Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

Kupatila su gotova a u kunjihi su postavljane pločice, i to su napravili pa ima sigurno već mesec-dva dana... U suštini osim nekih kozmetičkih popravki sitnijih oštećenja i postavljanja elektro galanterije, stanovi su gotovi.
 
Da li neko zna da li će biti postavljene maske na klime i oluke ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363681#p363681:3746btnt je napisao(la):
Duška » Mon Dec 21, 2015 7:52 pm[/url]":3746btnt]Da li neko zna da li će biti postavljene maske na klime i oluke ?
Na oluke nece 100%. Maske za klime su rekli da hoce, ali kladim se da nece.
Najgore od svega je sto su odobrili nekom u lameli 1 (deo koji gleda ka delta citiyu) da postavi (vecu) razlicitu klimu od ostalih ....
Ali dobro, to su neke sitnice, sta da se radi. Bolje to nego nesto drugo...
 
Ne vidim zašto ne bi ako su obećali,to je smešna investicija (koju je kupac svakako platio ) ....doteraće to ,pa valjda su ozbiljna firma :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363868#p363868:1pasl6da je napisao(la):
Duška » Wed Dec 23, 2015 2:44 pm[/url]":1pasl6da]Ne vidim zašto ne bi ako su obećali,to je smešna investicija (koju je kupac svakako platio ) ....doteraće to ,pa valjda su ozbiljna firma :)
Ja Vam kazem da nece.
 
obX5bie.jpg


gELrF7O.jpg
 
Bas sam hteo da napisem da su zavrsili igraliste za decu. Svaka cast.

Elem, trebali bi nekako da im objasnimo da one kontejnere u sred bloka trebaju nekako da zamaskiraju....postoje razliciti nacini da se kontejneri uokvire tako da se vide samo frontalno. Npr West 65 je to uradio...
 
A da vam ugrade podzemne i da ih ograde zelenilom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363947#p363947:28jyw422 je napisao(la):
direktor » Wed Dec 23, 2015 8:04 pm[/url]":28jyw422]A da vam ugrade podzemne i da ih ograde zelenilom
Od toga nema nista, tako je kako je sad. I pravo da ti kazem,iako je estetski uzasno i katastrofalno, ovi "starinski" kontejneri su se pokazali kao najprakticniji za zemlju Srbiju. Svedoci smo kontejnera sa "nogom" za otvaranje, koji su vise pokvareni nego sto rade. Ovi kontejneri iz A bloka su fantasticni medjutim znajuci nas mentalitet, a kada investitor prestane da po ugovoru odrzava zgrade i cela stvar predje u ruke kucnog saveta, plasim se da ce sve to buducih 1500 stanara da pokvari. Voleo bih da gresim. Dakle, nadam se da ce postojece kontejnere bar ograditi da bar vizuelno lepo izgleda. I na kraju, ko kaze da stanari A bloka nece da bacaju djubre u kontejnerima Savade i obrnuto....


mekbejn":28jyw422 je napisao(la):
znaju li se aktuelne cene i ima li pregovaranja?
Pozovete i pitate?
Cene u drugoj fazi su vece za 10% od prve faze; cene u prvoj fazi su bile od 1650-1750.
I naravno da ima pregovaranja. Vas novac, dakle Vi dajete Vasu ponudu, a na njima je da je prihvate ili odbiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363916#p363916:35vxit37 je napisao(la):
danko » Wed Dec 23, 2015 7:09 pm[/url]":35vxit37]
obX5bie.jpg

Da li su ove klime u prizemlju bile predviđene da ovako stoje??

Eidt: ok sada vidim na ovoj levo da ima maska... mada mi i dalje neka nabudzeno deluje resenje.
 
Preuzeli kljuceve od stana.
Sve izgleda bas bas dobro i na svome mestu.
Plocica u kupatilu je bila malo okrnjena, reklamirali smo, i u roku od 24h zamenjeno.

NAJVAZNIJE: iako je zgrada prazna, stanovi su bas bas topli, radijatori okrenuti na 4 (obisao stan veceras u 22:15 kada je bord na autu pokazivao -5).

Vise informacija/slika malo kasnije
 
Molila bih sve one koji su preuzeli kljuceve stana da u kratkim crtama napisu koje su sledece aktivnosti koje ocekuju buduce komsije...
Ne kupuje se stan svaki dan...
Kako ide sa prijavom poreza, brojila, infostan-om...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366288#p366288:uveyf33o je napisao(la):
anchi » Pon Jan 11, 2016 11:05 am[/url]":uveyf33o]Molila bih sve one koji su preuzeli kljuceve stana da u kratkim crtama napisu koje su sledece aktivnosti koje ocekuju buduce komsije...
Ne kupuje se stan svaki dan...
Kako ide sa prijavom poreza, brojila, infostan-om...

Ne znam da li imaš, ali da znaš da je City Facility delio vodič sa važnim informacijama, pa tu imaš i ovo što si pitala... A delili su i još jednu super stvar, jedan mali vodič za decu! :)

Što se tiče poreza, to prijavljuješ Upravi javnih prihoda NBG, (kancelarija 31 ili šalter 4-5) i tu ti treba poreska prijava obrazac PPI2, kopija ugovora o kupoprodaji i zapisnik o primopredaji. Infostan možeš da prijaviš 8 dana po useljenju, tut i opet treba Ugovor, zapisnik o primopredaji i lična karta. Infostan prijavljuejš U Narodnih heroja 30. I na kraju ti ostane struja, al za to imaš nekih 20 dana po useljenju... Ista dokumentacija kao za Infostan, a to na Kej Oslobođenja 15. Eto... :)
 
Da li ima nekakvi slika ili utisaka,cisto da pokusam da razmrdam malo ovu temu?
 
