Šta je novo?

Brankov most

Šteta, nekada je to bio stvarno lep most.
3271484085_5897796f71_b.jpg
 
Bivis":2miy3kik je napisao(la):
Šteta, nekada je to bio stvarno lep most.
3271484085_5897796f71_b.jpg

Nekada je to bio sasvim drugi most, samo na istom mestu.

Jeste bio lep - sam za sebe i sa starim Beogradom u pozadini, ali bi izgledao veoma arhaično prema modernoj arhitekturi Novog Beograda - kako ovog koji je na kraju i ostvaren, tako i prema onome što je bilo u planu i što se već gradilo u Beogradu 1930-tih.

A to što kapacitet nikada ne bi mogao da se poveća je priča za sebe....
 
аууу каква утопијска слика! у стилу арт деко кула! велики плус! :kk:
 
Шта би било да није срушен, да ли би морали да га размонтирају да би га проширили на више трака?
 
мислим да би у том случају градили потпуно нови мост мало узводно, а од Теразијског тунела не би било ни Т
 
vucko":khhgemfq je napisao(la):
Brankov most je u nadleznosti grada Beograda.

I kako da adresiram dopis u vezi mosta?

"Grad Beograd
11000 Beograd"

???

Sekretarijat, direkcija? Nešto bliže mi treba...
 
Da ga naši nisu srušili, srušili bi ga saveznici nekom prilikom, ili Nemci u povlačenju (onaj zaboravljeni Zarić ne bi mogao da bude na dva mesta u isto vreme :) ).

Nezahvalno je špekulisati šbbkbb.
Novi Beograd ovakak kakav je danas, je nastao kao posledica globalnih promena. Da nas je rat zaobišao (što bi se odprilike desilo samo da je uspeo jedan od onih atentata na Hitlera), danas ne bismo imali zelenu oazu na Ušću nego novi kvart duž obale Dunava ka Zemunu. Piatnje kada bi se aerodrom premeštao na Gornje polje, koju površinu bi zauzimalo naselje Sajmište, kuda bi išli autoputevi ka Nišu i Zagrebu....
Mostovi bi se gradli tamo gde bi bili neophodni u toj alternativnoj budućnosti Beograda.
 
jlaki":1ybk9lks je napisao(la):
Ovo je jedina tema na forumu o Brankovom mostu, tako da bi naziv mogao da bude promenjen tako da se "farbanje kamena" izbaci.

Mene interesuje u čijoj je nadležnosti Brankov most, odnosno kako da adresiram prijavu spojnice između konstukcije mosta i spusta ka Novom Beogradu, koji formira preveliku grbu, te neudobnost za bicikliste?

Nije samo neudobnost.

Nezgodno je pri usponu, a može da bude kobno pri spustu.
Na tom mestu je meni pre nekoliko godina pukla viljuška zadnjeg točka pri doskoku i morao sam da kupim nov bicikl (na kraju mi je majstor za uspuhe to uspešno zavario, iako su me svi ubeđivali da je to nemoguće).

Nema razloga da se ne sanira, pogotovo kada pored na kolovozu ne postoji tako izražena promena nagiba.
 
jlaki":230lpong je napisao(la):
vucko":230lpong je napisao(la):
Brankov most je u nadleznosti grada Beograda.

I kako da adresiram dopis u vezi mosta?

"Grad Beograd
11000 Beograd"

???

Sekretarijat, direkcija? Nešto bliže mi treba...
Hm,sekretarijat za saobracaj ili Beograd put.
 
Radi se sređivanje ograde na Brankovom mostu. Juče kada sam se vraćao s posla, u smeru ka NBG leva trka je bila zatvorena, i bilo je 20-30 majstora.
U pitanju je ograda na sredini, između dve strane mosta. Koliko sam video, dosta temeljno se radi.
 
To objašnjava sudar koji sam video sa šetališta ispod. Baš sam se zapitao zašto je neko u levoj traci tako naglo zakočio, pa ga je ovaj "otpozadi" čuknuo.
 
како да умре поред толико гејева :D одржавају га сигурно хахахах.
и хвала им на томе! ;)
 
Bas skoro sam se zapitao, sta li je sa tim parkicem (moj putevi u poslednje vreme vode na dr. stranu grada)
bas je lepo i optimisticka slicica nasih prilika
koja je ogledalo da lepo moze da traje :)

Potvrda da moze da se krene sa uredjenjem jos nekog BG zapecka :gobb:
 
Осим што је неко украо трећу клупу...
 
Video sam ovu fotku ranije i moram priznati da mene radi paranoja kad je vidim. Prosto ne mogu da poverujem da je bila plaza na ovom mestu, a jos manje verujem da je ovo realna boja save pred uscem, u ma kojem veku. Na ovo sve mi se ne slazu boje neba i reke.

U zaledju ove plaze iz snova, bi trebalo da se nalazi memorijalni kompleks, a evo i jedne fotke starog sajmista:

http://www.archined.nl/uploads/media/StaroSajmiste.jpg

Imamo li na forumu nekog "starijeg", ko bi mogao da svedoci o ovome...

----------------

kopao sam dalje po netu, i naletim na felixov post, viewtopic.php?p=154871#p154871
zbunjen sam skroz.
 
Plazu smo davno raspravili u okvru neke teme mislim o razvoju NBGa ali nisam siguran
 
svrca":oh8nkdsw je napisao(la):
sem_lumis":oh8nkdsw je napisao(la):
kopao sam dalje po netu, i naletim na felixov post, viewtopic.php?p=154871#p154871
zbunjen sam skroz.

Zasto si zbunjen? Jer to nisi znao? A odakle si ti mali? :)
Plaza je tu bila i "pre i posle rata"




NIje baš "tu", tj ovo nije fotografisano pored Sajmišta ("Starog") nego na predratnom kupalištu koje se nalazilo između Mosta kralja Aleksandra i ušća Save u Dunav.

Na drugoj fotografiji se vidi cev kroz koju je pumpan pesak kojim se nasipao današnji prostor Ušća.
Kupalište je imalo i svlačionice, restoran (restorane).. a onda je izgrađena obaloutvrda koja je formirala oblik Ušća, tj siluetu koja je ušla i u logo Beobuilda. To je onaj bedem od krupnog kamenja duž kojeg ide pešačko-biciklistička staza. "Donji nivo" sa kupama duž Save je izgrađen posle rata. Na prvoj fotografiji ta obaloutvrda od kamena još uvek ne postoji, ali je vidljiva na drugoj.


Kupalište kod Starog sajmišta je nastalo 1950-tih... taj deo obale između dva mosta tada još uvek nije bio utvrđen.
A bandera, koja se vidi u prvom planu na fotografiji u boji, je tu stajala još od vremena kada je Sajam bio u funkciji.

Po priči mog oca, odlazak na to kupalište je bio put na ivicu kraja sveta... na kraju je i on postao stanovnik NBG-a :p
 
:) hvala reljo i svrco. Ove "boje" deluju mnogo prirodnije. Rodjeni sam sarajlija, ali duze zivim u beogradu, nego sto sam zivio u sarajevu, a oba grada volim podjednako, dubinski...
 
Можда ћемо једног дана поново дочекати купање на Сави, наравно не ту јер би било глупо рушити обалоутврду али негде узводније. Рецимо у Чикагу је језеро некада било јако прљаво а данас се људи купају, наравно лети кад пингвини не падају у несвест од зиме.
 
Vrh