Šta je novo?

Brankov most

Гага":2av43cpn je napisao(la):
direktor":2av43cpn je napisao(la):
Izvini koja ti je ovo institucija odgovorila koncem LISTOPADA ,
Вероватно је одговорио неко, из те неке институције, ко је дошао из "њихове лепе".
Да је неким обрнутим случајем, тамо код њих, одговорено "крајем јануара", тај неко би добио пацке и то дебеле. У Србији може све.

Их, сад сам видео да сам погрешио у "преводу" :p . Оно "концем Листопада" је у преводу "крајем Октобра". Извињавам се за не намерну грешку.
Иначе месец "листопад" означава месец када опада лишће, а кад сам га већ споменуо, месец "сијечањ" или ти јануар, означава месец када се секу дрва.
 
Izvnjavam se duboko se izvinjavam za nepoznavanej mjeseci na staroslovenskom nije mi bilaa namera
Institucije ako tako nesto postoji kod nas moraju postovati neka prvila kao sluzbeni jezik i pismo recimo
 
Iako sam istovetni mejl slao i na adresu Sekretarijata za saobraćaj i na Beoinfo, od njih nisam dobio nikakav odgovor, iako sam poruku ponavljao svake nedelje u toku 5 nedelja. Ovaj mail mi je stigao od predstavnika investitora, dakle iz Mostogradnje i ton poruke je bio prilično neformalan. Zato sam veinu poruke i izostavio, zato što nisam hteo da se skreće pažnja sa istaknute činjenice, a to je da sada Mostogradnja ne dozvoljava da se trotoar otvori dok se ne obnovi ceo???

Btw, mene bi radovalo da mi od nekog organa vlasti pristigne poruka u kojoj koriste bilo koju karakteristično hrvatsku reč. Kontao bih tada da smo možda konačno izašli iz ere iskompleksiranosti, u čiju korist neki od vas svedoče u iznad ispisanim postovima.
 
Iskompleksiranost je ono sto ti pricas.
Iskompleksiranost je kada bi u prodavnici nekog ignorisao kada te pita za 'kruh' !!!
Kada u drzavi (ma koja bila) ocekujes da postuju zakone (a postoji i zakon o sluzbenoj upotrebi jezika, kao i pisma), onda je to pokazatelj ozbiljnosti institucija i drzave!!!
 
Ево, ја рецимо знам шта су листопад (јер сам рођен у њему) и просинац (остало ми, мислим, из Алана Форда). За остале хрватске месеце - вељаче, ожујци и сл. - појма немам који су, нити ме занима. Факултетски сам образован и памтим СФРЈ. Ето, зато би требало користити симболички систем који је на неком "територију" свима разумљив. А у нашој лепој, ето, не користимо старословенске, већ старолатинске скупове симбола за денотирање месеца у години.
 
Na kraju će da ispadne da je popravka mosta ovoliko kasnila zbog upotrebe nerazumljivih hrvatskih termina u zvaničnoj prepisci :p
 
Da zaklucimo mostogradnja hoce da se ogrebe da grad plati sanaciju cjele staze jer kao nije bezbjedna za upotrebu , neka nagazuje grad institut Kirlio Savic neka isptia bezbjednost ako daju dozvolu pustaj kraj price
 
12-vrzic-grozdanic_2_zpsa29ec826.jpg


http://beogradskonasledje.rs/wp-content ... zdanic.pdf
 
Да, после рата су прво хтели да обнове ланчани мост, па су одустали.
 
Da, to je manje poznata činjenica.
Takođe, delovi mosta su vađeni iz korita Save, obrađivani (ispravljani, sečeni...) na novobeogradskoj obali, da bi bili iskorišćeni za izgradnju mosta preko Ibra u Kraljevu.
 
laki72":1fq636tm je napisao(la):
Iskompleksiranost je ono sto ti pricas.
Iskompleksiranost je kada bi u prodavnici nekog ignorisao kada te pita za 'kruh' !!!
Kada u drzavi (ma koja bila) ocekujes da postuju zakone (a postoji i zakon o sluzbenoj upotrebi jezika, kao i pisma), onda je to pokazatelj ozbiljnosti institucija i drzave!!!
Nope. Napadnuta je hrvatščina pre svega, a sad uporište za svoje srbovanje nalazite u zakonu, kao da je to najveći problem vezano za most. Mostogradnja, pritom, ne podleže zakonu koji spominješ.

Koristilo angažovano preduzeće srpski ili hrvatski, meni je jasno da još dugo tim trotoarom neću preći biciklom.
 
@jlaki
Ako u mom postu nadjes da je napadnuta hrvatscina, ja se povlacim sa foruma.
U koliko ne nadjes, ocekujem izvinjenje.

IZVOLI CITIRAJ !
 
Iskuliraj matori, ništa u mojoj poruci ni ne sugeriše da sam se tebi lično obraćao. Komentarišem pojavu u kojoj je učestvovalo više ljudi. Ne dugujem ti izvinjenje.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Covece, citirao si moj post.
Vlaljda znas sta to znaci?
Ili ipak ne znas...
 
Šteta što nemam današnji broj Blica, pa da uporedim ime novinara sa člancima u kojima se spominje "Španska kuća".
 
Samo da konstatujem - uzvodna strana mosta je i dalje zatvorena na pešake i bicikliste...
 
Fantastična fotka :) :
104443931020344341822327.jpg

Srdjan Serdjo‎ - MOJ BEOGRAD DUŠU IMA
 
Vrh