Šta je novo?

Brankov most

човече, каква је развалина био тај део београда, још од другог светског рата.
 
Imam neke ideje vezano za napustene objekte kod stepenica, u samom mostu sa novobeogradke strane (valjda ti vojni servisi ili sta su bili). Da li me mozete uputiti koga iz grada da kontaktiram vezano za to?
 
Ja mislim da su bili MUP-ovi, ali me nemoj držati za reč.

Ne znam kakve ideje imaš, ali obiđi i pogledaj.
Pre dve nedelje sam se parkirao ispod mosta na NBG strani i prošao peške kroz onaj prolaz između stepenica i tih prostorija.
Izgleda kao da su zidovi popustili...
 
Prostorije su pretstavljale garazu i servis vozila siva i bilo je na saveznom nivou mislim da sada prostorom gazduje mup ,ima tamo neka tabla imas u temi napusteni objekti i lokacije sliku
 
U tim objektima se povremeno čuva oduzeta imovina.
 
FicaBlok38":z9vrm4ne je napisao(la):
Imam neke ideje vezano za napustene objekte kod stepenica, u samom mostu sa novobeogradke strane (valjda ti vojni servisi ili sta su bili). Da li me mozete uputiti koga iz grada da kontaktiram vezano za to?
@ФићоБлок38, па подели са нама те идеје око тих напуштених објеката, ако баш нису "строго пов" или неког толико личног карактера !
 
Zasto je idalje zagradjen trotoar na mostu sa strane od novog beograda i nemoze da se koristi
 
FicaBlok38":29ozcnkj je napisao(la):
Imam neke ideje vezano za napustene objekte kod stepenica, u samom mostu sa novobeogradke strane (valjda ti vojni servisi ili sta su bili). Da li me mozete uputiti koga iz grada da kontaktiram vezano za to?

Ja bih tu recimo smestio zimovnik za čamce. Nervira me kada ih zimi vidim poređanje na travnjaku, a tek na proleće kad počnu da ih spremaju za puštanje u vodu, pa kad počnu kejom da se šire mirisi farbe, raznih zaštitnih premaza...
Naravno kod tog zimovnika bi trebala da se napravi i rampa za spuštanje u vodu, a da se na keju ista ukloni, kako se na početku sezone ne bi preko travnjaka dovlačili džipovi, kamioni, kombi vozila sa sve teškim čamcima i jahtama.
 
Гага":3nvzfciu je napisao(la):
FicaBlok38":3nvzfciu je napisao(la):
Imam neke ideje vezano za napustene objekte kod stepenica, u samom mostu sa novobeogradke strane (valjda ti vojni servisi ili sta su bili). Da li me mozete uputiti koga iz grada da kontaktiram vezano za to?
@ФићоБлок38, па подели са нама те идеје око тих напуштених објеката, ако баш нису "строго пов" или неког толико личног карактера !

Nije strogo poverljivo, hteo sam da kontaktiram nekoga iz vlasti da predlozim da ustupe deo prostora kako bismo napravili neki omladinski kulturni centar koji bi se naravno samofinansirao, ali posto kazete da se vlasnistvo prenosi na MUP verovatno ce tu biti neka policijska stanica ili sl. zbog izuzetne strateske lokacije
 
Državne institucije imaju čak i višak prostora, a ovaj baš i nije nešto posebno, tako da sumnjam da uopšte postoji želja da ga srede. Onaj čuvar je tamo samo da se neko ne bi nastanio, kao što je bilo ispod Gazele.

Ako bi se uredio prostor Starog sajmišta, morao bi i da se uredi i prostor pored mosta, koji je sada trenutno zapušten i obrastao divljim rastinjem. Tek kada bi se obezbedila ta strana, prostor ispod rampe će postati interesantan komercijalnom korisnicima, pa zato bolje požurite...

A i ova ideja "boby07" za zimovnik za čamce uopšte nije loša.
 
Meni se ovaj bas svidja za namenu za koju smo zamislili, ali eto kazem opet, tesko da bi nam neko tek tako odobrio da koristimo, a sa druge strane to propada pa propada zasto ne bi bio i omladinski centar, danas su omladinski centri Usce i Delta city...
 
Па ако је власништво мупа, и не може да се користи у друге сврхе, нека они изместе онај њихов сплав од преко реке.
 
Preko puta je rečne policija, ne verujem da bi mogla da se adekvatno koristi :)

sam4604-1.jpg

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=770

A da im stanica izgleda sklepano - izgleda.
Nakon pomeranja Kolosa ovo definitivno postaje najružniji splav na Savi.
 
