Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

@ftj

Ništa posebno nisam hteo da ti kažem. Može i tako kao što si i napisao, optika do zgrade i onda posle mrežni LAN kabl, kapaciteta do 10Gb/s.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367926#p367926:3iqb7aox je napisao(la):
danko » Wed Jan 20, 2016 10:40 pm[/url]":3iqb7aox]City Facility je ponudio održavanje po 35 centi, što je vrlo korektna cena. (poređenja radi u GTC sam plaćao 75 centi, pa je oboreno na 50 centi)

Što se tiče predloga da skupština stanara sakuplja novac pa plaća firmu za održavanje, to je firmi najbolja stvar, ali šta ćemo kad u praksi 30-40% ljudi uopšte neće da plaća održavanje (ono čuveno: kome smeta prljavo neka plaća, ili kome trebaju čuvari neka ih plaća, ili ja sam na prizemlju zašto da plaćam isto kao onaj sa sedmog sprata itd.) ko će da dotira razliku? Ovako sama firma se brine o naplati, i uostalom je već uračunala određen procenat tih 'pametnih', a ako ne bude dobro radila svoj posao, skupština stanara je lako promeni, fala bogu, sad ih ima koliko god hoćeš.

Ako neko hoće instalaciju optike do stana mislim da se to lako može provući postojećim kanalima iz razvodnih ormara, ali kao što je već neko gore napomenuo, bitno je da optika dođe do zgrade a unutar zgrade je i više nego dovoljno imati gigabitni ethernet (10G je trenutno em nepotreban em preskup em nema poentu ako ti je spoljni link možda eventualno max 100Mbit-a).

Ja nemam nikakvu korist od toga i savetujem na osnovu licnog iskustva. U okviru usluge održavanja je knjigovodstvena agencija. Ona ce se pored ostalog brinuti I o naplati, a za one koji ne vrse placanje, tako sto ce ih utuzivati a proces naplate je sada vrlo brz zbog izvrsitelja. Sa druge strane, to se definise I ugovorom o odrzavanju da se facility firma tj knjigovodstvena agencija u sklopu facility usluge baviti naplatom jer je za to placena. Tako je u Belvilu I tamo je mesecna naplativost preko 95%. Necete imati kontrolu nad njima ako im to prepustite tj. budete placali direktno njima. E da, skupstina stanara potpisuje ugovor a ne pojedinacni vlasnici tako da ako gledas is tog ugla onda nema razlike.
Cena od 0,35eur ne znaci nista bez specifikacije usluga koju ce pruziti za tu cenu. I kod same specifikacije razradite do najsitnijih detalja.
Moje licng iskustva sa obe firme je da je bolji First facility jer angazuje professionalne podizvodjace za razliku od City koji to minimizira.
 
Kao sto sam ranije pisao, i mi smo preuzeli kljuceve jos krajem decembra (lamela 4).
Jos jednom ponavljam da je kvalitet zavrsnih radova zaista na vrhunskom nivou, kako samih stanova inzutra tako i hodnika,liftova i ostalih stvari van stanova i u samoj zgradi. Iako je grejanje dobro (glave okrenute na 6), cini mi se da isto nije pusteno da radi punim kapacitetom, videcemo to uskoro.

Sto se tice kablovske, tu imam par pitanja. Kada su nam predavali kljuceve, rekli su nam da ne postoji monopl na izboru kablovskih operatera, ali ipak prvo se radius vektor na pocetku samo pojavljivao a tek nesto kasnije se pojavio i telekom. Kada sam pokusao da se raspitam oko uslova za ulazak SBB-a i IKOM-a nisam dobio nikakv odgovor. Sa druge strane SBB zeli da udje u zgradu samo ako se 50% stanara slozi(dakle potrebna skupstina stanara) dok IKOM zeli da "udje" u zgradu i za pojedinacne korisnike. Do sada u Neimaru nema odgovra po ovom pitanju, niti se moze dobiti broj tel. nadleznog lica za ova pitanja, tako da ipak mislim da ovde postoji neki dogovor izmedju radiusa-telekoma i neimara da zadrze neki pocetni monopol. Ispravite me ako gresim.
Nadam se cemo biti u mogucnosti da izaberemo kablovskog operatera po nasem izboru, kao sto je slucaj kod komsija preko puta, jer je ovaj radius vektor uzas....

