Šta je novo?

Blok 26 - Crkva Sv. Simeona Mirotočivog - [ Religijski objekat ]

Aha, imas to i u Barseloni samo sa dva solitera

Zgrade se nalaze odmah su kod Olimpijskog sela. Znaci dve zgrade potpuno istog oblika i spratnosti, samo sa totalno razlicitim fasadama. Deluju kao bliznakinje, ali opet nisu. Mnogo cool izgleda.

450px-PlayaBacelonetta2.JPG
 
^^

c) mogu da je vide samo myspace korisnici, a myspace ne podnosim organski :D
 
^^^ I ja ne podnosim MySpace, a bas bih voleo da vidim tu crkvicu kako izgleda :(

@Homer jay & Chicago007

Ove renderinge koje vidite za blok 26 su samo predlog iskoriscenja prostora shodno planovima za taj blok. Drugim recima to je samo okvirna vizija i to opet znaci da verovatno ni jedna zgrada u tom bloku ne mora da izgleda kao na tom renderingu, a kamoli da sve budu iste. Isto tako je i visina samih zgrda ostavljena investitorima s obzirom da nema visinskih ogranicenja. Znaci ovi renderinzi nisu konacan izgled bloka i zgrada u njemu vec samo vizija uredjenja.
 
Okej, okej.. :)

Poslao sam mail tipu da mi dozvoli da obesim fotografiju. A u medjuvremenu cu pokusati da naucim kako se bese fotografije.. :angel: Mala pomoc nije na odmet.. ;)
 
naravno, čekiraj Privatne Poruke, napisao sam ti nešto malo, i mene interesuje ta crkva :)
 
^^ wow, ovo je najjača crkva koju sam video u zadnje vreme :o :)

Svidja mi se što je jednostavna, moderna a i na neki način tradicionalna u isto vreme.

Inače da samo dodam da me je teško impresionirala nova crkva u Jerevanu, Armenija, šteta što nije Hram u tom stilu:
YerevanAnniversaryChurch.jpg
 
To je Xрам Рождества Пресвете Богородице у селу Штипина надомак Књажевца.

- донатор храма: господин Мирољуб Урошевић

- архитекта Бранислав Митровић за овај храм добио је признање на 28. салону архитектуре за допринос тумачења архитектуре православног храма
 
A to je nezavrseno?!
U jbte, a ja bas mislio kul fora sto je tako beton.. :lol: :lol:

Nikad se necu razumeti u tu SPC anarhotetkturu...
 
Ambassador":c0bab5eh je napisao(la):
A to je nezavrseno?!
U jbte, a ja bas mislio kul fora sto je tako beton.. :lol: :lol:

Nikad se necu razumeti u tu SPC anarhotetkturu...
To sam i ja pomislio, bolje neka i ostane ovako :D
 
Steva":1dmdbqav je napisao(la):
Ambassador":1dmdbqav je napisao(la):
A to je nezavrseno?!
U jbte, a ja bas mislio kul fora sto je tako beton.. :lol: :lol:

Nikad se necu razumeti u tu SPC anarhotetkturu...
To sam i ja pomislio, bolje neka i ostane ovako :D
Jooj, neee! :) Ne znam da li ste videli tu crkvu uzivo.. Ima puno potencijala i bice super ako se ikada zavrsi. Sada je jedan deo u crnom mermeru, a ostatak u betonu. Ter papir viri na sve strane, a beton nije odradjen kao zavrsna obrada tako da ne izgleda lepo. Mozda ovako na slici malo apstraktno, a i nocu uzivo izgleda dobro posto je lepo osvetljena, medjutim kada ste pored nje, zgrada vapi za nastavkom radova!
 
Pa ono...i nije bas kul. kada joj se pridje blize bas izgleda kao ne zavrsen objekat pogotovo sto jos prozori i ostali elementi treba da se uklope u samu fasadu. Mada je jako velika(meni izgleda u prirodi veca nego na slikama) i dosta dobro izgleda.Videcemo kako ce je fasada promeniti....hmmm
 
Mislim da je resenje sa crkvom u pseudo vizantijskom stilu, okruzenom ogromnim staklenim objektima super! Crkva ce potpuno oplemeniti i vizuelno diverzifikovati prostor. Bas takva, des modes varjanta, kao da je zidana pre 500 godina, a oko nje izrastao ultra moderan poslovni centar. Ovo resenje za blok 26 je avas - garda. veoma mi se dopada, jedino sto investitora nema ni u obliku fatamorgane. ( Mada ne bi plakao ni da je tu samo jedan toranj od 350 m i one dve zgrade prema SIVu, na uglovima.)

