Šta je novo?

Brankov most

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476764#p476764:28hxkjsk je napisao(la):
Vox91 » Ned Sep 10, 2017 4:26 pm[/url]":28hxkjsk]Splavarsko ruglo na Ušću je pobedilo..

Zappa Barka je nepodnošljivo ružna. Sklepana ko ciganska garaža.
 
Шта мислите о промени боја моста? На пример да се сваки сегмент одоздо обоји у другу нијансу исте боје. Било би занимљиво.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477221#p477221:3q7jlf2d je napisao(la):
Bukira » Uto Sep 12, 2017 8:27 pm[/url]":3q7jlf2d]Brankov most, slikano danas popodne:
file.php

file.php

Hoce li se konacno setiti da poskidaju ove grafite sa mosta? :evil:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477023#p477023:3rssjp9b je napisao(la):
abrines » 11 Sep 2017 07:59 pm[/url]":3rssjp9b]Шта мислите о промени боја моста? На пример да се сваки сегмент одоздо обоји у другу нијансу исте боје. Било би занимљиво.
file.php

Taj most moze da izgleda fenomenalno sa vrlo malo korekcija...pricali smo vec o tome, za pocetak samo da ne vrate onu groznu plavu traku na vrhu...neka i taj deo oboje u belo ili tamno sivo ili crno..mogu i da maknu te limove sa strane i da dobijemo most sa resetkastom podkonstrukcijom...Vox je postavljao primer iz Moskve.
 
На Букириним сликама се види колико је некако лепша визура без плаве траке на мосту
 
Дефинитивно је елегантнији без плаве боје, треба некако наговорити Фолића на данложи промену тих плавих елемената у ову беж боју у којој је остатак конструкције. Није Београд неки депресивни град у Сибиру па да се фарба у јарке боје.
 
Ma neka ga obuku u ovakvu sličnu opnu, samo bez kič ograde, kandelabera i plave boje i biće ok :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477023#p477023:2pc8zscg je napisao(la):
abrines » Mon Sep 11, 2017 7:59 pm[/url]":2pc8zscg]Шта мислите о промени боја моста? На пример да се сваки сегмент одоздо обоји у другу нијансу исте боје. Било би занимљиво.

Ja mislim da je to odlicna ideja :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434883#p434883:gf0l38ho je napisao(la):
milos.tro » 21 Feb 2017 03:23 pm[/url]":gf0l38ho]уторак, 21. фебруар 2017.
Санација пешачке стазе на Бранковом мосту
..........главни урбаниста Милутин Фолић.

Он је додао да је пре три године урађена детаљна анализа стања пешачке стазе и да је тада констатовано да су оштећења челичне конструкције и бетонских плоча доста тешка и да се ова оштећења не могу поправити уобичајеноим одржавањем, већ је неопходна израда пројекта за реконструкцију пешачке стазе на узводној страни моста.

– Пројектом је предвиђено да се замени 432 метра стазе са оградом, као и ивичњак између пешачке стазе и коловоза. Израдиће се потпуно нова пешачка стаза са конзолама и ивичњаком, док ће се ограда демонтирати, санирати и поново уградити, с тим што ће бити подигнута на одговарајућу висину од 1,2 метра због бициклиста који значајно користе Бранков мост и који су нам апсолутни приоритет – рекао је Фолић и додао да ће се сервисирати ревизиона колица, која се помоћу точкова померају дуж пешачке стазе и служе за одржавање спољних делова моста. Биће уграђено око 350 тона нових челичних конструкција, а сав челик и пратећи материјали који се буду уградили одговараће стандардима ЕУ.
...................
http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/17324 ... m-mostu_2/

Po onome što sam ja danas video, a vidi se i na Bukirinim fotografijama, konzole još uvek stoje... mogu da pretpostavim da bi tako moglo da se radi i zbog ravnoteže samog mosta, ne znam, ali... na nekim delovima duž raspona deo ploča koje leže na konzolama i koje nose trotoar jeste skinut, a na delu npr iznad NBG obale samo je "spoljna" strana skinuta...

