Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

I ja sam tako shvatio, ali iz priče sa direktorom Napreda i nekim ljudima iz finansija sam shvatio da ne sme da to bude privatni parking od zgrade, nego javno dostupan. Uopšte mi nije jasno zašto su prestali da grade parking sa "unutrašnje" strane zgrade (za sigurno 70-ak mesta). Izgovor je (kako kažu) da su se okolni stanari bunili zato što ima malo zelenila u bloku.

Ponavljam da je stanje sa parkinzima unutar Bloka 34 katastrofalno (naročito ovih dana jer oko Carine postavljaju neke cevi, pa je jedan postojeći parking potpuno van upotrebe.

Postojeće zelene površine su uzurpirane kolima, a svi znamo na šta će to da liči posle prve kiše. Najbolje rešenje bi bilo kao što su uradili u Bloku 1 i 3, tj malo se "štrpne" od zelene površine i naprave pravi parkinzi (tamo gde ljudi već sada parkiraju)
 
Evo slika nezavršenog parkinga iza zgrade (koji bi bar malo rešio problem parkiranja u tom delu Bloka 34)

IMG_5479.jpg


IMG_5480.jpg


IMG_5481.jpg


IMG_5482.jpg


IMG_5511.jpg


IMG_5512.jpg


i skoro završen parking ispred zgrade gde su već postavljeni stubići koje ću tako slatko da prijavim čim završim ovaj post.

IMG_5506.jpg


IMG_5508.jpg


IMG_5509.jpg
 
Stubići su prijavljeni Beokom servisu koji će da prosledi prijavi komunalcima.

Građanin inspektor na sajtu NBG mi u Firefox-u nije radio (nije prepoznavao reCaptchu), ali Chrome je odradio posao. Pošto nisam do danas dobio potvrdu prijave, zvao sam Beokom.
 
zgrada je odlicno uradjena. Mozda je keramika malo losija, ali sve ostalo je odlicno. spoljasnji sendvic zidovi cigla +vuna + cigla, unutrasnji zidovi od pune cigle, lift odvojen od stanova u sredini ulaza, oko njega stepenice sa puno prirodnog svetla zbog velikog svetlarnika. Jako dobro uradjeno.
Medjutim, veliki problem im je sto i dalje nema kupaca...prodali su jedva nekoliko stanova...
 
ako je istina da je NeimarV smanjio za skoro 300 EUR cenu u bloku 63, logično bi bilo da i Napred to uradi.
Makar se Dule bunio :p
 
U ulazu koji sam gledao, pola stanova je prodato. Na svakom spratu bar u jednom stanu se vrše neki radovi.
A što se tiče cene, sad je kasno. Nisam ja kupio, ali osobi koja jeste je sad svejedno.
Video sam i ugovor o instalaciji delitelja toplote. Snimicu ga pa ću okačiti. Koliko sam shvatio Toplane su sklopile ugovor sa nekom hrvatskom firmom i ovih dana se vrši instalacija.

Poslato sa telefona...
 
Danas je primljena prijave za stubiće ispred zgrade
> Опис проблема: Blok 34, nova Napredova zgrada - Bulevar Zorana Djindjica 167 - 173. Na novom parkingu ispred zgrade su stanari nove zgrade poceli bahato da postavljaju stubice (parcela 903/9) Takodje bih pitao zasto je obustavljena gradnja javnog parkinga iza zgrade na parceli 903/1 Taj blok prosto vapi za novim parkinzima i taj parking bi bar malo olaksao tesku situaciju sa parkinzima u tom bloku.
> Додајте прилог уз поруку : IMG_5506 (10-26-13-03-30-03).jpg (172 kB)
>
Поштовани, Ваша пријава је заведена под бројем III-355-5071/13 и дата на решавање комуналном инспектору Бабић Владимиру, контакт телефон 011/3106-893.
 
Да ли је скупље спроводити цеви грејања кроз под или је због проба ово много лакше извести, дакле оперативно је исплативије? Или нешто треће? Унапред хвала на одговору.
 
Na gradilištu ništa novo. Aroma se otvara u petak i sklonilu su ogradu oko prodavnice.

Nego, prošetao sam se do vrha zgrade, tj do tavanskog prostora kojeg su se vlasnici ugovor odrekli.

Tu ima mesta za ostave za sve stanare, ali iz nekog razloga su se svi morali odreći tog prostora. Da li je to (možda) što u budućnosti planiraju da nadograde još neki sprat, tj ostavljaju mogućnost da to urade?
 
naravno.

samo neće ništa da nadograđuju nego će ga prodati takvog kakav je i onda će novi vlasnik da se bakće sa tim, legalizacijom i ostalim stvarima.
 
Ali taj ko kupi morace svejedno da pribavi saglasnost svih stanara za taj poduhvat
 
teoretski.


u praksi će to da prepravi pa da preda za legalizaciju.
 