Danko, ne znam kako je kod Vas, ali kod nas u lameli 3 do sada samo se dvoje ljudi (od 60) javilo da se interesuju za obrazovanje skupstine stanara, tako da se plasim da formiranje iste potrajati nekoliko meseci, sto je katastrofa, jer necemo moci da uredimo osnovna operativna pitanja :(. Dakle ljudi citajte obavestenja i dajte da formiramo skupstinu sto pre, jer ce nam zgrade postati svinjac ako se ne odrzavaju od samog pocetka ili se odrzavaju od strane pogresne firme.

Toliko za sada
 
@trackzero:
Mi smo isto u lameli 3 ali smo tek danas dobili ključeve, a taj poziv za skupštinu stanara nisam nigde video..

I nama su rekli da nema prepreka da SBB dođe, ja sam se prijavio kod njih za optički internet još pre mesec dana, ali nikakav odgovor mi nije stigao, moraću da ih prozovem ovih dana da vidim. Ne verujem da Neimar ima neki deal sa Radijus Vektorom, ako i ima tu nešto, pre bih rekao da je to interni deal između provajdera, da ne zalaze jedni drugima na teritoriju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367943#p367943:3mznjl0b je napisao(la):
danko » Wed Jan 20, 2016 11:05 pm[/url]":3mznjl0b]@trackzero:
Mi smo isto u lameli 3 ali smo tek danas dobili ključeve, a taj poziv za skupštinu stanara nisam nigde video..

I nama su rekli da nema prepreka da SBB dođe, ja sam se prijavio kod njih za optički internet još pre mesec dana, ali nikakav odgovor mi nije stigao, moraću da ih prozovem ovih dana da vidim. Ne verujem da Neimar ima neki deal sa Radijus Vektorom, ako i ima tu nešto, pre bih rekao da je to interni deal između provajdera, da ne zalaze jedni drugima na teritoriju.
Raidus je dao neimaru besplatan internet u toku gradnje, tako da verujem da su nesto dogovorili i da sada pokusavaju na svaki nacin da namame ljude koji nisu dovoljno informisani da uzmu radijus vektor jer se oni jedini oglasavaju u zgradi. Zelim da verujem da gresim.

PS Procitaj privatnu poruku na forumu
 
Nemam pojma, ne mogu da tvrdim ništa. Ali recimo firma mi je na Voždovcu, i kada smo uzimali internet bukvalno je sa jedne strane ulice Ikom a sa druge SBB, i iz SBB-a nisu hteli da pređu ulicu jer je to teritorija Ikom-a i to su mi otvoreno rekli, pa je moguće da je nešto slično i ovde u pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367936#p367936:ttwvvrni je napisao(la):
arado » Sre Jan 20, 2016 10:34 pm[/url]":ttwvvrni]
Cena od 0,35eur ne znaci nista bez specifikacije usluga koju ce pruziti za tu cenu. I kod same specifikacije razradite do najsitnijih detalja.
Moje licng iskustva sa obe firme je da je bolji First facility jer angazuje professionalne podizvodjace za razliku od City koji to minimizira.
Nov sam u Savadi i došao sam ovde da se informšem primarno, ali vidim priča se o First Facility firmi - pa pošto imam iskustva sa njima iz Belvila morao sam da se uključim... Nismo imali baš najbolje iskustvo, puno se lutalo u realizaciji zahteva/pritužbi stanara, često i na našu štetu. Svakako je delom krivica i na skupštini stanara - nismo se dobro organizovali i dogovorili, pa mislim da najbitnije da se odmah sve lepo dogovori.
 
Ovu Rusku školu bi trebalo preseliti i tu otvoriti osnovnu po našem planu, programu i sistemu. Em što ima samo 100 djaka i ne treba im tolika zgradetina, em što je tu izgradjeno na hiljade stanova zadnjih godina, em što ne žure da sagrade školu u Belvilu, a i kad je sagrade bila bi opet na dovoljnoj udaljenosti od ove.
 
