Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

kingdom":2l9qffds je napisao(la):
Aj brate daj jos neku informaciju...:
Stari mlin,autokomanda,blok20,rekonstrukcija Sava centra,generalni plan kosancicevog venca,filmska pjaceta u Sremskoj!!!,privatizacija hotela,rk beogradjanka,Holliday Inn u Airport City-ju-sve me to jako zanima,...
Većina pobrojanog je već na ovom sajtu, al' treba malo da se i ti potrudiš da nađeš.:)
 
ekapija kao i drugi portali koji prenose vesti zavise od pressclippinga, tj. neka od pressclipping agencija prikupi članke i priloge iz dnevnih novina, nedeljnika, mesečnika, sa interneta, tv-a i radija i dostavi im. Sve se traži po zadatim temama ili po ključnim rečima. Ta usluga košta tako da nije ništa neobično što i ekapija naplaćuje pregled tih informacija.

Najlakše je svako jutro pregledati Beobuild i biti informisan :D
 
Cuo sam kako E-kapija planira da napravi nesto slicno kao Beobuild ali samo za stambene nekretnine.
 
klin se klinom izbija, treba u tom slučaju pokupiti ponude presclipping agencija, ključne reči izgradnja, nekretnine, beograd (kada ima veze sa nekretninama i izgradnjom), gradska uprava itd... (ne bi koštalo više od 100 evra na mesečnom nivou) pa će svako jutro stizati skenirani članci iz svega što u Srbiji izlazi na tu temu. A bazu članaka ima takođe svaka agencija.
 
dragane,ne brini molim te.Mogu napamet da ti navedem sta sve i o cemu postoji napisano na ovom sajtu.Gde pise o rekonstrukciji Sava centra (plus renderinzi koji postoje na ekapiji) kao i o Sremskoj?,da navedam samo par.Osim toga,mozda oni i o poznatim projektima imaju informacije koje beobuild nema:)Jel tako tretirate svakoga ko vam se ucini novim?:))poz
 
Nove tretitam vrlo 'nježno' :) .... možda nisi pogledao 'Arhivu' :

Reconstruction of Sava Centar's facade

Lično sam razgovarao sa teh.dir. u vezi ove rekonstrukcije, a E-Kapija se bavi drugim stvarima
pa ne može da bude konkurencija ovom sajtu kojeg su više puta citirali ili pozajmljivali slike.
Ustvari niko nema takav materijal sa gradilišta kao ovaj sajt .... to se u Bgd. zna odavno. :)
 
BB ima najkompletniju arhivu fotografija i vizualizacija (da ne kazem renderinga) u Srbiji, i gotovo da je nemoguce da nesto postoji "out there", a da nije na ovom sajtu.....

Uglavnom, kada neceg nema znaci da (javno) ne postoji - npr. vizualizacije za novi Holiday Inn, djeram pijacu, ili rekonstrukciju Sava centra :)
 
kingdom":3t1vgqp5 je napisao(la):
Postoje renderinzi za sc na ekapiji.
super :) ali i sam znaš, nobody is perfect, ne stignemo ni mi sve da pokupimo još i što skoro sve radimo volonterski :)
 
Ma znam Stevke,sta bi ja bez vas:)Bez sale,extra je sve samo ne bih voleo da steknete utisak da vas prozivam nesto.Ja bi samo do sto vise informacija...
 
kingdom":7p8k3hzw je napisao(la):
Postoje renderinzi za sc na ekapiji.
Pa, koliko su stare te sličice, obzirom da je SC izgrađen ... one tamo godine.

Inače ovo baš i nije tema o E-Kapiji i SC.
 
dragane,renderinzi REKONSTRUKCIJE sava centra,sa sve nekom novom fontanom ispred.I nisam ja uopste pokrenuo temu ekapije niti ja na njoj insistiram.
 
