Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

Ma ok :) Izvini ako sam pogresno shvatio, onda se oko NBG slazemo :D

Ali opet kazem da vecinu onoga sto imamo vekovima (sto se tice gradova) smo vec unistili, a da u Americi imaju vise starijih urbanih sredina od velikog broja srpskih gradova.... Eh, ima nebodera iz 1790tih u Njujorku. U Beogradu van tvrdjave postoje samo tri zgrade koje su starije od toga. Ne smem da vam kazem koje, optuzicete me da sam nesrbin ;) haha

A sto se Azije tice, o tome ni da ne govorim. Kad su Kinezi imali civilizaciju, nasi preci su jos skupljali pecurke i bobice po sumama. :D Mada tamo nisam bio, pa se uzdrzavam od suda :)
 
^^ Strashno, ali to nije njegova greshka, vec greshka izvodjacha.
 
Pauli, i ja isto tako mislim...(mada Srbi nikad nisu imali previse stila kao Evropljani za neku gradnju, ili cak i ulepsavanje svojih kuca...retki su takvi ljudi koji znaju da naprave lepo kod nas...uglavnom po Srbiji imamo ciganjske boje i kich, na zalost...i to nije samo zbog nedostatka para..krecite se malo po kucama ljudi koje znate u srb.i bg, i videcete o cemu pricam).
Elem, ne bih sad u raspravu Evropa vs.USA i vice versa.... jer je bas duga prica...
Jos jednom cu ponoviti da meni ne prijaju visoke zgrade i to je to. Osecam se da me guse dok hodam izmedju njih, a sto je rekao i Pauli i hladne su mi nekako. Makar one bile izgradjene u NY pre nego sto smo mi imali nar.pozoriste u BG, i dont care..i still dont like it.
Ipak, Evropa je jedinstvena jer bas sve pravi sa stilom, pa i te visoke zgrade zna da uskladi sa onim starijim izdanjima... Nije vazno koliku Kina ima civilizaciju, mi pricamo o sadasnjici a to je da imaju izgradjene PO MENI ruzne zgradurine i da ne bih volela to da vidim kod nas nadzidzano na NBG. Pogledajte npr.onu zgradu Poste ili sta je vec za neke telekom.u bul.kralja alek., preko puta ETF-a, koliko je samo ruzna zgrada...i to treba iseci na pola...Jednostavno ne ide sa ostalim izgledom starog grada... Visoke zgrade ne smeju se graditi u starom Bg-u...samo preko reke :)
 
ivana-bg":2ax6cxkg je napisao(la):
Visoke zgrade ne smeju se graditi u starom Bg-u...samo preko reke :)
тако је, зато су и идеалне ове локације на новом београду...
...мада она твоја жеља за сецкањем београђанке на пола ми мало делује... онако. :laugh:
 
Zapravo Beogradjanka deluje savrsheno tu gde je, za razliku od nekih drugih zgrada, poput bash te u bulevaru preko puta uni. bibli. odvratna je i nemam rechi koliko me nervira.

Isto tako i onda zgrada u kojoj je Stefan Braun, cela Nemanjina onako lepa , ali na pochetku ta odvratna zgradetitna :bash:
 
Ta zgrada na cosku Nemanjine i Sarajevske moze biti veoma lepa ako se revitalizuje fasada - ala Usce Kula - sa nekim providnim staklima. Zna li se ko je vlasnik te zgrade?
 
