planu u odnosu na podlogu koja je trenutno stanje. Tramvajska pruga ostaje manje-više tu gde je, a druga traka se gradi sa njene druge strane. Idući od Rakovice, to podrazumeva: proširivanje u rasadnik (umesto da se uklone dva koloseka gde su bili parkirani stari vagoni, a sad nema ničeg), proširivanje u prostor okretnice tramvaja (umesto uklanjanja dela železničkog nadvožnjaka), uklanjanje dela šume prekoputa ž st Topčider do tramvajskog mosta preko Topčiderke (umesto pomeranja ka stanici) i proširivanje u istu, pomeranje Topčiderke ka parku kako bi se stvorio povoljan ugao za novi nadvožnjak (umesto uklanjanja dva potpuno beskorisna železnička mostića) i proširivanje u park u delu kod jezerceta(umesto uklanjanja dva koloseka koja se ne koriste).
 
У суштини си управу, колосеци ће да лете све до ЖСт Топчидер, НИСови резервоари се селе, сва пруга од старог железничког моста, преко Сајма и НИСа до ЖСт Топчидер губи функцију, те би и најкорисније било да су све 4 друмске траке провучене од УМП до пред Жст Топчидер провучене трасом пруге. Ево тај део мало детаљнији преглед. Отприлике ће и трамвајска пруга са друсмком саобраћајницом бити померена ближе железничкој прузи, да се што маше оштети парк, а и река ту добија нови ток.

Иначе, да честитам свим форумашима наш велики празник - Христос Воскресе! :)
 
Bivša NIS-ova pumpa.
4a8dc6984a7b65becae9d7619942c58d.jpg
db2d15d60f079942a7ba294529aad2dd.jpg
8dabe01a48afc2c2a2ea517df9d787ea.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
1.maj, Praznik rada. Rade i na Mostu na Adi, kao i na okretnici u Topčideru
4e7f36e62284c0cd192146fdee2d2594.jpg


Послато са Lenovo A916 уз помоћ Тапатока
 
Ти радови су неодложно крпљење пруге јер је у очајном стању, ваља то упеглати мало.
 
To znači da rekonstrukcija Bulevara nije u planu u skorije vreme? Ili će za koji mesec da skidaju ovo što su sada menjali? Mada me više ništa ne bi čudilo.
 
Ja mislim da će prvu fazu da rade do mesta gde će biti denivelisana raskrsnica...a tek za koju godinu od mesta gde je bila pumpa ka hipodromu, pa onda od PV ka Kneževcu

Послато са Lenovo A916 уз помоћ Тапатока
 
Pa da to i jeste redosled radova.
 
Igor":2f98hx7v je napisao(la):
Pa da to i jeste redosled radova.
Tako da okretnica ostaje za sada na istom mestu...

Послато са Lenovo A916 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno ostaje ne vidim nijedan razlog zasto bi je uklanjali pre pocetka radova na toj deonici.
 
Mislim da okretnica topcider svakako ostaje ...
 
Ja sam samo pitao čemu zamena delova šina od Topčidera sve do Pere Velimorvića ako se planira uskoro rekonsktrukcija. Ako se i dalje od strane Grada insistira da će rekonstrukcija ubrzati protok za Rakovicu zajedno sa Vidkovcem, onda se podrazumeva veoma brza rekonstrukcija celog poteza od Mosta na Adi pa sve skoro do Kneževca. Mislim da sve ovo ima veze samo sa slikanjem sada kada puste tramvaj preko Mosta na Adi, a da je suptina i dalje ostala ista, prazna. Posebno ako se ponovo kao na nekim drugim mestima bude seklo ko zna koliko stabala kroz park, dok će nelegalni objekti duž trase verovatno ostati netaknuti.
 
Pa verovatno se pocetak radova na rekonstrukciji ne planira u narednih godinu dana barem, a sada treba da puste jos jednu liniju ka Knezevcu sto bi dodatno povecalo opterecenje na pruzi koja je vec u losem stanju.
 
Nešto mi miriše da će vrlo brzo tramvajske linije ka Kneževcu (ako ih puste od juna) da skrate do Topčidera, čim počne da se radi Bulevar od Topčidera prema Rakovici...tako da moraju da pripreme okretnicu.
Inače, koliko sam ja video nisu radili šine od parka prema Rakovici, već samo od onog restorana u parku do okretnice...
 
Radili su i i Rakovici na par mesta. Pre raskrsnice sa Pere Velimirovica i na jos jednom mestu. Ali da, vrlo moguci scenario.
 
Da, radili su prugu i prema Rakovici, posebno su mi bili zanimljivi radovi bas kod raskrsnice sa Pere Velimirovica. Ipak, neko mora da se slika kada puste tramvaj preko mosta, pa malo sminkaju.
 
Vrh