Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Објављена је јавна набавка за техничку документацију за извођење радова на изградњи саобраћајнице у блоку 34. То је уствари наставак оног дела Студентске улице од главног улаза у Студентски град до прикључења на аутопуту (код оне гараже).

Дужина те деонице је 200 метара, сама саобраћајница ће бити ширине коловоза 7 метара, са тотоарима ширине 2 и 3 метра. Ово је саобраћајница на ортофото снимку, која ће се градити, надајмо се да ће радови почети до краја године. Приказ позива и техничке документације можете погледати на вези
Pogledajte prilog 1
http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... _37-19.pdf
http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... -37-19.pdf

Овде на „уличном погледу“ је место где Студентска улица траба да се споји са прикључком на аутопут.
https://www.google.rs/maps/@44.8216345, ... 6656?hl=en
 
E fala bogu da najzad produze tu ulicu, ali sta ce biti sa onom napustenom garazom i placem duz autoputa
 
Danas je bio onaj sklopivi kran (sa zadnje strane), prčkali su nešto na krovu. Zvanično kažu da prokišnjava, pa su nešto menjali.
e1195755585b3f95a5fb017e685bccd6.jpg
 
Naravno. Plus što su kao i prošle radove započeli u petak (fora za inspekcije)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Sad da vrati sve u prvobitno stanje mjenjo je krov bez saglasnosti komsija ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617915#p617915:1mxrsi9c je napisao(la):
Nebojsa » 21 Апр 2019 11:37 am[/url]":1mxrsi9c]E fala bogu da najzad produze tu ulicu, ali sta ce biti sa onom napustenom garazom i placem duz autoputa
Са гаражом неће бити ништа, остаје до даљег тако како и јесте. Што се тиче плаца, ту су почели да се раде паркинг места. Ево краће моје фоторепортаже о томе на теми „Паркинзи-зоне, гараже,...“ viewtopic.php?f=16&t=601&start=2550#p670625

Имаш и на теми „Развој новобеоградских блокова“ неколико слика и постова
viewtopic.php?f=21&t=86&start=2825#p668488
 
Zdravo, ako je ova tema jos uvek aktuelna, da li mi neko moze reci kakav je zivot u bloku 34 prema studenjaku? Gledamo stan u ovim zgradama, pa me interesuje da li je blok miran ili bucan? Hvala svima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691506#p691506:1sc1dp0h je napisao(la):
milano1 » 22 Дец 2019 09:22 pm[/url]":1sc1dp0h]Zdravo, ako je ova tema jos uvek aktuelna, da li mi neko moze reci kakav je zivot u bloku 34 prema studenjaku? Gledamo stan u ovim zgradama, pa me interesuje da li je blok miran ili bucan? Hvala svima.
На то питање ће ти најбоље одговорити @Астродуле, не станује у том блоку, али је упућен. Пошаљи му питање на ПП, вероватно није видео твоју поруку на теми.
 
Можда је о овом пројекту и било речи на форуму, али га нисам пронашао.

Један леп пројекат, који је трабало да се реализује још давне 2009.године, али нажалост због недостатка новца, тадашње економске кризе, али и мегалопамине Верано Моторса, исти то није могао да одради.

У блоку 34 дуж ауто-пута је трабало да се гради ткз. „Верано Товер“(кез) и то на месту где је она њихова садашња скаламерија од гараже коју су купили 2005.године. Цео тај део од неких 150 хиљада м² , угао Народних хероја и Булевар Арсенија Чарнојевића (ауто-пут) је трабало да буде један вишенаменски комплекс-пословно, комерцијални и хотелски део. „Кула Верано“ је трабало да буде највиш зграда у Србији са 50 спратова, значи неких 200 метара висине, да се окреће по дужној оси, комерцијални део је трабало да буде и тржни центар „Зира“, а тај комерцијални део је трабало да буде сличан облику садашње Веранове пословне зграде у блоку 23. Хотелски комплекс је трабало да има три хотела, од три до пет звездица.

Интересантна је и изјава једног од синова власника Верана (Радомира „Баје“ Живанића), зашто се исто „одустало“ од градње ове куле и целог објекта. Та изјава тј. реченица је зацрњена у чланку са сајта „Градње“ https://www.gradnja.rs/verano-zida-novu ... u-regionu/

Само ова два цртежа показују како је трабало да изгледа тај комплекс, а пројекат је радио Пројметал. Штета, изгледало би баш реперезентативно и необично.

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691506#p691506:340thxgv je napisao(la):
milano1 » 22 Dec 2019, 22:22[/url]":340thxgv]Zdravo, ako je ova tema jos uvek aktuelna, da li mi neko moze reci kakav je zivot u bloku 34 prema studenjaku? Gledamo stan u ovim zgradama, pa me interesuje da li je blok miran ili bucan? Hvala svima.

