Šta je novo?

Brankov most

Meni deluje kao da su skele pre svega postavljene zbog pranaja para t. nameštanja tendera za iznajmljivanje skele. Koliko znam krov se može potpuno skinuti i montirati bez skele.
 
I da može i da ne može, zgrada je državna (deo nekog ministarstva), tako da je šta god da rade cena naduvana. Drugari su pre nekoliko godina visili i popravljali fasadu, pa je onda posle nekoliko godina opet kao nešto rađeno, pa sada je očigledno došla na red faza 3B kada rade krov...
 
To je zgrada apr zavisnosti od krova i lokacije da li ce da se postavlja skela ili ne nemora da je pranje para .
 
Ja kažem da se krov može popraviti bez skele ili barem bez ovolike skela. Iznajmljivanje ovolike skele košta barem soma evra dnevno plus majstori, plus zauzimanje trotoara.
 
Biciklistkinja":3lh3eer5 je napisao(la):
Ja kažem da se krov može popraviti bez skele ili barem bez ovolike skela. Iznajmljivanje ovolike skele košta barem soma evra dnevno plus majstori, plus zauzimanje trotoara.
Pa ti idi pa ga popravi bez skele.... Skela osim upotrebe u obnovi krova ima i veliku ulogu u bezbednosti angazovanih lica sto bi trebalo da je prioritet.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Bezbednost se da postići alpinističkom opremom i obučenim radnicima.
 
Radi se krov nema odakle da vise to je problem
 
Biciklistkinja":2f6r6ctw je napisao(la):
Bezbednost se da postići alpinističkom opremom i obučenim radnicima.
Moze na zemlji da se sastavi krov pa helihopterom da se spusti :) Tako je sigurica...

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Odlicno izgleda kad su radili mogli su postaviti i novi stajalisni stub
Nadam se da ce staza ici iza stajalista
I prelaz za bicikliste preko ulice je mogao ici sa druge strane pjesackog prelaza
 
Nekad sam vozio drumski bajs, i svaki put kada bih išao tuda izvodio vratolomije uz i niz ONO između stajališta u Brankovoj i pešačkog na uključenju. Eh, mladost :)

Pohvale za slike! ;)
 
Kako sad lepo ima da se nasade taksisti na trotar, divno su im to proširili
 
^ Upravo.

I pre dok je jedva bilo mesta su se nasađivali. Sada... tek će da bude interesantno.

Treba prijavljivati redovno kad god se vidi nasađeno taksi vozilo! Da se pokuša sprečiti u korenu.
 
I kad se prijavi, Policija izađe tek posle nekoliko dana, tako da je postojeći mehanizam potpuno beskoristan.

Poslato sa telefona
 
Кад смо већ код стубића, коме се обратити са захтевом за њихово постављање? Гроцка кука за њима па бих то да исправим 3:)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Sekreterijat za saobracaj trebalo bi oni da to odredjuju
 
Somi303":2hij7blp je napisao(la):
Кад смо већ код стубића, коме се обратити са захтевом за њихово постављање? Гроцка кука за њима па бих то да исправим 3:)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Sekretarijat za saobracaj.
http://www.bgsaobracaj.rs/

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Stubići su skup paradoks koji bi trebalo izbegavati gde god je to moguće a za te pare što se uštedi na stubićima ulagati u inspekciju, policiju... Znači nešto što štiti zakon tj. kaže da je zabranjeno tu parkirati nema potrebe da štiti i stubć, tako bi barem trebalo da bude u normalnim zemljama. Da je kazna za parkiranje na trotoaru tipa 100 000 da vidimo kome bi palo na pamet da parkira i da li bi bilo potrebe za stubićima. Dakle mi ulažemo velike pare da bi se zaštitili od siledžija umesto da oni snose krivicu i troškove.
 
Podrzavam, nista gore nego kad se uzivis u razgovor i naletis na armaturu od iscupanog stubica :-( I prilaz vatrogasnih vozila je otezan fizickim preprekama. Gde god je moguce zaista ih treba izbegavati a posebno na tako prometnim mestima kao sto su stajalista GSP. Danas kad je dovoljno da policija samo fotografise nepropisno parkirano vozilo i posalje ti kaznu postom a ako neces da platis posalje sudske izvrsitelje stvarno je nivo efikasnosti nadleznih pod velikim znakom pitanja.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
a2c95ef41c9a108bd04ebfbb4995f439.jpg


Zna li se tačno gde će ići bici staza (da ne nagađam na osnovu ove današnje fotke)?

Poslato sa telefona
 
Kako planiraju da odvoje trake osim ovog ostrvceta, da li će staviti neku ogradu?
 
Vrh