Па Рељо свестан сам карактера тог сплава :D
Тих пар чамаца би могло да се нађе у мини марини од пар метара под самим мостом, а њихов садашњи објекат је велики и јако ружан, и не знам чему служи. Вероватно администрација нека, самим тим ово би им било одлично место за кафенисање и бирократију, а да оне ругобе више нема.
Мислиш другачије?
 
Mislim da im je objekat dimenzionisan prema veličini jedinice i projektovan za brze intervencije.
Ovde vidimo tri patrolna čamca i neke gumene čamce, a pet mesta za pristajanje. Neka ovo budu svi njihovi čamci (a ne znam koliko ih zaista imaju da pokrivaju svoj sektor oko Beograda), a treba im još mesta za neke nove čamce i eventualno za pristajanje još nekog, civilnog, plovila.
Ostalo je nadstrešnica, infratstruktura, kancelarije i ostale prostorije, ali broj mesta za pristajanje čamaca diktira ukupne gabarite.

Ako se već nalazi na ovakvoj lokaciji (a valjda oni iz prakse znaju gde je najpraktičnije), onda bi i trebao da izgleda lepše, ali znamo kakav je budžet MUP...
 
Не знам. Ја бих све што плута пребацио на обалу у Крњачи. Па нек се банчи и патролира у шуми. Администрација би одлично легла унутар моста, не знам зашто би све морало баш на води, терени, кафане, пандури...
Буџет би им срозао десетоструко, па ваљда не би могли да праве овако нешто више...
 
Neko mora da dežura u blizini mostova njihove zaštite, zbog samoubica, da pomaže brodarima i nautičarima u nevolji, a baš ovde je velika koncentracija i plovila i usidrenih splavova.
Ove godine sam prisustvovao jurnjavi policije za velikim teretnim brodom koji je u punoj brzini, po mraku, bez upaljenih svetala plovio uzvodno Savom, dizao velike talase, kao da je bio bez kontrole.
Bio sam izneneđen kojom brzinom se kod bloka 45 stvorio patrolni čamac, obzirom gde im se nalazi baza.
Ja ih ne bi karakterisao kao džabalebaroše.

I što više razmišljam, sve mi se više sviđa ideja da se jednog dana u sklopu uređenja priobalja ovaj splav malo ulepša.
U zadnje vreme se vidi da su i arhitekte počele da se bave ugostiteljskim splavovima, ima tu sasvim korektnih projekata.
 
Neki fenseraj je od spalava pristojno izgleda zakacen je kod zaricevog mosta bjele boje odmah do table
 
Da, zove se "Lasta" ... valjda po obližnjoj autobuskoj stanici :p

I meni u prolazu izgledao "urbano", dok pre neki dan nisam pročitao da je na njemu neka devojka upucana u koleno :(
 
Da i zatvoren je koliko znam zavrsena sezona ,imamo totalno divljastvo na rjekama a grad bas briga ,postoji toliko nacina na osnovu kojih mogu da uklone splavove i sve moguce silne inspekcije i nista ne rade
 
Neko mora da dežura u blizini mostova njihove zaštite, zbog samoubica, da pomaže brodarima i nautičarima u nevolji, a baš ovde je velika koncentracija i plovila i usidrenih splavova.

U odnosu na stari splav rečne policije ovaj jeste veci moderniji ali je ne dovoljan
Potrebno jr hitno izgraditi još sl. slplavova i drugim organima instiucija

Prisustvo na vodi i ostalih nadležnih bi omogucilo daleko bolju zaštitu i brigu o vodi
pa mnoge dosadašnje ,,rečne svinjarije,, bi bile sprečene ili bi brzo bile sankcionisane

Bez njihovog 24 h prisustva na vodi i dalje cemo se stideti a reke patiti.

Veliki je izdatak izgraditi nove ali zato mnoga pogodna plovila koja su van zakona
mogu se privremeno ili trajno oduzeti i ustupiti tim službama

Znači sve je stvar samo dobre volje i zainteresovanosti :dil:
a ona mora da se pokaže sada
kako bi na prolece sve bilo na svom mestu
 
чек чек чек, је л то неко рекао да је Колос померен?? Да ли ико зна шта се то срамно дешава па су тај и један неугледан сплав и даље на том потезу?
 
dsc03645.jpg

dsc03649.jpg

dsc03650.jpg

zatvoren trotoar iz nepoznatih razloga
dsc03653.jpg

dsc03654.jpg

dsc03655.jpg

dsc03656.jpg

dsc03658.jpg

pjesak na zatvorenom trotoaru
dsc03661.jpg

ogledalo palata jadran
dsc03662.jpg
 
Vrh