To za selidbu pitaj putina to je teritorija rf u prevodu nema od toga nista
 
Ako gospodin Putin smatra da je to savršeno mesto za lansirnu rampu za Topolj-M onda razumem. Al pošto nije, i pošto se sve vrste diplomatsko-konzularnih objekata mogu seliti i premeštati u dogovoru sa vladama tih zemalja, onda jbi ovo bio sasvim logičan potez jer je ovo neravnomerna raspodela resursa. Nije bitno što je to ruska škola, niti moji stavovi o toj zemlji imaju išta sa tim, da je tu kanadska škola isto bih mislio.
 
Bas zbog te skole su Rusi i kupovali stanove u savadi.
 
tragac":zpwngqak je napisao(la):
Ako gospodin Putin smatra da je to savršeno mesto za lansirnu rampu za Topolj-M onda razumem. Al pošto nije, i pošto se sve vrste diplomatsko-konzularnih objekata mogu seliti i premeštati u dogovoru sa vladama tih zemalja, onda jbi ovo bio sasvim logičan potez jer je ovo neravnomerna raspodela resursa. Nije bitno što je to ruska škola, niti moji stavovi o toj zemlji imaju išta sa tim, da je tu kanadska škola isto bih mislio.

"Neravnomerna raspodela resursa" ???

Zvucis kao jedna americka politicarka kada je komentarisala (gle cuda, isto Rusiji) ;) :D


No gledaj na to ovako.
Ti imas prostranu stambenu jedinicu u vlasnistvu, a komsija sa 8-oro dece nema, vec je u garsonjeri.
Iz njegovog ugla, "resursi" su neravnopravno rasporedjeni, ali tebe za to zabole, kao za lanjski sneg. Uzivas u svojoj nekretnini. :)
 
Porediš privatno vs privatno sa državno vs inostrano državno. Pa majku mu, nije to demilitarizovana zona pod zaštitom UN već zemlje koja je ovde percipirana kao ne samo prijateljska već i "bratska". Ponavljam, bez uplitanja stavova o Rusiji, Americi i sl. da bi trebalo dogovoriti sa rusima neku drugu lokaciju za njihovu školu, a da se ta zgrada osposobi.

Ogradjujem se u slučaju da je arhitektonsko rešenje te zgrade neadekvatno za standard našeg obrazonog sistema po nekom osnovu, ali ako jeste, to će biti mnogo brže rešenje nego čekane da se završi škola u Belvilu (koja je u suprotnom bloku i ovima iz abloka i savade neće biti nimalo blizu).
 
na novom beogradu postoji toliko praznog zemljišta.


da mi prvo popunimo ono što je prazno, pa da onda razmišljamo o nečemu drugom.

a škola i vrtić su planirani između delta sitija i A bloka.


Jel se meni čini ili su na ovom renderu promenili boju već sazidanih zgrada?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368124#p368124:o9jfjdch je napisao(la):
MilisaV » Fri Jan 22, 2016 8:13 am[/url]":o9jfjdch]na novom beogradu postoji toliko praznog zemljišta.


da mi prvo popunimo ono što je prazno, pa da onda razmišljamo o nečemu drugom.

a škola i vrtić su planirani između delta sitija i A bloka.


Jel se meni čini ili su na ovom renderu promenili boju već sazidanih zgrada?
Cini ti se.
 
Ima ali se ne koristi. Koje godine je beše useljen Belvil? Pa gde vam je ta škola? I u čemu je uopšte problem, što je ne sagrade? I onu kod sedišta Air Serbie i tu kod DC?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368197#p368197:2oiyhzl8 je napisao(la):
MilisaV » Pet Jan 22, 2016 5:19 pm[/url]":2oiyhzl8]Vezano za školu.
Radio se na tome ali njena dovoljno dece. Gradu je jeftinije da autobusom vozi decu do drugog škola nego gradi novu.
Ako Belvil ima 1800 stanova i na granici su sa brojem dece, A Blok i Savada dodaju na tu cifru još 1100 stanova, tako da kada se to objedini sigurno ima dovoljan broj dece za osnovnu školu.
 
