Šta je novo?

Brankov most

Само су искоришћене стопе старог моста, а касније су и оне проширене са проширењем моста.
Mislim da negde imam sken fotografije tek izgradjenog Brankovog, a pored stoje - čelične "stope" pilona Mosta kralja Aleksandra.
 
Most i stope pilona onog prethodnog

49194832_598628e9b57d63-32294280DSCF0037.jpg
 
Mislim da se svakako moze unaprediti izgled Brankovog Mosta, inspirisan starim Aleksandrovim, ili necim potpuno novim.
Ovakav kakav jeste je previse obican. Njegov najveci adut su ostaci starog mosta.
Upalite malo mastu, arhitekte.
 
На Бранковом мосту само треба ограду префарбати из плаве у светлију боју остатка моста. И то је то од козметике. Нисмо баш у позицији да се луксузирамо шминком.
 
Ovo što danas zovemo "ostaci starog mosta" (Krasnov) su naše domaće arhitekte oštro kritikovale u vreme 1930-tih.
Nije on "običan", kada čovek zna šta da gleda.
Čak i krivina luka podseća na kvadratnu funkciju momenta savijanja od kontinualnog opetrećenja.
Lepota minimalizma i neverovatnog napretka u građevini od 1920-tih do 1950-tih.

A i vidimo kako nam ulice izgledaju nakon manije šminkanja i postarivanja :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Jutros čistili Brankov most. Mislim da je do moje prijave :)


Ukratko, prijavilo smo Pančevac i Brankov i dobili ovah odgovor

Поштовани, обавештавамо Вас да екипе надлежног погона мост перу и чисте према редовном динамичком плану за текућу годину. Срдачан поздрав, ЈКП "ГРАДСКА ЧИСТОЋА" "ИНФО ЦЕНТАР"
Tu sam blago rečeno popizdeo i napisao im ovo
Zamolio bih da ponovite prijavu i da im kažete da nam ne vređaju inteligenciju. Potpuno je očigledno bilo iz prijave da su staze prljave i da ih treba očistiti, a nisam tražio generički odgovor. Plus što ne znamo, niti žele da podele sa nama taj Redovni dinamčki plan
Jutros je palo čišćenje :)
brankov most ciscenje.jpg
brankov most ciscenje 2.jpg
 
Kolovoz na mostu je dotrajao, nije samo površinski sloj. Npr. dilatacija u srednjoj traci odmah iza kamera kad se penje na most sa NB je u očajnom stanju, smanjujem na 30 ili bežim u levu traku kad prolazim tuda.

Nesrećni Gangula je u jednoj emisiji imao volju da priča o temeljnoj rekonstrukciji mosta, ali ga je tupava novinarka prekinula i nije ga vratila na to mesto.
 
U cemu je fora sa nedavno "rekonstruisanom" rasvetom na mostu, sa NBG strane jedan tip relativno prihvatljivog izgleda, a prema centru neke osakacene retardirane bandere koje izgledaju kao pomocna rasveta. Mislio sam da su tu privremeno, medjutim ovo kao da je konacno resenje
 
Tobože nisu imali vremena za zamenu ostalih, jer moraju beše da saniraju i nosače bandera, koje je pojela korozija... Pa su to ostavili za proleće, al znajući njih, biće to ko zna kad..
 

Настављају се радови на носачима стубова јавне расвете на Бранковом мосту


Радови на замени конзолних елемената челичних носача стубова јавне расвете на 14 стубних места на Бранковом мосту почели су данас, саопштило је Јавно предузеће „Путеви Београда”.

Како је прецизирано, планирано је да се радови обављају до 22. маја и након тога 24. и 25. маја, и то и викендом и ноћу да би се што мање ометало нормално функционисање саобраћаја.

За потребе извођења радова повремено ће се постављати привремена саобраћајна сигнализација у крајњим левим тракама у оба смера. Важно је да ће за време тако постављене привремене саобраћајне сигнализације бити омогућено коришћење жутих трака за саобраћај свих моторних возила.

Радови ће се изводити фазно. У наведеном периоду део радова ће се изводити са помоћних скела испод мостовске конструкције, у циљу што мањег трајања заузећа коловозних трака на самом мосту. У времену када се технички не буду могли изводити радови, неће бити заузећа коловозних трака, већ ће се саобраћај на самом мосту несметано одвијати.

„Путеви Београда” подсећају и да су радови на санацији бетонских конструкција – носача стубова јавне расвете за 9 стубних места окончани прошле године. После зимске паузе наставља се санација која је од пресудног значаја за безбедност на Бранковом мосту. Важно је и напоменути и да носачи стубова јавне расвете нису обнављани више од пола века.

 
Vrh