Šta je novo?

Brankov most

^^ Dobro, ja sam video u Bremenu da policajci voze trotoarom, a video sam i klince sa "em trojkama" kako se foliraju pa rade isto.. Naravno, nocu, kad nema pesaka i drugih ljudi, i kad su male sanse da ce da ih ukebaju, ali da voze, voze.
 
Ma naravno ima bu**** svugde ali kad bi policija ovde to uradila u sred dana zato sto je guzva na ulici mislim da bi im brzo stigla gomila prituzbi od ljudi na sta se ovde dosta vodi racuna. To je potrebno uraditi i kod nas. Vise voditi racuna o bezobrazlucima policije i prijavljivati to i zaliti se inace ako niko ne reaguje na te stvari onda se nista nece ni promeniti. :(
 
Sta se desava sa osvetljenjem na Brankovom mostu? Vec nekoliko dana ne radi rasveta na polovini mosta, tj. pali se i gasi u toku veceri.
 
Na toj strani kada se ide iz Zemuna ka Brankovom mostu, gde idu pomenuti "seljaci" po setalistu bi trebalo da se podigne ivicnjak kao sto je podignut sa druge strane ulice od Brankovog ka Zemunu, tako da ne mogu da prelaze. Ne znam zasto su uradili onu stranu a ovu nisu, jer je ovde to potrebnije...

Bio mi je drug, englez, u poseti Srbiji...stekao je pozitivne utiske sto se grada tice, i ljudi...ali saobracaj je ocajan, kako kaze. Prosle godine kada sam ja isao kod njega, kada sam upoznao njegovo drustvo i pricali tako o Srbiji, pricao je kako tamo u Srbiji moze da se vozi svuda, i po trotoaru i parku...ne znam gde je sve to uocio dok je bio, ali sam se na tu izjavu nasmejao vestacki i kiselo, jer me je i bilo sramota...dok su se oni smejali...
 
Sto bi reko' moj drug Doca: st*** Britanska :D
Ma daj, kakva blamaza...nije bas to toliko da moze svugde da se parkira..ima kazni i pomeranja tj.sklanjanja vozila u skladu sa nasim mogucnostima.. Ja bas znam da stranci obozavaju sto kod nas mogu tu i tamo da se smeste sa kolima a da ne dobiju uvek kaznu :cool: Vole malo Englezi da se prave vazni, pa ne moze da prizna da mu sve sve svidelo, mora malo negde da zakine..ustvari njima je to vise kompliment posto ih oni tamo ubise sa pravilima ;) Opusteno..i reci drugu da vise diskutuju on i njegovi pajtosi sta tamo jedu i da traze resenja za njihovu nezdravost i gojaznost nego sto tracare parkiranje u srbiji :)
Cheers.
 
nisam siguran da li je neko to vec pitao, ali ove stepenice koje grade na nbg sa strane prema muzeju, zar nece to morati da ruse kada budu prosirivali most tj gradili novi paralelni za metro (laki ili teski)?
 
Ma da oni krenu da grade metro, pa onda cemo lako za most, ali po djilasovim recima metro ce se premostiti u produzetku Nemanjine pa ka Bulevaru dr Zorana Djindjica :)

A za ovo stepeniste na Brankovom, super je sto se konacno grade, ali p[onekad poludim kada pomislim koliko takvih "sitnica" ima da se uradi ne bi li grad bolje funkcionisao.
 
Сваке године се запитам кад чисте и фарбају ограде на мосту (а обично пре маратона) зашто никад то не ураде и на новобеоградској страни. Увек оставе овако напола сређено...

brankovmost.jpg
 
Interesantno je da one hale sa obe strane ispod Brankovog mosta nisu dirane. Na nbgd strani je tu bio valjda neki vojni ili policijski automehaničarski servis, jer su godinama stajali raspali dajcevi, kečevi i sličan otpad. Na drugoj strani je prostor mnogo manji, ali i tu postoji nešto što liči na ogromnu garažu i neki mali poslovni prostor. Ima li neko info šta se sa tim dešava, ko je za to nadležan?
 
Stavrno bi valjalo da srede te osnove lancanog mosta. Da vrate grbove , ociste fasadu i srede prostor okolo ukljucujuci i one cekaonice koje su nazalost vremenom postale pisaonice i drogiraonice.
 
vrachar":1y0xsk8j je napisao(la):
Stavrno bi valjalo da srede te osnove lancanog mosta. Da vrate grbove , ociste fasadu i srede prostor okolo ukljucujuci i one cekaonice koje su nazalost vremenom postale pisaonice i drogiraonice.
:o дрогираонице, супер. а како би било да се врати читав некадашњи, предратни изглед? да ли је икада била тако нека иницијатива? мој глас за!!! и да врну троле за земун. :vops:
 
boris73":124fitc2 je napisao(la):
а како би било да се врати читав некадашњи, предратни изглед?
kad bi to radili, pretpostavljam da bi morali da maknu prosirenje mosta (odnosno 50% sadasnjeg mosta) radjeno sedamdesetih. a to nam ne bi bas mnogo dobra donelo...
 
boris73":1a7rqvci je napisao(la):
vrachar":1a7rqvci je napisao(la):
Stavrno bi valjalo da srede te osnove lancanog mosta. Da vrate grbove , ociste fasadu i srede prostor okolo ukljucujuci i one cekaonice koje su nazalost vremenom postale pisaonice i drogiraonice.
:o дрогираонице, супер. а како би било да се врати читав некадашњи, предратни изглед? да ли је икада била тако нека иницијатива? мој глас за!!! и да врну троле за земун. :vops:
To bi bilo super - da se obnovi stari lančani most, ali to nije realno, zato što bi to podrazumevalo rušenje postojeće konstrukcije. Mogao bi se postići kompromis da, npr. kada budu krenuli sa izgradnjom lakog metroa, naprave repliku starog mosta, nizvodno, ispod Kosančićevog Venca. :)
 
Nurko7000":213peu6r je napisao(la):
Сваке године се запитам кад чисте и фарбају ограде на мосту (а обично пре маратона) зашто никад то не ураде и на новобеоградској страни. Увек оставе овако напола сређено...

http://i271.photobucket.com/albums/jj157/Nurko7000/brankovmost/brankovmost.jpg
Zato što na tom mestu prestaje metalna ograda i počinje betonska, ondosno više nije most nego prilazni nasip.
I beton može da se ofarba ali će biti siv u roku od dva dana.
Farbanje metalne ograde je radi zaštite od korozije.
 
Ovo dokazuje da je kamen najplemenitiji materijal :) Nadam se da grafiti nece osvanuti bar jos neko vreme.
 
Mnogo lepo.
Prošlog vikenda sam video da je onaj zapušteni policijski depo ispod mosta skroz ispražnjen...
 
Поглед на Нови Београд и Бранков мост 1958 :)

Brankov+Most+Novi+Beograd+1958.jpg
 
неће бити степеница овде то је за бициклисте да могу да се спуштају...ј***ш лифт :)
 
Vrh