Šta je novo?

Blok 11a - [ VIG Plaza - Stambeno poslovni blok]

Nick Slaughter":usbmj91v je napisao(la):
Može li još slika u krupnijem kadru i većom rezolucijom?!
To, u nasim uslovima, najcesce izaziva probleme.
Velika rezolucija muci one sa sporim internetom pa oni obilaze takve teme.
Krupni kadrovi otkrivaju greske u projektovanju i izvodjenju, a to je iz domena gradjevinske operative i ne znam koliko bi zanimalo ostale.
 
Ko vam je kriv, ja sam tražio VIG plaza temu (za nauk ne pišite samo mesto gradnje nego i naziv projekta pored mesta u temi :) ). A i ovo je 11a blok a ne 11 :)
 
Људи, да ли би овде требало да се углави онај хотел што га је пројектовао Борис Подрека? Ако да, где тачно?
 
Da, on se naslanja na zgradu VIG-a na strani na kojoj ne postoje prozori, upravo zbog tog budućeg projekta.
 
Blizu, ali ne bas tako. Ovo je raspored objekata (pozajmio sam render sa Imperijal gradnje, objekti koji nisu njihovi, razume se, nece ovako izgledati, vec su samo uglavljeni da bismo imali orijentaciju kako ce blok otprilike izgledati kada bude izgradjen):

fu19xf.jpg


Za taj Podrekin hotel postoji projekat i investitori su neki stranci, ali jos nije poznato kada ce poceti izgradnja. Za Invej se apsolutno nista ne zna.
 
Koja je situacija sa bivsom(?) kineskom ambasadom?
 
Vidiš, ja sam uvek mislio da Podrekin hotel ide na ćošak, verovatno me nekako povukao sam render hotela da ga zamislim na tom mestu. Kao što sam nekome i rekao u privatnom razgovoru, čitava ta zona će kroz par godina postati jedan pravi mali centar Novog Beograda, kreneš od Merkatora pa onda jedan red poslovnih zgrada pa drugi red, vamo jedan hotel, u bloku 12 kad tad drugi, svuda okolo stambene zgrade, prava košnica.
 
Uh, ubilo se od sadržaja...
To za mene nikad neće biti pravi mali centar kako kažeš već nešto što je na tacnu i čemu ne prilazim bez preke potrebe...
 
Opustenooo":tu4r00ue je napisao(la):
Nikola":tu4r00ue je napisao(la):
Koja je situacija sa bivsom(?) kineskom ambasadom?
Nista :) tamo je gde je i bila isto razrusena kao i pre.
Znam da je tamo, nego me zanimalo imaju li Kinezi neke planove sa njom ili su vratili gradu to zemljiste.
Uopste, gde im je sada ambasada?
 
Nikola":8g1ikzco je napisao(la):
Opustenooo":8g1ikzco je napisao(la):
Nikola":8g1ikzco je napisao(la):
Koja je situacija sa bivsom(?) kineskom ambasadom?
Nista :) tamo je gde je i bila isto razrusena kao i pre.
Znam da je tamo, nego me zanimalo imaju li Kinezi neke planove sa njom ili su vratili gradu to zemljiste.
Uopste, gde im je sada ambasada?
Кинези су, колико знам, одбили да зидају амбасаду на истом месту, тако да је плац опет државни (мада ми негде кроз мали мозак пролази да је било неких покушаја да се прода). Било је речи да је проблем је што је једна неексплодирана бомба коју је бацио Б1 дубоко под земљом, на 15-20 метара, па би морао да се направи ископ ко за Народну банку да би се она извадила и деактивирала, а будући инвеститори могли на миру да граде. Не сећам се да су у међувремену успели да је изваде, али ако неко зна нешто подробније, не би било лоше да то подели с нама.
 
Mislim da bomba i dalje stoji kao sto ima jedna blizu skole Marija Bursac na Zvezdari u jednoj kucici...
 
sizif":3l5po9tl je napisao(la):
[
Кинези су, колико знам, одбили да зидају амбасаду на истом месту, тако да је плац опет државни (мада ми негде кроз мали мозак пролази да је било неких покушаја да се прода). Било је речи да је проблем је што је једна неексплодирана бомба коју је бацио Б1 дубоко под земљом, на 15-20 метара, па би морао да се направи ископ ко за Народну банку да би се она извадила и деактивирала, а будући инвеститори могли на миру да граде. Не сећам се да су у међувремену успели да је изваде, али ако неко зна нешто подробније, не би било лоше да то подели с нама.
Da, navodno je bomba još uvek negde dole. I u pitanju je bio B-2.
 
Logika nam je(drzavi) vidim ko po obicaju jaca strana.

Ta bomba ce se morati vaditi kad tad, jel tako. Zar ne bi bilo pametnije i bezbednije to raditi pre nego sto se izgradi blok pored i preko puta?
 
Vadjenje te bombe kosta puno i to je jedina prepreka, ali kad-tad ce morati da je izvade. U svakom slucaju je jeftinije nego da Grad placa odstete ako se ne daj Boze desi neki mali bum!
 
Mislim da je cifra bila 100-200 hiljada eura,nemojte me drzati za rec...
 
Vrh