Šta je novo?

Brankov most

Ja prolazim preko mosta svakodnevno, ujutru nešto pre 8 i popodne malo posle 16 sati. Od početka radova nisam video ni jednog radnika na mostu, a trake su uvek bile zatvorene.
 
Ко је извођач, Мостградња, јавна расвета?
 
Danas su skinuli sve stubove rasvete na mostu.

Brankov_most.jpg
 
U međuvremenu Pančevac gleda u neverici.... Na njemu korozija nagrizla sve stubove, tačnije onaj mali broj koji je ostao, jer su neki već pali, a neki preventivno sklonjeni... I naravno nikad zamenjeni.
 
Danas popodne je bio saobraćajni kolaps s novobeogradske strane mosta. Toliko ljudi koji idu pešice duž Bulevara Mihajla Pupina, pa preko mosta odavno nisam video. Poluprazni autobusi su milili zaglavljeni u gužvi, a većina putnika je nastavila pešice.
 
Danas popodne je bio saobraćajni kolaps s novobeogradske strane mosta. Toliko ljudi koji idu pešice duž Bulevara Mihajla Pupina, pa preko mosta odavno nisam video. Poluprazni autobusi su milili zaglavljeni u gužvi, a većina putnika je nastavila pešice.
Pošto se bajsom vraćam sa posla tuda prolazim svaki dan oko 17h i kolone su ogromne, pa busevi otvaraju vrata između Napreda i 6 kaplara. Kapiraju ljudi da im se više isplati da prošetaju jednu stanicu nego da stoje do Hajata u busu koji mili.
 
Danas popodne je bio saobraćajni kolaps s novobeogradske strane mosta. Toliko ljudi koji idu pešice duž Bulevara Mihajla Pupina, pa preko mosta odavno nisam video. Poluprazni autobusi su milili zaglavljeni u gužvi, a većina putnika je nastavila pešice.
Između 19 i 20h su tri automobila stajala u srednjoj traci zbog "čukanja"... da nije to?
 
Oko 16 časova je bio lančani u Terazijskom tunelu, kola preprečila dve trake a ond a je posle oko 19:30 bilo čukanje na mestu gde se sužava na dve trake zbog radova. Dakle ko je hteo sa NBG ka gradu, jezivo. Ali ovi što su bili krenuli da gledaju utakmicu negde u gradu i zaglavili u koloni, pozdrav za braću.
 
Ne treba da bude sudar. Kažem svaki dan je gužva od Napreda. OK, nekad bude i do Bloka 30, ali sve u svemu, u tom periodu treba izbegavati taj smer i potez.
 
Oko 16 časova je bio lančani u Terazijskom tunelu, kola preprečila dve trake a ond a je posle oko 19:30 bilo čukanje na mestu gde se sužava na dve trake zbog radova. Dakle ko je hteo sa NBG ka gradu, jezivo. Ali ovi što su bili krenuli da gledaju utakmicu negde u gradu i zaglavili u koloni, pozdrav za braću.
Pozdravi i tebi :) ja stigao na himne...
Samo to uveče nije bio veliki zastoj već samo usporen saobraćaj do mesta čukanja (da, baš na mestu suženja), nakon tog mesta saobraćaj je išao normalno.
 
Mala pričica za koju sam možda ja zaslužan.

Prvo su skinuli sve stubove jabne rasvete i most je bio mraku danima. Pitao sam preko Beokoma da li mogu da postave neku privremenu rasvetu dok traju radovi jer je totalni mrak na trotarima / bici stazi, a znamo da se često rupe pojave.

Rečeno mi je da ne postoje tehnički uslovi.

odgovor brankiv most rasveta.png

Kakvi crni tehnički uslovi!? Postaviš par privremenih stubova sa lampama (kao što viđamo na gradilištima koje rade noću).

Onda sam pre par dana pitao zašto se stalo sa radovima na pola dok je ostatak mosta u mraku i pre neki dan sam video da su se tehnički uslovi nekako stvorili i stavili su na mesto nedostajućih stubova stubove sa dve halogene lampe i sada je onako kako sam i zamislio.
 
Nisam te baš razumeo. Gde su postavili privremenu rasvetu? Između traka ili duž pešačko biciklističke staze, kako si tražio?
 
Da, takav jedan sam video prošlog vikenda, osvetljavao je samo jednu stranu, ali je i on dosta značio.
Odmah sam se setio tvog predloga i zapitao se zašto to nisu odmah uradili na celom neosvetljenom delu mosta? :)

Čoveče, kako su inertni, kao da se plaše da će da budu kažnjeni ako uključe malo mozga...
 
Da su prosli jednom po mraku peske ili biciklom preko mosta shvatili bi.

Sta je tesko da se provuce jedan kabl i na njega prikace ovakvi stubovi?

Slicno i za mrak na auto-putu pre Bubanj potoka. Bandere postoje ali su skoro uvek u mraku.
 
Pa i dalje važi onaj Vukšin @csi sistem da "moraš da im skačeš po lobanji", odnosno da ih za svaku sitnicu pitaš zašto nisu uradili, da ih cimaš da urade nešto što je tako očigledno, bilo to privremenog karaktera ili trajno rešenje, da se podsećaju da treba da se neki radovi da se nastave / završe, da neke stvari nisu bezbedne po građane, poput ograđivanja trotoara radi izgradnje nekog objekta...
 
Jednostavno ceo javni sektor nam je takav. Radim samo ono što mi neko kaže, nebitno da li je to pogrešno ili nije, bez ikakve inicijative za bilo šta.

Kao neko ko je stažirao u JP za "održavanje" mogu da potvrdim iz ličnog iskustva da u takvom predzeću svako ko ima bilo kakvu inicijativu postaje neprijatelj tog preduzeća jer postaje konkurencija za unapređenje po nepartijskoj osnovi a i opasnost za povećanje norme rada. Bio sam prisutan kada je električar izašao po prijavi da popravi svetiljku i zatekao više neispravnih sijalica. Po zadatku nadređenog sme da zameni samo prijavljeni problem, ove ostale nek stoje dok neko i njih ne prijavi. E tako funkcioniše ceo JP u celoj Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Vrh