^^Eh sad, cela Sarajevska moze biti prelepa, ali shta da radimo kad chadj i prashina doslovno mogu lopatom da se skidaju koliko je prljava cela ulica :(
 
jovanovm":24uan5fw je napisao(la):
Ta zgrada na cosku Nemanjine i Sarajevske moze biti veoma lepa ako se revitalizuje fasada - ala Usce Kula - sa nekim providnim staklima. Zna li se ko je vlasnik te zgrade?
Ne postoji ćošak Sarajevske i Nemanjine :)
Inače, najverovatnije ne postoji jedan vlasnik palate ''Jadran'' (tako se zove ta zgrada, na uglu Nemanjine i Hajduk-Veljkovog venca) odnosno razna preduzeća su posedovala poslovni prostor u svom vlasništvu u toj zgradi, pa kako je koje preduzeće odlazilo na doboš, tako je dolazio novi vlasnik.
Inače, slažem se po pitanju postavljanja novih stakala na tu zgradu, zaista bi bolje izgledala. Nije mi jasno zašto to nije učinjeno i sa zgradom Dunav osiguranja , na početku Makedonske, već je posao samo delimično obavljen - neka stakla su zamenjena, većina nije.
 
Sawovsky":1m65v3uw je napisao(la):
^^Eh sad, cela Sarajevska moze biti prelepa, ali shta da radimo kad chadj i prashina doslovno mogu lopatom da se skidaju koliko je prljava cela ulica :(
Ima taj čađ na fasadama svoj šmek ;)
Meni uopšte ne smetaju garave fasade. Više mi smeta kad se neprikladno ''obnove''.
 
Rekao ti je gore, cosak Nemanjine i Hajduk Veljkovog venca. Sarajevska se zavrsava kod Milosa Pocerca, ako me secanje dobro sluzi.
 
blam majoris.

kupicu nove naocare, ne znam sta da kazem. bar se nadam da ste mi se lepo nasmejali :D
 
Goldstein":36gn2nvp je napisao(la):
jovanovm":36gn2nvp je napisao(la):
Ta zgrada na cosku Nemanjine i Sarajevske moze biti veoma lepa ako se revitalizuje fasada - ala Usce Kula - sa nekim providnim staklima. Zna li se ko je vlasnik te zgrade?
Inače, slažem se po pitanju postavljanja novih stakala na tu zgradu, zaista bi bolje izgledala. Nije mi jasno zašto to nije učinjeno i sa zgradom Dunav osiguranja , na početku Makedonske, već je posao samo delimično obavljen - neka stakla su zamenjena, većina nije.
Ja ne mislim da treba ala Usce. Mnogo mi se vise svidja sta je uradjeno sa Dunav osiguranjem (ocuvati stil zgrade), i mislim da je pola zgrade sredjeno jer je tako uradjeno vlasnistvo... :S
 
Procitao sam na E kapiji da ce se za dve godine graditi te cetiri kule.
Mada meni bi se vise svidjalo da sagrade u ovom fazonu
I I
I I


Nego u prvobitnom

I I I I
 
BOKI SMOKI":3m0xlvrp je napisao(la):
Procitao sam na E kapiji da ce se za dve godine graditi te cetiri kule.
Mada meni bi se vise svidjalo da sagrade u ovom fazonu
I I
I I


Nego u prvobitnom

I I I I
Nikako 4 kule u nizu pored ulice,a unutra trg manje zgrade i ostali sadrzaj.
 
Ovaj render sa naslovne strane je takvo zlo.

Skalamerija bez premca, a tek bazen (čist perverzija).
 
Može li neko na mapi da bolje objasni poziciju ovog objekta, pošto sa slika baš nisam skontao gde se nalazi u odnosu na grawe zgradu.
 
shmeksi":x648bcje je napisao(la):
Može li neko na mapi da bolje objasni poziciju ovog objekta, pošto sa slika baš nisam skontao gde se nalazi u odnosu na grawe zgradu.
Meni deluje kao da ce biti odmah pored Grawe zgrade, u Pupinovom bulevaru.
 
Toliko sam skontao, ali me zanima pozicija unutar samog bloka, koliko npr. dolazi blizu crkve i koliku površinu će da zauzme između trenutno slobodnog prostora grawe i energoprojektove zgrade.
 
Izmedju Grawe i EP zgrade, umesto one uske i visoke zgrade po nagradjenom projektu.
Izraelci i Atlas imaju ovo parce:
1block26sn7.jpg


Ceo taj blok , ako se ikad izgradi, bice mnogo zdudan.
 
Vrh