Ljudi postoje pravila koliko je djece potrebno za gradnju nove skole i da li je cilj da se postijeci objekti koriste u 2 smjene ili u jednoj itd
 
Tražila sam gde bih mogla da razmenim iskustva u vezi života u naselju Savada – i slučajno naišla na ovaj forum.

Danas sam baš preuzela stan i bilo je to neobično lepo iskustvo s obzirom na to gde živimo. Zgrada zaista izgleda kvalitetno, stan je odličan, investitor je uradio svetski posao. Dodatno su me iznenadili ljudi iz firme za održavanje, ali nisam baš sve najbolje razumela – da li može neko da mi pojasni koja firma nam radi održavanje? I šta sve dobijamo od njigh?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369020#p369020:1x4ts6iy je napisao(la):
ljubichica » Uto Jan 26, 2016 10:00 pm[/url]":1x4ts6iy]Tražila sam gde bih mogla da razmenim iskustva u vezi života u naselju Savada – i slučajno naišla na ovaj forum.

Danas sam baš preuzela stan i bilo je to neobično lepo iskustvo s obzirom na to gde živimo. Zgrada zaista izgleda kvalitetno, stan je odličan, investitor je uradio svetski posao. Dodatno su me iznenadili ljudi iz firme za održavanje, ali nisam baš sve najbolje razumela – da li može neko da mi pojasni koja firma nam radi održavanje? I šta sve dobijamo od njigh?
Mora ceo ulaz da se složi, a kako je teško da se više stanara složi oko jedne stvari, bolje je da to bude oko firme koja će održavati nego da mora da se pravi dogovor za svaku situaciju koja nastane. Imao sam već loše iskustvo u BelVilleu gde nam je First Facility održavao... Sviđa mi se kako firma koja održava Ablok - na njihovom delu foruma je neko postavio i da su organizovali pranje ulice o svom trošku! Verovatno bi na kvalitet uticalo i to što su nam praktično u naselju, odnosno odmah prekoputa...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369200#p369200:2a7dz1se je napisao(la):
mixaylo » Sre Jan 27, 2016 10:55 pm[/url]":2a7dz1se]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369020#p369020:2a7dz1se je napisao(la):
ljubichica » Uto Jan 26, 2016 10:00 pm[/url]":2a7dz1se]Tražila sam gde bih mogla da razmenim iskustva u vezi života u naselju Savada – i slučajno naišla na ovaj forum.

Danas sam baš preuzela stan i bilo je to neobično lepo iskustvo s obzirom na to gde živimo. Zgrada zaista izgleda kvalitetno, stan je odličan, investitor je uradio svetski posao. Dodatno su me iznenadili ljudi iz firme za održavanje, ali nisam baš sve najbolje razumela – da li može neko da mi pojasni koja firma nam radi održavanje? I šta sve dobijamo od njigh?
Mora ceo ulaz da se složi, a kako je teško da se više stanara složi oko jedne stvari, bolje je da to bude oko firme koja će održavati nego da mora da se pravi dogovor za svaku situaciju koja nastane. Imao sam već loše iskustvo u BelVilleu gde nam je First Facility održavao... Sviđa mi se kako firma koja održava Ablok - na njihovom delu foruma je neko postavio i da su organizovali pranje ulice o svom trošku! Verovatno bi na kvalitet uticalo i to što su nam praktično u naselju, odnosno odmah prekoputa...
Hvala. Jasno mi je sada. A slažem se ako su se ti koji rade u abloku zaista bolji – onda svakako treba njih odabrati. Jel to ovaj City Facility koji vidim da se pominje?
 
Danas je stigao poziv za okupljanje stanara radi formiranja skupštine:

Vreme i mesto okupljanja:
Ponedeljak 01.02.2016. u 18h – Lamela 1, kućni broj 2
Utorak 02.02.2016. u 18h – Lamela 2, kućni broj 4
Utorak 02.02.2016. u 20 – Lamela 3, kućni broj 6
Sreda 03.02.2016. u 18h – Lamela 4, kućni broj 8
Sreda 03.02.2016. u 20h – Lamela 5, kućni broj 10

Mesto:
Lokali broj od 2-7, Lamela 1, kućni broj 2
 
Vrh