Danas preuzeli ključeve. Grejanje je odlično, baš furnjavi :) Što se tiče ostalog, sve je i više nego korektno. Bukvalno nismo imali nijedan komentar, čak sam video da su samoinicijativno popravili ćošak zida koji je bio malo okrnjen pre mesec-dva dana kada smo bili u obilasku. Na plafonima nisu ostavljene da vise samo žice kao što je uobičajeno, nego su kulturno postavljene luster kleme, ethernet kablovi su terminirani patch panelom u razvodnom ormaru a ne da samo vire iz zida itd.

Ulazna rampa garaže još uvek nije gotova, trenutno podešavaju elektroniku, to su nam rekli da će završiti za par dana pa ćemo dobiti i te daljince i onda je to to. Takođe, rekoše nam da će postavljati i maske za klime naknadno.

Kamere su postavljene na svakom koraku, pa ko voli da voajeriše to će moći da radi u fullu :) Ulaz i hodnici su kompletno pokriveni, na svakom spratu se nalaze po dve kamere, garaža je kompletno pokrivena gomilom kamera, i što je najbitnije, suva je :)

Što se tiče ostalih stvari, u Februaru bi trebali da formiramo skupštinu stanara i da zaključimo ugovor sa firmom za održavanje (koliko sam čuo City Facility i First Facility su dali najbolje ponude), a upotrebna dozvola i uknjižba bi trebalo da bude gotova u narednih par meseci tako da nakon što se zgrada uknjiži, stanari će u aprilu/maju moći da uknjiže svoje stanove.

Internet u zgradi je od Telekoma (ADSL) i Radijus Vektora (kablovski), što me baš i ne raduje nešto spec, ali ne vidim razloga da SBB ne uvede svoju mrežu takođe.
 
Ako nemate optiku (optički kabl) u stanu džabe ste "krečili", što se tiče interneta. Ovo ostalo koliko vidim iz tvog opisa je odlično.
 
Bitno je da optika ide do zgrade, nije neophodno do stana.
 
Bitno je da ima ko da te uteši, kao ti sada ove vlasnike ovih stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367884#p367884:1faot4gl je napisao(la):
danko » Wed Jan 20, 2016 3:34 pm[/url]"
Što se tiče ostalih stvari, u Februaru bi trebali da formiramo skupštinu stanara i da zaključimo ugovor sa firmom za održavanje (koliko sam čuo City Facility i First Facility su dali najbolje ponude), a upotrebna dozvola i uknjižba bi trebalo da bude gotova u narednih par meseci tako da nakon što se zgrada uknjiži, stanari će u aprilu/maju moći da uknjiže svoje stanove.

Koja cena održavanja je ponudjena?

Održavanje je prava stvar. Samo vodite racuna o sledecem:
- nikako da stanari vrse direktno placanje na racun facility firme jer ste onda bez bilo kakve kontrole nad njima (vec na racun skupstine a skupstinu Facility firmi). Ovako, kad nesto ne urade vi kao skupstinu ne platite im.
- obavezno predvidite I iznos novca koji ostaje na racunu a za vanredne intervencije
- obavezno trazite angazman professionalnih firmi koje ce biti podizvodjaci faciliti firmi (obezbedjenje, zelenilo, knjigovodstvo, tehnika...). Svi oni ce tvrditi da imaju svoje ljude za sve ALI ne VERUJTE im.
- trazite detaljnu specifikaciju troskova (ne zbirni iznos za sve vec koliko je ciscenje, koliko obezbedjenje...)
- obavezno angazujte kao skupstina nekog professionalca da procita ugovor I specifikaciju usluga da se posle ne bi ujedali za g....
- u Belvile nisu zadovoljni First F. (Nekoliko ulaza ih je izbacilo) a u Abloku ni sa City F (amateri kojima isti ljudi rade I ciscenje snega, I nadzor I popravke...+ manipulisu dokumentacijom a u svom interesu)
 
Ne razumem sta si hteo da kazes, ja htedo reci da je dovoljno da optika dolazi do zgrade a od razvodnog ormara je sasvim dovoljno razvuci npr. ethernet kabl i izvuci 10 gigabita simetricno u stanu ako je potrebno, naravno uz odredjene standarde.
 
Telekom u sve nove zgrade uvodi optiku tako da to nije pravi adsl (samo ga tako zovu), već ide preko etherneta.
 
Što se tiče predloga da skupština stanara sakuplja novac pa plaća firmu za održavanje, to je firmi najbolja stvar, ali šta ćemo kad u praksi 30-40% ljudi uopšte neće da plaća održavanje (ono čuveno: kome smeta prljavo neka plaća, ili kome trebaju čuvari neka ih plaća, ili ja sam na prizemlju zašto da plaćam isto kao onaj sa sedmog sprata itd.) ko će da dotira razliku? Ovako sama firma se brine o naplati, i uostalom je već uračunala određen procenat tih 'pametnih', a ako ne bude dobro radila svoj posao, skupština stanara je lako promeni, fala bogu, sad ih ima koliko god hoćeš.

Ako neko hoće instalaciju optike do stana mislim da se to lako može provući postojećim kanalima iz razvodnih ormara, ali kao što je već neko gore napomenuo, bitno je da optika dođe do zgrade a unutar zgrade je i više nego dovoljno imati gigabitni ethernet (10G je trenutno em nepotreban em preskup em nema poentu ako ti je spoljni link možda eventualno max 100Mbit-a).
 
Neko je pitao za korake oko raznoraznik prijava, ovo su nam dali:
II56EJw.jpg


I neko pojašnjenje vezano uz grejanje:
t3TJp5y.jpg


Ali kao što rekoh, siguran sam da je danas u stanu bilo bar 24 stepena
 
Vrh