Šta je novo?

Brankov most

Ево у Бранковој улици у смеру ка мосту Београд пут поставља сигнализацију за радове.
 
Neverovatno mi je da su ostavili delom ove crvene nosace, izgleda budzeno.
 
Upravo sam prošao preko mosta u Brankovoj i primetio da su opet promenili režim saobraćaja. Kao i jesenas, dve uzvodne trake ka gradu su zatvorene i jedna traka ka gradu prelazi na drugu polovinu mosta. Video sam puno mehanizacije i mašinu za asfaltiranje, mislim da planiraju da zamene asfalt na trenutno zatvorenom delu mosta. Posle toga će verovatno pustiti saobraćaj u svim trakama i nastaviti radove na ogradi pešačke staze.

 
Po najavama zvaničnika, asfaltiranje će biti završeno danas do 18h, nakon čega će svih šest traka na Brankovom mostu biti prohodne.
 
I sad posle godina cekanja, i meseci kasnjenja, bitno je da se zavrsi 3 dana pre Vesicevog roka, i zato se pravi haos petkom sa samo 4 funkcionalne trake.
 
Tako je, mogli su celu ovu akciju da odlože za vikend kad je intenzitet saobraćaja mnogo manji nego petkom. Jedan dan nam ništa ne znači u odnosu na mesece koje smo čekali. I opet bi to bilo dva dana pre tog Vesićevog roka, ali uopšte nemaju sluha za realne potrebe građana.
 
Pa Vesiću izgleda vikend počinje u petak. Prošle godine je pustio neke radove u petak popodne i napravio haos u gradu. Onda je uveče toga dana na televiziji rekao da se radovi obavljaju tokom vikenda, da bi sve bilo spremno za ponedeljak i jutranje gužve. Kao da ne zna da su najveće gužve u Beogradu petkom popodne, kada ljudi idu s posla kući ili negde van grada, kada veliki broj studenata koji nisu iz BG ide kući, kada dosta ljudi dolazi u BG na vikend itd. itd...
 
Pa nije isto kada kaže tri dana pre roka koji kasni par meseci i jedan dan pre roka koji kasni nekoliko meseci. Ovu vlast je obeležio konstantan marketing i bol u k...u zato pametno glasajte 4. marta.
 
ima li nekih detalja o novoj ogradi i njenoj boji?

i kada ce se rekonstruisati druga strana mosta?
 
Što se tog tiče roka, Vesić bi mogao malo da poradi na matematici. Kada su radovi na rekonstrukciji Brankovog mosta počeli 17. juna 2017. izjavio je da će trajati 6 meseci. Danas, nepunih 8 meseci kasnije, pustiće sve trake u saobraćaj, ali radovi na pešačkoj stazi neće još uvek biti gotovi. Izgleda da je jedino važno da se sada, pred izbore, izjavi kako je završeno tri dana pre roka!

Radovi na Brankovom mostu trajaće šest meseci - objašnjava Vesić
Link
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515025#p515025:xgbic3qo je napisao(la):
Wuchina » 09 Feb 2018 10:22 am[/url]":xgbic3qo]Pa Vesiću izgleda vikend počinje u petak. Prošle godine je pustio neke radove u petak popodne i napravio haos u gradu. Onda je uveče toga dana na televiziji rekao da se radovi obavljaju tokom vikenda, da bi sve bilo spremno za ponedeljak i jutranje gužve. Kao da ne zna da su najveće gužve u Beogradu petkom popodne, kada ljudi idu s posla kući ili negde van grada, kada veliki broj studenata koji nisu iz BG ide kući, kada dosta ljudi dolazi u BG na vikend itd. itd...

Истини на вољу деца су на распусту...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515039#p515039:3udbp4xd je napisao(la):
bobcat » Пет Феб 09, 2018 11:01 am[/url]":3udbp4xd]ima li nekih detalja o novoj ogradi i njenoj boji?

i kada ce se rekonstruisati druga strana mosta?

Ограда је за сада бела и надам се да ће таква и остати. Вертикални стубови који држе ограду причвршћену за конструкцију моста су виши од горње хоризонталне шипке као да треба ту да се дода још једна највишља хоризонтална шипка као гелендер.
 
A tek spin kako su Gazelu oni prethodni radili ne znam koliko a ovi sada Brankov Most za upola brže su mi najjači.
 
Da li se zna novi rok za završetak svih radova na Brankovom mostu, tj. kada ćemo moći da koristimo taj trotoar zbog koga je i počela ova rekonstrukcija? Jaki su mi ti novinari kad niko ne sme da postavi pitanje, već samo prenose saopštenja.
 
Ma hajte molim vas. Most koji je počeo da se renovira zbog stanja trotoara je završen. A to što je trotoar nezavršen, pa to je isto kao i sa trotoarima i okolini Slavije, Ruzveltove...
 
Сумњам да ће ограду на једној страни да оставе белу, а на другој плаву, иако сматрам да цео мост са трупом треба да буде свеже обојен и осветљен.
 
Цео мост, као и стубови старог моста са обе стране реке треба да се офарбају, као и ограде на рампи са НБГ стране и ограде на надвожњаку и степеништима са друге стране реке. Све је ишарано графитима, а плава ограда свуда изгледа јефтино и ружно.
 
Saniranje druge strane mosta se uopšte ne spominje, a nije mi baš najjasnije kako jedna strana može toliko da propadne, a da druga strana ostane bezbedna.

Da li je potrebno da se pojavi rupa na trotoaru da bi se krenulo u renoviranje te strane?
 
Vrh