Šta je novo?

Bulevar Oslobodjenja (ex JNA) od Autokomande do Slavije rekonstrukcija

Приметио сам и да су трамвајске баштице потпуно покривене камерама. Очигледно ће бити кажњавана вожња по истим.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488300#p488300:qy0err3t je napisao(la):
Astrotrain » Уто Окт 31, 2017 1:44 pm[/url]":qy0err3t]Приметио сам и да су трамвајске баштице потпуно покривене камерама. Очигледно ће бити кажњавана вожња по истим.

Mislim da su u pitanju kamere za kontrolu saobracaja a ne kamere za kaznjavanje.
 
Нисам сигуран, али нелогично ми је да се налазе на практично сваком стубу и да су усмерене директно на трамвајску баштицу, а да служе само за контролу саобраћаја. Уосталом, видећемо ускоро и сами, а пре неколико месеци сам у неким новинама (не сећам се тачно којим и када) читао изјаву једног службеника саобраћајне полиције да је свакако у плану да се драстично повећа број камера које ће пратити кршење прописа и притом је рекао да заправо то и није техничко питање јер скоро све камере имају техничке могућности за тако нешто али је њихово коришћење у пуном обиму захтевало измену дела прописа у погледу заштите приватности (Шабић је реаговао), те да ће када се изврше неопходне измене прописа, а активно се ради на томе, то и заживети.
 
Pre 7 dana opalih ovu fotkicu :)

22894144_1976446712611921_5204967006481387427_n.jpg
 
Привремено стајалиште. Боља локација ако се гледају потребе људи - брже се стиже и до Храма, и до библиотеке, и до болница у околини (КЦС, Дечија клиника и Институт за онкологију и радиологију), али нажалост није предвиђено првобитним планом, те би при крпежу и накнадном пребацивању морали да изместе и бициклистичку стазу даље од стајалишта ближе парку, а и мислим да мало стабла сметају али стале би надстрешнице стајалишта између њих.
 
N1 takodje preneo, a blic valjda prati forum pošto često prenose što se tu postavlja. Tako to može da se reši kad mediji prave pritisak.
 
A ko je odgovoran što se uopšte ovo desilo?

Pre neki dan uhvatim SAT i tamo odgovaraju na pisma i klipove gledaoca. I za sve probleme oko znakova, ograničenja i slično, kažu da će popraviti, a niko da pita ko je to odobrio!?
 
Genijalnost na delu kod Hrama. Pešački prelaz kod Krušedolske ulice , prvobitno je urađern kako treba kada je iscrtavan žutom bojom , a sada ga pomerili udesno za oko metar , tako da se više ne gađa sa spuštenim trotoarom. Radnici koji su tuda prolazili , sve vreme dok sam fotografisao su me gledali.

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

 
Ma sve je to normalno - noooot

Barem je sve rađeno popločavanjem, pa se neće primetiti ako budu premeštali spušteni deo.

Ima li nekog razloga što je bela zebra pomerena? Ili je trotoar spušten na pogrešnom mestu?
 
Ово ме већ подсећа на ону полемику о броју трака... Да ли сте негде у граду видели пешачки прелаз који је померен у односу на спуштени ивичњак? Ја нисам, а верујем ни ви. Зашто онда мислите да ће то до краја да остане тако?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488647#p488647:1e1ibc41 je napisao(la):
astrodule » November 1st, 2017, 6:04 pm[/url]":1e1ibc41]Ima li nekog razloga što je bela zebra pomerena? Ili je trotoar spušten na pogrešnom mestu?
Ja bih rekao da je i jedno i drugo u pitanju. Prvobitno je sve bilo kako treba , a onda se naknadno neko setio da je zaboravio da uglavi biciklističku stazu , pa su zato pomerili pešasčki. To mi jedino pada na pamet.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488652#p488652:1e1ibc41 je napisao(la):
Astrotrain » November 1st, 2017, 6:07 pm[/url]":1e1ibc41]Ово ме већ подсећа на ону полемику о броју трака... Да ли сте негде у граду видели пешачки прелаз који је померен у односу на спуштени ивичњак? Ја нисам, а верујем ни ви. Зашто онда мислите да ће то до краја да остане тако?
Na više mesta po gradu sam video da to spuštanje nije odrađeno kako treba , ili nije blok u nivou sa spuštenim asfaltom pa se zapinje za njega , ili je sa jedne strane ulice spuštena a sa druge nije ...
 
Ок, онда можда и јесу забрљали. Ваљда ће поправити. Надам се... :)
 
Ovo mogu da isprave. Samo treba da podignu ploče i ivičnjake dublje kopaju kao i ploče. I naravno da prežabaju sve opet.

Nije mi samo jasno kako rade te planove kad omaše ovako. Ispada da nemaju prostornu sliku onoga što grade i namaju predstavu dimenzija, pozicije i eventualno sprečavanje kolizija. Kako bre može da zaboravi biciklističku stazu?

Kad pogledaš onu kocku sa kramponima posred biciklističke trase ne deluje novmalno ili grešim?
 
Danas je neka dileja koristila novoasvaltirane trake koje su btw zatvorene i dalje, i uplela se u onu narandzastu mrezu za ogradjivanje gradilista. Smejao sam se od zadovoljstva do Zvezdare
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488576#p488576:2n813ho1 je napisao(la):
x14sz » Wed Nov 01, 2017 12:26 pm[/url]":2n813ho1]Izmešten hidrant i reklamni stub.
Pogledajte prilog 1
Mada je i ovaj hidrant mogao bolje da se postavi

file.php

file.php

Sad nešto gledam i upoređujem: hidrante nisu uopšte izmeštali, samo su bilbord izvadili i ponovo ga postavili desetak metara niže od prethodne pozicije.
 
99% bi pešački preko 6 traka morao da ima ostrvo u sredini kako bio omogućen prelazak iz dva puta za one koji ne stignu.

Iako je ceo bulevar završen i obeležen gradska vlast ga namerno drži zatvorenim valjda čekajući svečano otvaranje, ali obiće im se sve ovo o glavu kad-tad.
 
Не бих се баш сложио са таквом тврдњом мада ситуација јесте иритантна. Ипак не би било баш упутно пустити Булевар у пуном капацитету без завршене Славије. Замисли хаос који би настао на сужењу на крају Булевара.
 
Moжда да пусте само смер од Славије у две коловозне траке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488947#p488947:l9i8i7tl je napisao(la):
Biciklistkinja » November 2nd, 2017, 9:27 pm[/url]":l9i8i7tl]99% bi pešački preko 6 traka morao da ima ostrvo u sredini kako bio omogućen prelazak iz dva puta za one koji ne stignu.
:?:
 
Vrh