A ako se stanari sloze pa se usportive ,pa krenu zvati inspekcije itd ,nemoze se bas tako lako uraditi a da papiri budu kako treba
 
po onome što sam ja imao priliku da vidim, ti prostori (garaže, sutereni, tavani, podrumi...) kojih se stanari odriču u startu su maltene izgrađeni kao stambeni, tako da neke veće prepravke i nisu potrebne i u njima de fakto može da se živi, jer je to zapravo i bilo namenjeno da se prodaje kao stambeni prostor, samo zbog muljanja zbog papira su ga prikazali tako kako su ga prikazali.

takvi prostori se prodaju par stotina eura niže nego regularni stambeni prostor, tako da ljudi koji to kupuju i ne zanima mnogo to što se to vodi kao pomoćne prostorije. on je vlasnik toga i tu živi, a to što se to vodi kao pomoćni prostor mu je još i bolje pošto infostan na takve prostorije je manji nego za regularne stanove.

to je dosta popularno da ljudi kupuju da izdaju jer postižu bolje cene prilikom izdavanja, jer nema troškova infostana.
 
Da to sto kazes nije mi odmah palo na pamet ,obicno nema grjna tjela pa zato i nije u infostanu ,samo da jos nenakace struju na nekog komsiju
 
Prijateljici koja je kupila stan treba savet.

Naime, načula je da grejanje neće da puste dok ne prodaju odredjen broj stanova. Sa tim može da živi jer ima klimu i TA peć, ali izgleda da neće da puste ni lift jer neće da ih stanari oštete pri useljavnju.

Da li ima pravo da insistira na puštanju lifta i grejanja?

Ima završni račun, potpisan zapisnik o primopredaji ključeva, struju je prijavila.

Zgrada još nije prošla tehnićki prijem.
 
Hvala.

Malo je nehumano da neko sa bebom ide svaki dan do 4. sprata peške.

Ako je problem sa čuvanjem lifta od kabastih stvari, neka portir (koji ionako već postoji) kontroliše upotrebu liftu prilikom useljavanja.

Pitao sam istu stvar na temi o Belvilu i Bloku 72 pa ću videti njihova iskustva.
 
Obicno se liftovi ne pustaju dok se zgrada ne useli cak se ide dotle da se ceka formiranje skupstine stanara koja sklapa ugovor sa firmom za odrzavanje lifta
 
Tako sam i ja shvatio kad sam se malo raspitivao.

Zašto je to tako? Pa lift je valjda u garanciji?

U ugovoru piše da Napred daje garanciju od 2 godine na izvedene radove - da li to pokriva kvarove lifta u prve dve godine ako se lift pusti u rad?
 
Po zakonu izvodjac,odnosno firma koja je ugradila lift ne sme ga pustati u funkciju pre nego sto se potpise ugovor o servisiranju i odrzavanju sa skupstinom stanara.Znaci sve zavisi od brzine formiranja skupstine.
 
Danas sam bio u stanu. Grejanje radi. Da li testiraju nešto ili šta je u pitanju - ne znam. Čule su se razne vesti od raznih ljudi : da će grejanje raditi, da neće raditi, ali će Napred dati grejna tela i plaćati račun za struju...

Elem, termostati na radijatorima su bučni. U pitanju su ovi.

20131030_123242.jpg


Naime, uloga tih "budža" je da kad temperatura dostigne označeni nivo, zavrne ventil. Kad ručno smanjimo na nižu temperaturu šištanje prestaje.

'Ajde da je to jedina buka koja se čuje, ali Aromini ventilatori (klima ili šta već) proizvodi buku koja se naročito čuje na nižim spratovima. Stan u kome sam bio je na 4. spratu i čuje se konstantan šum. Čak se osećaju i vibracije kad se nasloni ruka na zid. To i ne čudi jer su klime (ili šta već) spojene krutom vezom sa zidovima. Naime nema nikakvih guma između nosača klimi i zida zgrade. Zvana je ekološka inspekcija koja je nadležna za to, ali oni primaju samo pismene primedbe (poštom ili prijemom na pisarnici).
 
astrodule":12k5ds27 je napisao(la):
'Ajde da je to jedina buka koja se čuje, ali Aromini ventilatori (klima ili šta već) proizvodi buku koja se naročito čuje na nižim spratovima. Stan u kome sam bio je na 4. spratu i čuje se konstantan šum. Čak se osećaju i vibracije kad se nasloni ruka na zid. To i ne čudi jer su klime (ili šta već) spojene krutom vezom sa zidovima. Naime nema nikakvih guma između nosača klimi i zida zgrade. Zvana je ekološka inspekcija koja je nadležna za to, ali oni primaju samo pismene primedbe (poštom ili prijemom na pisarnici).


Apsorberi vibracija se po pravilu stavljaju izmedju nosaca i uredjaja, a ne izmedju zida i nosaca.
Pogledaj dal su stavljeni, jer obicno nasi ''genijalni majstori'' kazu, ma sta ce to , to je visak...
 
Odmah zovite komunalnu policiju i izvrsite pritisak na jos neke inspekcije,jer to nisu obicne klime nego dzambo kuleri,koji em sto ce vam proizvoditi nevidjenu buku,leti ce jako grejati.
A svakako im nije mesto na fasadi.Uzas!!!
 
Vrh