Steva":2h55x3nv je napisao(la):
kingdom":2h55x3nv je napisao(la):
Postoje renderinzi za sc na ekapiji.
super :) ali i sam znaš, nobody is perfect, ne stignemo ni mi sve da pokupimo još i što skoro sve radimo volonterski :)
Volonterski je poceo i Infostud :) ....sirenje delatnosti ovog sajta se tek ocekuje...nadam se. Objavljivanje detaljnih urbanistickih planova i placeva za izgradnju od BB-a moze napraviti uspesnog internet posrednika izmedju investitora i prodavaca....i mnogo toga josh..
 
kingdom":mzm84hub je napisao(la):
dragane,renderinzi REKONSTRUKCIJE sava centra,sa
sve nekom novom fontanom ispred.
Aaa, rekonstrukcije ... pa, što ne kažeš ( ne pišeš) ... nova fontana?!

To je popravka istog = rekonstrukcija , nema tu šta da se prikazuje.

savacentar_160306.jpg
.. ovo ima na E-Kapiji i dva članka o SC

o1.jpg
.. sa sajta SC

scqt0.jpg

pun format : http://img91.imageshack.us/img91/829/scqt0.jpg
11.Nov.'07g. sa sajta BeoBuild , tj. moj snimak, pa uporedi sa kojim hoćeš .. nema nove fontane.
 
Jedan interesantan komentar sa B92 u vezi članka :
CEE pravi kompleks od 400 mil. € ?.
Dakle u pitanju je ceo blok 26. kao i delovi bloka 25. ( ivicni oko Arene ka bloku 29., 22., kao i
oba coska autoputa ).
Atlas grupa zajedno sa Piraeus bankom je deo tog zemljista otkupila od Energoprojekta
i ono iznosi 220,000 kv/m obuhvatajuci 2 tornja od 40 spratova koji su objedinjeni 5-spratnim shopping
centrom kao i 17-spratnom stambenom zgradom koja je paralelna sa Proleterske solidarnosti a unutar koje
ce se nalaziti crkva koja se trenutno zida.

Pored vec postojece poslovne Grawe zgrade, u neposrednoj blizini slicnu prave Uniqua i Napred dok
Energoprojekat jos uvek polaze pravo na preostale 2 40-spratnice tj preslikani deo bloka 26. sa Proleterske
solidarnosti na deo ka Spanskih boraca. Trenutno se na tom delu vidi samo armatura zgrade koja ce
u mnogo liciti na onu od Grawe osiguranja a za koju je svojevremeno bila zainteresovana PKS...

Pored Arene se jos uvek nalazi zemljiste koji nije deo spekulacija Atlasa i Piraeusa vec se nalazi u vlasnistvu Energoprojekta i Napreda. Obzirom da Prve dve firme rapidno gube trzistnu utakmicu CEE je zainteresovan
za kompletan projekat gde u ovom trenutku zemljiste samo vredi oko 250 EUR/kvm.
Projekat koji obuhvata ovaj Mega centar je delo G-din Bobica, doduse revidiran posle inicijalne ideje da se tu
postavi i jedna 80-spratnica.

Na sajtu beobuild mozete lako naci kakav je urbanisticki plan za buduci blok 25 i 26 + jedan info je ovde izostavljen
a to je participacija i Marfin grupe ( 2/3 vlasnika RKB ) zajedno sa CEE na ovom projektu. Zivi bili pa videli ;-)
http://www.b92.net/biz/vas_komentar.php?nav_id=271166
 