Video poruku, shvatio da nemam šta novo da kažem, pa nisam ništa ni napisao.

Svastika mi živi iznad Arome i tu je buka od dostavnih kamiona.

Parking polako postaje misaona imenica u celom tom bloku, naročito na onom platou (koji i nije parking, ali se koristi) između mesare Momčilo i onih kafića.

Ne znam kakva je situacija u zgradama koje gledaju na Studenjak, ali mislim da nije velika buka i pored mnogih kafića i kladionica. Barem ja nisam naišao na buku a prolazim tu i noću.

Što se tiče parkinga, mnogo puta sam slao i predlagao rešenja koja bi koliko toliko popravila situaciju, ali nikad nisam dobio odgovor.

Šta više, nadležni su u više navrata odbijali da odgovore zašto ne asfaltiraju ulicu uz novu zgradu i na kraju su složili odgovor da će možda da to stave u plan za narednu godinu. Ali, barem su zakrpili ovih dana kratere koji su tu bile sigurno više od dve godine i koje sam prijavljivao ko zna koliko puta.
Pogledajte prilog 1
 
Neko je ranije pomenuo da je u tom bloku losa zvucna izolacija u zgradama, da ljudi cuju komsije ispod kad hodaju ili nesto slicno
 
Ovo bi završilo kao Avaz, ako uzmemo u obzirir Veranovu bivšu zgradu u bloku 23...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695277#p695277:2451l5ls je napisao(la):
Assad84 » Today, 01:20[/url]":2451l5ls]Neko je ranije pomenuo da je u tom bloku losa zvucna izolacija u zgradama, da ljudi cuju komsije ispod kad hodaju ili nesto slicno

To je priča za skoro svaki deo grada. Nema pravila. Zgrada u mom bloku 3 ima katastrofalnu bočnu izolaciju, ali zato sjajnu vertikalnu, dok iz susedne zgrade, iste godine izgrađene, imam primer ljudi koji su jasno čuli stanare ispod kada pričaju.

Opet, sve te stvari najbolje osetiš tek noću kada nestanu zvukovi izvan zgrade, pa kad shvatiš da čuješ komšiju koji kašlje i slično.
 
Inače, kod fantomskog parkinga kod prazne garaže uz auto-put nema novih aktivnosti, osim jedne veće gomile šuta koju sam prijavio Beokomu.

 
to bi trebalo proveriti , mislim da je to u suprotnosti sa zakonom i stanovanju...
Mislim da je princip da svi zajednički delovi zgrade pripadaju proporcionalno stanarima. Po toj logici možeš se "prinudno" odreći fasade pa se pojavi neka firma i postavi reklamu preko cele fasade i prozora i ukine ti vazduh i svetlost.

Preporučujem stanarima da se organizju i solidarno plate advokata da im izboskuje ništavnost tog člana Ugovora.

Mislim da su ovo uradili onako APP, a šta to u praksi znači: neko je namerno uzeo i platio potkrovlje da mu neko ne bi bio iznad glave a sad mu ukidaju tu "privilegiju", degradiraju kvalitet života jer mu neko korača i pravi buku nad glavom, postoji mogućnost havarijskog curenja, pritisak vode se deli na još jednog potrošača, kanalizacija opterećenija, lift ima veći broj korisnika... Ljudi ne shvataju da povećanjem broja korisnika tih "utility" usluga se njima degradira kvalitet usluge, tj kvalitet stanovanja.
 
Jedinu korist ce tu imati advokati, naravno da to nisu uradili APP nisu sisali vesla, nista nisu uradili prinudno, ljudi su imali priliku da procitaju ugovor kad su kupovali stanove i saglasili se da se odreknu zajednickih prostorija, cisto kao suza, da su naknadno pokusali da potpisima prisvoje zajednicke prostorije to bi bila druga situacija. A verovatno je taj sto je i kupio potkrovlje ga uzeo bas zato sto su mu ovako nesto ponudili jer potkrovlja nisu nesto popularna kod nas jos uvek.
 
To potkrovlje je bilo po oglasima, pojavljivalo se i nestajalo. Bilo je nejasno koliko kvadrata tačno ima (standardni problem kad oglašivač objavi celokupnu površinu čak i tamo gde je visina mala pa je prostor neupotrebljiv). Cena je delovala visoka jer je delovalo da mora mnogo toga da se uradi - prostor nije imao zidove uopšte - a nije bilo jasno šta se uopšte dobija.
 
Poprilicno sam siguran u ono sto sam naposao.Postoji hijerarhija pravnih akata, tj svi clanovi nekog pojedinacnog pravnog akta ( Ugovora) koji su u suprotnosti sa zakonom su nistavni.Nisam pravnik ali to se uci jos u gimnaziji iz Ustava...

Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Ima li nekih novosti o otvaranju parkinga kod garaze verano motorsa?
 
Vrh