Šta je novo?

"Blok 63" - Vojvođanska [stambeni objekat]

Ova bočna fasada neće nikada biti zauzeta nekim drugim objektom, jer na susednoj parceli već postoji objekat (nezavršena zgrada).

Pre će biti da je investitor skapirao da je ovo savršena pozicija za neki mega-bilbord koja se može lepo naplatiti, pa jeodustao od ulaganja nekog novca u rasvetu, i lepu fasadu.
 
Ta nezavršena zgrada može biti završena ili srušena pa izgradjena nova.
 
u svakom slučaju, ne postoji scenario u kom se na tu bočnu fasadu može nasloniti bilo kakav objekat, jer do te strane zgrade postoji uzana parcela u javnom vlasništvu, površine 68 m2, koja će verovatno formirati buduću unutarblokovsku pešačku stazu.
 
Opet ce je zakloniti koliko toliko i da dodje do te druge parcele, sa druge strane i ta parcela se može rešiti no nebitno, logično je da tu niko neće ulagati preterano novca kada nema svrhu. Zato je i ravna i nema prozore jer je zgrada do kraja parcele i u budućnosti može biti svašta. Da je drugačije bar bi imala prozore sa te strane.
 
Hvala puno na slikama!
Lepo izgleda. Bitno je da prate tempo. Tu je 80 % do kraja meseca.

Pozdrav
 
Definitivno su brzi i napreduju po postavljenim rokovima ako ne i brže, ali za sad ne mogu da se složim da lepo izgleda. :) Ova bočna strana izgleda kao neka gradnja s početka ovog veka. Ni na renderu mi to nije baš lepo, a tek sad je katastrofa. Naročito ova žućkasta nijansa. Da poželiš da tu izgrade neku zgrade i zaklone. :D
 
Bojim se da ce ta zuckasta biti i sa prednje strane!
 
Opustite se sa utiscima bočne strane. Uskoro je nećete ni videti jer se tu planira ogroman bilbord koji će trajno da ostane, samo će da menja zakupca. Na stranicama ispred kupci su već pisali da im to stoji i u ugovoru. Pitam se da li će imati smelosti da iseku ono drvo što im zaklanja 1/3 fasade (reklame).
 
I to je okej, ako onda prihod od reklama ide u fond zgrade. Investitor tvrdi da će tako biti, fingers crossed.
 
Proglaseno 80%!
 

Prilozi

  • 8FCD3BF4-2CF3-4197-BA0F-A00E9FB00273.jpeg
    8FCD3BF4-2CF3-4197-BA0F-A00E9FB00273.jpeg
    224,6 KB · Pregleda: 3.061
Ima li budućih stanara komšija? Da li neko ima slike unutrašnjosti stanova?
 
Da li neko zna kada ce biti potpisivanje ugovora?
Buni me iz predugovora deo koji se odnosi na isplatu ostatka gde stoji da ce se to obaviti dva meseca posle obavestenja prodavca o 80 posto izgradjenosti objekta.

Pozdrav
 
Čeka se izrada etažnog elaborata. Ja sam dobila informaciju da se čeka samo da se na podzemnim etažama ucrtaju i obeleže parking mesta. Posle praznika, u drugoj polovini januara bi trebalo da sve to bude gotovo i da krenu sa potpisivanjem ugovora.

Takođe mi je rečeno da pre marta sigurno neće moći da se pogleda stan.
 
Mene buni sto mi u predugovoru pise da se ostatak iz stambenog kredita isplacuje 2 meseca posle obavestenja investitora o stepenu izradjenosti 80 posto, sto je 15 januar.
To se nikako ne uklapa u termin potpisivanja glavnog ugovora.
 
Meni u predugovoru piše da punu cenu cenu isplaćujem najkasnije u roku od mesec dana od dana overe glavnog ugovora. Takođe piše da zaključenju glavnog ugovora pristupamo najkasnije u roku od 5 dana od dana obaveštenja da je etažni elaborat izrađen. (isto sam kreditni kupac)
 
Da li ste predugovor potpisivali pre ili posle 19. novembra 2020
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897333#p897333:3p8dq2zm je napisao(la):
Leslie Knope » 09.Nov.2021/3:14 pm[/url]":3p8dq2zm]I to je okej, ako onda prihod od reklama ide u fond zgrade. Investitor tvrdi da će tako biti, fingers crossed.

Ne ide, u ugovor stoji da investor zadržava neopozivo pravo da nadoziđuje, menja namenu, kači reklame na zajedničkim prostorijama zgrade, a posebno na krovu i fasadi. Struja naravno ide na račun stanara.

Zašto bi se on tog "prava" odrekao u korist stanara.

Nisam siguran koliko je takva stavka ugovora validna ali okej.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912538#p912538:3goo7c37 je napisao(la):
Mima » Uto Dec 28, 2021 3:21 pm[/url]":3goo7c37]Da li ste predugovor potpisivali pre ili posle 19. novembra 2020

Posle, u februaru ove godine.

bl3y4 ali u ugovoru ne stoji da prihod od tih reklama ide investitoru. Oni tvrde da po zakonu i nemaju prava da zadrže novac od reklama, već da to mora ići u fond zgrade. Nisam se mnogo upuštala u analiziranje zakona, baviću se time kad/ako do toga dođe.
 
danasnje fotke,fasada
 

Prilozi

  • 20211228_151426.jpg
    20211228_151426.jpg
    126,6 KB · Pregleda: 924
  • 20211228_151457.jpg
    20211228_151457.jpg
    111,9 KB · Pregleda: 924
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912500#p912500:8qhobnnu je napisao(la):
Leslie Knope » Uto Dec 28, 2021 1:53 pm[/url]":8qhobnnu]
Takođe mi je rečeno da pre marta sigurno neće moći da se pogleda stan.

A kada vam je to rečeno i u kojoj ste lameli? Mi smo ih razumeli da će februara ključevi za dvojku.
 
Molim vas,da li postoji grupa na viberu, gde ste svi koji ste kupili stanove u ovoj zgradi?
Odnedavno smo i mi u priči,pa ako mozemo da se ukljucimo.Ima nekoliko tema o kojima bi da prodiskutujemo,a imamo i informacije.Pozdrav
Jelena
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903366#p903366:3qpr1d1s je napisao(la):
Alemil » Pon Nov 29, 2021 2:49 pm[/url]":3qpr1d1s]Ima li budućih stanara komšija? Da li neko ima slike unutrašnjosti stanova?
Ima,mi smo kupili...Uspeli smo da dodjemo do snimka stana.
 
Uspeli smo da dojemo do snimka stana.Toalet nije po projektu,sve ostalo je u redu.Tus kabina je upola manja,wc solja je na samom ulazu...
 
Vrh