Kad dodju turisti, isto kao za hram St. Save, kapirace da je crkva iz 15 veka i da se sada rekonstruise.
Ne bojte se ovog resenja, ako se blok izgradi po planu, crkvica ce tu da cucne do jaja.
Vidim da ucesnici ovog foruma ne zalaze na liturgije, ali navratite za Uskrs ili Bozic kad sve ovo bude izgradjeno, dopasce vam se...
 
Ne bi dozvolio ni jedna crkva da se gradi,dok se na tom prostoru prvo ne izgradi skola,obdaniste,ambulanta.Sta sad crkva treba da nadoknadi 50 god pod komunizmom i da u svakom bloku gradi crkvu-kakva je toglupost.
,,Prvo materijalna baza-pa duhovna nadgradnja,, (iz filma: Secas li se Doli Bel.)
 
Razliciti su investitori za crkve i obdanista skole i ambulante.
PS Srecna Slava onima koji slave Arhistratega Mihaila.
 
^^ Pa znam, ali nekada je Crkva gradila i skole, i ambulante, i obdanista... Malo mi je zao sto su zapostavili tu socijalnu ulogu i koncentrisu se samo na ovu indoktrinirajucu....

/nema nista protiv religioznih ustanova dok god za njih ne ide ni dinar iz budzeta
//svidja mu se sto srpske crkve u budimpesti gradjevinski materijal donose iz Srbije, a ne kupuju na lokalnom trzistu
///na crepovima u Szerb utca stoji ogromno TM-Kikinda :)
 
Mislim da i verski objekti treba bar u izvesnoj meri da se prilagode vremenu u kom se grade. Naravno, priroda religije je takva da se sve zasniva na tradiciji, ali ta tradicija se moze interpretirati na savremen nacin. Zbog toga mi je manji problem sto u bloku26 postoji crkva, a veci kako ce ona da izgleda, uostalom kao i druge uzasne "moderne" crkve koje nicu svuda po Beogradu.
Sto se tice same potrebe za crkvom na tom mestu, zanima me da li postoji nekakva "studija opravdanosti" ili nekakvo istrazivanje kada se bira gde ce se graditi crkve i kolike ce one biti? Vrlo me interesuje koliki je broj spc crkava po glavi stanovnika Beograda pravoslavne veroispovesti, i jos bitnije koliki je njihov kapacitet, tj koliko m2 crkvenog prostora ima po svakom verniku i da li su u tom smislu pravoslavni Beogradjani u povlascenom polozaju u odnosu na Beogradajane drugih veroispovesti?
Iako licno mislim da religiju treba ukinuti, nekim ljudima je to bitno, i mozda treba razmisliti o tome da kad se vec u Beogradu toliko gradi u neke nove planove inkorporira i katedrala koju Bg nema, a i dzamija (posto postojeca ima kapacitet od cca 50 ljudi). Mozda bi druge verske zajednice imati vise arhitektonskog sluha.
 
црква ће бити патуљак у најмању руку у односу на она четири џина, тај однос никако не могу да замислим. :rolleyes:
 
^^^pa tolikim zgradama bi eventualno Hram sv.Save mogao biti odgovarajuceg reda velicine. Mozda ce bas biti simpatican taj kontrast, toliki dzinovi od zgrada i tako mali sakralni objekat. Takav odnos dozivljavam na neki nacin i kao simbol sekularne drzave :)
 
Naše crkve su u najmanju ruku smešne. Ni traga od iole modernije arhitekture. Mene oduševljavaju moderne džamije (ima tu i dosta neon kiča naravno ali i super građevina). Takođe u Skoplju ima super primer modernog pravoslavnog hrama. Ali ne, naši oci moraju po svome....
 
Храм св. Симеона Мироточивог, блок 26, окт08
CrkvaBlok26.jpg
 
Vrh