Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

Izvor: Beobuild.rs

Brankov BC se otvara u septembru
brankov-business-center-100424-01bm.jpg

Radovi na rekonstrukciji nekadašnje zgrade Beobanke na Zelenom vencu teku po planu i u okvirima predviđenih rokova. Rekonstrukcija i modernizacija ovog objekta stvoriće oko 8000 kvadrata modernog poslovnog prostora u centru grada dostupnog za iznajmljivanje, a završetak svih radova očekuje se u septembru ove godine. Upravljanje projektom pod imenom “Brankov Business Centre” povereno je kompaniji MPC Properties, dok je investitor SF1 Group iz Novog Sada. Vrednost investicije se procenjuje na oko 20 miliona evra.

Više informacija i fotografija možete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/brankov-bc-se-otvara-u-septembru-p3177.html

brankov-business-center-100424-05.jpg

brankov-business-center-100424-08.jpg
Вероватно је тако замишљен коначни изглед зграде Беобанке, али се то није обестинило из општепознатих разлога, све до сад. Испало је одлично. Више ми се ово свиђа него прва верзија окружена зеленим пузавцима. Оно ми је више личило на зграду после апокалипсе и уопште се није уклапало.
 
Da bi se dodvorili najvećem ocu svih naroda i nacija na prostoru SR i RS. ;)
 
Meni se ova zgrada sviđa kako izgleda sada, i ja bi ovako rekonstruisao i dom omladine, pa možda zgradu politike i onu zgradu u Sarajevskoj u kojoj se nalazi klub Stefan Braun.

Jedino što mi se ne sviđa je što nisu još makar 6-7 spratova dogradili, jer mislim da je stvarno šteta što ova zgrada, na ovakvoj poziciji ima samo 13 spratova. Na ovoj poziciji trebalo bi da ima makar 20 spratova i to bi onda bio jedan jako lep skyline Brankov biznis centar, Beograđanka, zgrada politike, palata Albanija.

Nadam se da će tu grešku ispraviti sa domom omladine, tj. da dom omladine pored novog izgleda u skladu sa aktuelnim trendovima dobije i nadogradnju od još bar 5-7 spratova i sa ta zgrada sa nadgradnjom i novim izgledom dominira tim delom grada.

Ne znam da li je realno možda rekonstruisati i palatu Albanija u neko malo modernije ruho, imajući u vidu da je i ta zgrada dosta stara. Ne mislim na kompletnu promenu izgleda, već na neko modernizovanje, nekakav "retro new look", što bi moglo da sa izvede možda i sa nadogradnjom od 5-6 spratova.
 
Evo svi temelji nabrojanih zgrada kažu da mogu da izdrže nadogradnje od jedno bar 6 spratova
Rečeno ti je da zgrada beobanke ima 2 zadnja porblematicna sprata a ti bi dodo jos
Pa valjda postoje neki načini da se temelji ojačaju i prilagode nameni. Kakva sve se čuda grade po svetu, neverovatno mi je da temelj ne može da se ojači i prilagodi nadgradnji.

Nadam se da su temelji ovih drugih zgrada (Dom Omladine, Zgrada Politike, Palata Albanije, zgrada u kojoj se nalazi Stefan Braun) dovoljno izdržljivi ili da mogu lako da se ojačaju, pa da te zgrade pored osveženog izgleda dobiju i nadgradnju od nekoliko dodatnih spratova.
 
Hteli su da ojacaju i da rade garaze ispod. Projektanti su im samo rekli da ne diraju nista ukoliko ne zele da se pola beograda sruci u savu. Dobro je sto se uopste drzi.
Takodje sam nacuo da postoji kolski tunel ispod TC-a do garaza na pijaci. Ne znam da li je to neko spomenuo na forumu.
 
Pa valjda postoje neki načini da se temelji ojačaju i prilagode nameni. Kakva sve se čuda grade po svetu, neverovatno mi je da temelj ne može da se ojači i prilagodi nadgradnji.

Nadam se da su temelji ovih drugih zgrada (Dom Omladine, Zgrada Politike, Palata Albanije, zgrada u kojoj se nalazi Stefan Braun) dovoljno izdržljivi ili da mogu lako da se ojačaju, pa da te zgrade pored osveženog izgleda dobiju i nadgradnju od nekoliko dodatnih spratova.
Slažem se u potpunosti za nadogranju Palate Albanija, bar neki završetak poput Lomonosova ili Empire State Buildinga, jer ovako siva, prljava, oronula nezavršena deluje kao iz Pripjata.
 
Ni meni ali @rendomguy on treba da potvrdi meni isto to čudno čekamo da objasni
 
Zato ne moze da se udje u trag novcu sa kipra, a celo vreme se iznosio tunelom ispod brankove, do pijace, pa niz kamenicku, karadjordjevom do pistanista, pa brodom do kipra:)
 
Slažem se u potpunosti za nadogranju Palate Albanija, bar neki završetak poput Lomonosova ili Empire State Buildinga, jer ovako siva, prljava, oronula nezavršena deluje kao iz Pripjata.
може и само да се постави вертикални, уски лед екран окренут Теразијама и тако угрубо добије облик који је оригинално планиран а Теразије Тајмс сквер шмек

[user was banned for this post]
 
Vrh