Ma ok Majore:),nego nije to u pitanju,vec sam video nesto sto lici na dodavanje nekih novih elemenata pa sam pomislio da ce to biti i nesto vise od obicne rekonstrukcije fasade.Mada,s'obzirom na to na sta ista trenutno lici mislim da ce nova fasada sc bitno unaprediti estetski celu okolinu.Sacekajmo pa cemo videti...Kad smo vec kod toga,imas li neku ideju kada bi moglo da se pocne sa tom rekonstrukcijom?
Cini mi se da je negde Homer rekao da delta pocinje sa gradnjom u bloku 20 na prolece 2008,takodje da ce ceo projekat (hotel+hq) biti gotov za 2 god?Je li realno to?Sa druge strane, projekat prakticno i jeste jedna celina,dva oblekta zdruzena preko tc,tako da ne verujem da postoji opcija da se izgradi za pocetak samo hotel?Dakle,'ocu da znam dobijamo li tu kulu sigurno za dve-tri god?:))Sala.Dragane daj strucan ugao,da li je moguce onakav objekat graditi parcijalno,ili mora sve zajedno?thx
 
Aleks":2epxep0p je napisao(la):
CEE to build Serbia's largest development for €350-400m
Central European Estates and a local partner will build a commercial and residential project in Belgrade.
Ariel Rosenberg 4 Nov 07 17:05
Central European Estates BV (CEE) (TASE:CNERO.B1), controlled by Yuli Ofer, will build what it is billing as Serbia's largest commercial and residential project in the capital Belgrade at a cost of €350-400 million. The company has signed an memorandum of understanding (MOU) with a local company that owns a 40,000-sq.m. (ten-acre) lot in the city center. The two companies will set up a joint venture to build the 460,000-square meter project. CEE will own 68% of the venture.

The companies expect to begin work in second half of 2008. The companies will split the profit in proportion with their stakes in the joint venture up to €1 billion. Above this amount, they will share the profits 50:50.
www.globes.co.il

Could they be talking about Atlas' land in Blok 26?
dragan":2epxep0p je napisao(la):
1block26sn7.jpg


Ovo lepo parče bloka 26, ofarbano u crveno, je od 'Atlas Group'
„Atlas grupa” gradi sa Izraelcima u Bloku 26
Na 460.000 kvadratnih metara, gradiće se džin za 400 miliona evra
Partneri mađarske kompanije „Central European Estates" (CEE), vlasništvo Julija Ofera, jednog od najbogatijih Izraelca, koji će u izgradnju poslovno-stambenog džina u Bloku 26 uložiti 400 miliona evra, jeste „Atlas grupa" biznismena Dušana Kneževića, nezvanično saznaju „24 sata".

- Ne možemo da komentarišemo bilo šta vezano za taj projekat dok pregovori u potpunosti ne budu završeni - prokomentarisali su iz „Atlas grupe" za „24 sata".

Zanimljivo je da na sajtu „Atlas grupe" više ne mogu da se vide podaci o izgradnji „Belgrade sky centra" koji su do nedavno bili dostupni, kao ni o drugim njihovim investicijama u Srbiji i Crnoj Gori. „Atlas grupa" gradi ili planira početak radova na nekoliko lokacija u Beogradu (Takovska ulica, „Belim plaza" u Bloku 65, Bulevar vojvode Mišića), Podgorici i Budvi.

„Central European Estates" je potvrdio da početkom 2008. godine počinje gradnju u Bloku 26 sa partnerom iz Srbije, a planirano je da u centar površine od 460.000 metara kvadratna bude uloženo 400 miliona evra. al ||||
24sata : http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=16469
 
OTVOREN POSLOVNI CENTAR 'GRAWE OSIGURANJE'
29.11.2007 15:33 BEOGARD -
zgrada_v.jpg

Poslovni centar kompanije ''Grav osiguranje'' (Grawe osiguranje), vredan više od 30 miliona evra i površine 15.600 kvadratnih metara, otvoren je danas na Novom Beogradu.
Kako je rečeno na konferenciji za novinare ova kompanija prisutna je na srpskom tržištu deset godina i članica je ''Grav grupe'', najveće austrijske osiguravajuće kompanije koja posluje na još 12 tržišta u regionu.
Izvor: Tanjug
Link: tanjug.co.yu
 
Vrh