Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

20230108_163929.jpg
 
Da mi je znati kako će rešiti parkiranje. A vidim da je iseljenje užasne okretnice Zeleni venac stavljeno ad akta.
 
Za parkiranje... zgrada ima kolski ulaz pored autobuske stanice...
 
Da mi je znati kako će rešiti parkiranje.

Pa, isto kao u zgradi gde ti radiš - "snađi se za parking" :D

Dobro je što je istovremeno Poreska uprava počela rekonstrukciju susedne zgrade, u kojoj je takođe nekad bila Beobanka, a koja bi, prema podacima sa table, trebalo da bude gotova do kraja godine.

Mene samo zanima hoće li u prizemljima i ove dve zgrade biti kockarnice :p

Шта рећи, коју поруку послати?
Pogledajte prilog 152077
 
Da mi je znati kako će rešiti parkiranje. A vidim da je iseljenje užasne okretnice Zeleni venac stavljeno ad akta.
Parkiranje nije nista manji ili veci problem nego drugde u gradu. Cinjenica da nisu srusili ovu zgradu je ono sto nas treba brinuti. Ovo se u Budimpesti ili Becu nebi moglo desiti ni u snovima. Beograd je ostao jedina prestonica u Evropi koja revitalizuje komunisticke solitere u sred starog grada, umesto da ih rusi.
 
Kako lepo izgledaju renderi bez saobracajnog kolapsa ispred
 
Parkiranje nije nista manji ili veci problem nego drugde u gradu. Cinjenica da nisu srusili ovu zgradu je ono sto nas treba brinuti. Ovo se u Budimpesti ili Becu nebi moglo desiti ni u snovima. Beograd je ostao jedina prestonica u Evropi koja revitalizuje komunisticke solitere u sred starog grada, umesto da ih rusi.
Koja prestonica rusi komunisticke solitere?
 
Trg je druca prica! Trg je centralno mesto i "trpi" visoke objekte poput poslovnih kula, katedrala, zvonika, satova. Ovo sto mi imamo na Zelenjaku, na obroncima stare jezgre (totalno eksponirano/uzviseno ka Novom Beogradu) ne postoji nigde osim u Kijevu i Moskvi. Gledano iz pravca Usca, Sajmista, Beograda na Vodi, Savske ulice, nasa panorama starog grada je u potpunosti devastirana Beobankom. Ja zaista ne zelim da me neko privodi, ali bih jako voleo da narednih dana dodje neka ekipa i zapali ovu nakazu kada padne mrak-kako bi bila toliko unistena da se mora srusiti. LJUDI, ovo su zadnji trzaji i pokusaji da Beograd postane normalan grad. Napravice od nas Pristinu, Kijev, Volgograd. Za 10 godina ce biti prekasno. Sve evropsko je ovde unisteno u hegemoniji neobrazovanih, divljih i smrdonogih istocnjaka. Prodjite Kopenhagenom, Minhenom, Madridom, Becom, Budimpestom, i sve ce vam biti jasno. Zelim da budemo kao ONI. Ne zelim da budemo Cecenija, Kosovo i Vladivostok. NE ZELIM!!!!
 
Za parkiranje... zgrada ima kolski ulaz pored autobuske stanice...
Колико се сећам још оног конкурса, није био дозвољен колски улаз из те улице, само из ул. царице Милице.
А и у том унутрашњем дворишту има свега пар паркинг места.

У ком тренутку се одустало од хотела и прешло на пословање?
 
Trg je druca prica! Trg je centralno mesto i "trpi" visoke objekte poput poslovnih kula, katedrala, zvonika, satova. Ovo sto mi imamo na Zelenjaku, na obroncima stare jezgre (totalno eksponirano/uzviseno ka Novom Beogradu) ne postoji nigde osim u Kijevu i Moskvi. Gledano iz pravca Usca, Sajmista, Beograda na Vodi, Savske ulice, nasa panorama starog grada je u potpunosti devastirana Beobankom. Ja zaista ne zelim da me neko privodi, ali bih jako voleo da narednih dana dodje neka ekipa i zapali ovu nakazu kada padne mrak-kako bi bila toliko unistena da se mora srusiti. LJUDI, ovo su zadnji trzaji i pokusaji da Beograd postane normalan grad. Napravice od nas Pristinu, Kijev, Volgograd. Za 10 godina ce biti prekasno. Sve evropsko je ovde unisteno u hegemoniji neobrazovanih, divljih i smrdonogih istocnjaka. Prodjite Kopenhagenom, Minhenom, Madridom, Becom, Budimpestom, i sve ce vam biti jasno. Zelim da budemo kao ONI. Ne zelim da budemo Cecenija, Kosovo i Vladivostok. NE ZELIM!!!!
Jel si bio u Moskvi ili Vladivostoku? Ili to kažeš samo jer je to kul i opšte poznat stereotip za te ruske gradove?
 