Da li je to zbog dobrog zatečenog stanja, zbog konstrukcije mosta... zanimljivo...
 
Ja sam danas video da guraju boce za varenje (sečenje) tako da je vrlo moguće i da će da nastave dalje da skidaju konstrukciju staze. Ne verujem da im treba balans jer je glavni saobraćaj između dva nosača što se vidi na priloženoj slici. Sve u svemu, radiće još dugo i prosto mi je iritantno koliko se vuku i sporo rade. I pri tome samo jedna smena??? Na tom delu su mogli i noću da rade (pogotovu dok je toplije vreme, u decembru sigurno neće biti prijatno!)

Single-brankov-most-1.jpg
 
Treca smena se placa vise, lakse nama putnicima preko tog mosta da se strpimo jos 5,6 meseci.

PS: A rekli su da ce raditi u 3 smene, al to vazi isto kao sto su za fontanu na slaviji rekli da ce postaviti "specijalni" satoru da u njemu rade da nebi bilo kasnjenja i na kraju su postavili sator kad im nije ni trebao cisto da ne bude da su slagali narod a naravno i prekoracili su i rok.
 
Mene samo zanima kada misle da ofarbaju pančevca.Prepucavanje grad republika je zaista loše po most.
 
Pa taj most je prvo za jednu rekonstrukciju pa tek onda za farbanje, farbanje bi trebalo raditi malo češće, ne znam koliko su postojane boje ali moja stolarija se primera radi farba na nekih 5 godina. A možda sačekamo da lepo pukne neki nosač, sa tim imamo iskustva.
 
Za one koji nisu ovih dana prelazili preko Brankovog mosta u popodnevno- vecernjim satima prema gradu vreme prelaska mosta je oko pola sata. Nije bilo saobracajnih incidenata vec samo veliki broj vozila i naravno saobracajaca ni od korova da pokusaju da ubrzaju prolaz kroz raskrsnicu Bul. M Pupina i Milentija Popovica tj Bul Nikole Tesle (nekada umeju i da naprave jos veci haos)
 
Biciklom - par minuta. Siguran sam da postoji bar 200 ljudi koji bi mogli biciklom na posao, ali i dalje biraju da cekaju ma mostu.

Poslato sa telefona
 
Pozdrav svima,
Upravo tako. Osim ko nije osudjen na upotrebu automobila radi posla ili planova, nema potrebe gurati se u saobracaju, dok god je pristojno vreme :)
 
Odgovor povodom moje prijave grafita na Brankovom mostu:

"Поводом Ваше представке упућене електронском поштом овом Секретаријату 06.09.2017. године, у вези исписаних графита на Бранковом мосту у Београду, обавештавамо Вас да је исти у фази реконструкције и да ће се приступити уклањању графита по њеном завршетку."
 
Ja vidim da bi most trebao ceo da se sredi, pogledajte samo na slikama koliko rđe ima na kontrukciji a još je više ima kada pogledate od dole. Na konstrukciji od stanice dvojke kod mosta su čitave grede zahvaćene ozbiljnom korozijom. Bolje bi bilo da sada to sredimo za manje pare dok nije u katastrofalnom stanju nego za 5 godina kada će mu trebati hitna popravka kao Gazeli i gde će nas izvođači očerupati.
 
Gorstak89":2y3oq8ai je napisao(la):
Pa taj most je prvo za jednu rekonstrukciju pa tek onda za farbanje, farbanje bi trebalo raditi malo češće, ne znam koliko su postojane boje ali moja stolarija se primera radi farba na nekih 5 godina. A možda sačekamo da lepo pukne neki nosač, sa tim imamo iskustva.
Trup mosta je kompletno saniran i ofarban.Ostao je gorni-vidljivi deo mosta da se sanira,zajedno sa ogradama.Prosto je neshvatljivo da to nije prioritet prioriteta.Rade pasarelu do kalisa ,dok im strateski most truli pred ocima.
 
Vrh