Šta je novo?

Brana, Akumulacija Stubo-Rovni

Da pitaju patrijarha zasto njemu podcinjenje ne otvara crkvu vjernicima
 
dsc06371.jpg
 
Juce predvece, na mahove vrlo vetrovito. Voda u plicaku oko 19C. Neverovatno koliko je voda oplemenila citav kraj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388758#p388758:2jyualnz je napisao(la):
Earthmoving » Mon May 30, 2016 2:29 pm[/url]":2jyualnz]Ko određuje koja je dobra a koja je loša indoktrinacija?
Nice try, but....ne postoji dobra indoktrinacija. Sve su loše.
 
Sve su loše al dozvoljavamo školi i medijima da vrše indoktrinaciju? I to mnogo veću od crkve.
Jedina dobra indoktrinacija je od roditelja jer će oni sutra jedini pomoći svojoj deci, dok će ih škola i mediji indoktrinisati i šutnuti, neće snositi nikakve posledice za lošu indoktrinaciju.
 
Jao, neeeeeeeee. Ali ja sam kriv, priznajem.
 
Zato što deca mnogo više vremena provede u školi nego u crkvi. Škola je sem obrazovne i vaspitna ustanova. Deca se idnoktriniraju u skladu sa politikom države. Posebno društveni predmeti, tipa istorija (u srednjim: pravo, ekonomija...zanimljivo je da se politički indoktriniraju (npr planska vs tržišna privreda) a još su maloletni i nemaju pravo glasa). Sa promenom društvenog sistema (npr. 1945, 2000 i sl) menja se i indoktrinacija. I tako dok je juče bila indoktrinacija da se Turci moraju proterati iz Srbije, danas je da su oni dobrodošli. Crkva je tu ipak doslednija jer se njene indoktrinacije ne menjaju kao ove državne kako vetar dune. Možda smo zahvaljujući njenim indoktrinacijama i sačuvali indentitet pod Turcima stotinama godina. Ja sam joj zbog te indoktrinacije zahvalan.
 
Drzi se ti nekih jednostavnijih prica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389097#p389097:1gscwajl je napisao(la):
Earthmoving » Wed Jun 01, 2016 8:52 am[/url]":1gscwajl]Sve su loše al dozvoljavamo školi i medijima da vrše indoktrinaciju? I to mnogo veću od crkve.
Jedina dobra indoktrinacija je od roditelja jer će oni sutra jedini pomoći svojoj deci, dok će ih škola i mediji indoktrinisati i šutnuti, neće snositi nikakve posledice za lošu indoktrinaciju.
Postoji značajna razlika između sticanja znanja zasnovanih na nauci i indoktrinacije. Indoktrinacija podrazumeva dogmatsko, nekritičko prihvatanje nametnutih stavova, bez preispitivanja. Nauka se, pak, bazira na proveri i preispitivanju, bez "zdravo za gotovo" načina. U tom smislu, ni škola ni mediji ne mogu da indoktriniraju. Mediji mogu da vrše loš uticaj, ali je to daleko od indoktrinacije.
 
Kakva je to nezavisna "nauka" ako je finansijski zavisna od nekoga? Onaj ko finansira naučne institucije, naučnike, programe, profesore pa i državu Srbiju... usmerava "nauku" u svom smeru, posebno društvenu. A onda se takva "nauka" prenosi na našu decu, čime se ona indoktriniraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389104#p389104:1hwy6nmw je napisao(la):
Kartograf » 01 Jun 2016 08:51 am[/url]":1hwy6nmw]Jao, neeeeeeeee. Ali ja sam kriv, priznajem.

Jesi malo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389114#p389114:2yqajfy7 je napisao(la):
Earthmoving » Wed Jun 01, 2016 11:19 am[/url]":2yqajfy7]Kakva je to nezavisna "nauka" ako je finansijski zavisna od nekoga? Onaj ko finansira naučne institucije, naučnike, programe, profesore pa i državu Srbiju... usmerava "nauku" u svom smeru, posebno društvenu. A onda se takva "nauka" prenosi na našu decu, čime se ona indoktriniraju.
Ko je pomenuo pojam "nezavisna"?
 
ja :sesir: Ali jezdo druže da ne ulazim dublje, jer mislim da nije u redu da suviše skrećem u off. A da mi je crkvice i dalje žao, žao mi je.
 
Jesi poceo da skupljas pare za akciju preseljenja kada se brana bude praznila? Ili ti je zao "onako ko sto si cuo za Madagaskar" ? :)

Vidi zao je i meni iako nisam vjernik, nije bila ruzna, ali ako mi nije toliko zao da sem kuckanja nisam u stanju ni da dam 10-20 eura onda je to nista i niko ne treba ni da se osvrne.
 
Ma da je šitska džamija, sinagoga, sunitska džamija...ne bi mi bilo tolko žao kao za ovu crkvu ;) Skroz neobjektivni i subjektivni razlozi. Ta i te crkvice su mi simbol veze sa našim dalekim precima, drugih tako starih materijalnih vezica gotovo da i nemamo.
Jezero je lepo :) Verujem da je mogla i stara crkvica da se preseli i jezero. Ali to je samo moje lično mišljenje koje nije usvojeno.
 
Извињавам се, нисам пратио тему од почетка, али питао бих колеге зна ли се зашто манастирска црква није измештена на другу локацију и место археолошки истражено пре пуштања воде?
 
Vrh