Jel si bio u Moskvi ili Vladivostoku? Ili to kažeš samo jer je to kul i opšte poznat stereotip za te ruske gradove?
Grad se meri prosekom! A ne time sto ima nekoliko prelepih gradjevina (a naravno da Moskva ima jer je to svetska metropola u odnosu na Beograd). Prosekom su Beograd i Novi Sad bajke u odnosu na sve ruske gradove iste velicine. Da, Rusija i sve drzave istocno od Evrope su nakazne. Podela je ocigledna. Pitanje Srbije je samo gde mi zelimo da pripadamo. Neverovatno je da ja ovo uopste moram da objasnjavam.. kvalitet a ne kvantitet druze! Svaka varosica u Madjarskoj je lepsa od Moskve, Pekinga i Astane.
(Sankt Petersburg je zaista izuzetak)
 
Bukvalno sam to hteo da napišem...zaista moramo da stavimo neku new year resolution da ignorišemo ove budalaštine.

Evo sad ubacio i Peking i Astanu...:) i još ne da je bio u tim gradovima nego je otkrio novu statističku metodu da obilaskom pomenutih gradova izračuna "prosečnu" lepotu nekog grada.

"Druže" zaista nemam posle ovog posta šta da ti objašnjavam.
 
Dosadni ste vi koji pokusavate da propast i ocaj Zelenog venca svalite na okretnicu. I nece vam uspeti u svakom slucaju. Ukidajte divlje tezge, PVC baste, divlje deponije, kioske i divlja parkiralista. Sjasite vise sa okretnice. Ovo isto vazi i za slucaj sa prostorom ispred Beogradskog dramskog. Ne vidite sumu od drveta.
 
Poslednja izmena:
Ja ponekad stvarno pomislim da ovde jedan čovek napravi 3-4 trol naloga, pa preuzima uloge šarolikih lica s ulica, da ne upotrebim neki teži izraz.
Ja ponekad stvarno pomislim da se ljudi u Srbiji samo prave da me ne razumeju, jer mi je nerealno da neko moze biti toliko glup da me ne razume. Sad bi se ja valjda ovde trebao raspraljvati oko toga "BEOBANKA-DA ILI NE" i oko toga jesu li lepsi "RUSKI ILI EVROPSKI GRADOVI". Mislim uzas. Zbog sve te nepismenosti, nelogicnosti i podkapacitiranosti shvatanja urbanog razvoja, Srbija i jeste nakazna drzava kakva jeste, a recimo Hrvatska nije. Tonemo, tonemo i samo tonemo zbog totalnih idiota koji ne znaju najbrojati ni tri grada juzno od Krusevca, a prvi su na kojekakvim demostracijama za ekologiju, za Savamalu, za picke materine. Hronicni problem Beograda je ZAGADJENOST KOMUNISTICKIM ZGRADURINAMA I NELEGALNA GRADNJA PREVELIKE SPRATNOSTI. Sve ostalo je cica mica kamilica.
 
Марко, друже. Иди мало у природу на пар дана. Или спавај сваки дан бар сат времена дуже. Не ваља ти срџба, добићеш камен у жучној кеси.
 
Не да нису рушили "комунистичке" солитере и стамбене блокове него су и улагали у њих. Рецимо, у Чешкој и Словачкој су на многим зградама урадили фасаде.
 
Cim nekome dirnes u te sive te pre svega bezlicne nakaze, odmah te proglase ludim i razume se ''izdajnikom''.

I da, svako iole normalan preferira da mu gradovi (pogotovo glavni grad) arhitektonski lice na npr. Prag, Krakov, Pariz, Bec, Budimpesta (koliko god moze) nego na neku Pristinu, Alma Atu, Vuhan itd.
 
Koliko drame oko ruznog predimenzioniranog kostura (u buducnosti - kocke) gde mu mesto nije i gde ne moze efektivno da se uklopi u svoje okruzenje i ambijent. Ni estetski, ni funkcionalno.

Inace, mene su na forumu vise puta proglasavali komunjarom, tako da neka ne misli neko da ovo pisem jer sam po defaultu protiv bilo cega iz SFRJ. Nisam. Gnusam se i komunjara i kapitaljara (odnosno oba ekstrema) podjednako. Samo kazem da se ta zgrada uklapa tu kao cir na dupetu. I da (bez radikalnih promena) nikada nece moci da se integrise u svoj ambijent, ni na jedan nacin.

Dinamit je ono sto je potrebno toj zgradi. Ili bar "šišanje" pola njene visine.

Na parkinge zaboravite, jer u dvoristu ima mesta tipa za 10 automobila a okruzena je vrlo prometnim i nezgodnim saobracajnicama. Tako da svi megalomanski planovi (veliki poslovni centar u kuli, ili komercijala u prizemlju) za tu zgradu otpadaju i sa te tacke gledista. Jednostavno, takvoj zgradi nije mesto tu.
 
Poslednja izmena:
Vrh