Šta je novo?

Blok 11a - [ VIG Plaza - Stambeno poslovni blok]

А то што је nato ракета на 15 метара испод земље у Кинеској амбасади и што емитује зрачење то нема везе.
 
pa zar nije izvadjena ta raketa ili rakete?
 
Odavno izvadjena. Ali je bila punjena uranijumom, plazmom & lesnikom, pa i dalje zraci srbsku omladinu
 
Нисам знао да су је извадили. За зрачење стоји.
 
Secam se kada su Kinezi neposredno nakon bombardovanja prodavali namestaj lokalnom stanovnistvu. Par Kineza u zastitnoj opremi izvlacili neki poluspaljeni namestaj koji je narod vukao kuci. Huzas zivi.
 
поглед на градилиште, фоткано из аута па кадар није баш ухваћен како треба. не замерите. :)
IMG_0058.jpg
 
ne znam dal ste obavesteni,banka Intessa,krajem ove ili pocetkom sledece godine,krece sa izgradnjom sopstvene zgrade,negde oko koineske ambasade,zgrada ce da ima oko 8-9 spratova,projekat se jos bira,informacija iz prve ruke govori,radi se o jako lepim projektima, :gobb:
 
Ljudi moji, danas sam prvi put obišao ovo gradilište i jedino što mogu da kažem je da je ono neverovatno masivno. Ne znam kako će da prođu na tržištu, ali ono je posle Belvila (koji je gotov, ali ajde) drugo najveće gradilište u gradu. Ne znam čiji je čiji objekat pa ako neko hoće da se igra neka obeleži to na ovim mojim fotkama.

Razmišljam sada o budućim poduhvatima tri, četiri najveća igrača kod nas pošto su im glavni projekti skoro pa završeni verovatno će uskoro (ovaj termin može da znači i godinu do dve, just to be clear) da krenu u sledeću turu velikih investicija.

Evo današnjih slika

29ztoh4.jpg

2vvj05j.jpg

k9syfk.jpg

55m929.jpg

29cbgiu.jpg

1g6iag.jpg

28tbdjo.jpg

s2wtqc.jpg

sg78rn.jpg

2s6pt2f.jpg

28h0its.jpg
 
Pa ako je nekoliko različitih projekata i investitora, verovatno znači da ne radi ista firma fasadu, stolariju i bravariju.
 
zvao ja da se raspitam o cenama stanova.. cena po kvm sitnica - od 3500,00 € pa naviše. Jako ljubazni ljudi, hteli su naravno da zakažemo sastanak i da mi prezentuju sve o projektu.. Ostao sam u obavezi da im se javim :cool:
 
Немој да шкртариш на квадратури. ;)
 
ja sam radio par dana u bloku 11,radio sam za levar inzinjering,oni rade hidroizolaciju i jos neke sitnice,glavni izvodjac radova je imperijal,prozore je radila firma europlast,bas se kvalitetno radi,na visim spratovima su poceli sa postavljanem podova
 
Vidim na jednoj slici plavo-žutu uniformu... onda to nije firma Europlast, nego Eluplastic?
 
boris":2xhd75k4 je napisao(la):
zvao ja da se raspitam o cenama stanova.. cena po kvm sitnica - od 3500,00 € pa naviše. Jako ljubazni ljudi, hteli su naravno da zakažemo sastanak i da mi prezentuju sve o projektu.. Ostao sam u obavezi da im se javim :cool:
Koga si zvao? Da li mozes neke kontakte da stavis molim te? Hvala.

Takodje, da li se zna koje su banke finansirale ovaj projekat?

Ta cena od E3.5k je science fiction. ne mogu da zamislim ko bi im ikada tu cenu platio u ovom trenutku, a narocito uzimajuci u obzir da se ocekuje jos jedan talas gadne krize.

Inace ovo je moj prvi post (for full disclosure).

Pozdrav.
 
Добро дошао на ББ, Торнтоне.

Не знам да ли и која банка финансира Б11, али пошто је једна од зграда она коју гради Винер Штедише, верујем да је у комбинацији и Фолкс банка која је у блиским везама са овом осигуравајућом кућом. Колико знам, све важније новчане трансакције ВШ се обављају преко Фолкс банке.
 
23. 09. 2009.| 14:21
Najsavremenija "Wiener Staedtische" zgrada na Balkanu - završetak "VIG Plaze" u martu 2010. godine

vig_plaza_230909.JPG

(Atraktivna terasa na sedmom spratu)

"VIG Plaza", moderna poslovna zgrada A klase u novobeogradskom Bloku 11a, u koju "Vienna Innsurance" ulaže 42 mil EUR, prve stanare primiće u martu 2010. godine, najavljeno je prilikom današnjeg (23. septembar 2009. godine) predstavljanja objekta.

Ova osmospratnica, smeštena u Ulici trešnjinog cveta je površine 22.000 m2 i predstavlja visokoautomatizovanu "pametnu zgradu" koja dopunski koristi geotermalni izvor energije. Više od 16.000 m2 poslovnog prostora nalazi se u nadzemnom delu, od čega je 6.200 namenjeno izdavanju, a ostatak će koristiti "Wiener Staedtische" osiguranje. Objekat sadrži i dva nivoa podzemnih garaža sa oko 130 parking mesta i 24 mesta napolju, veliku terasu na sedmom spratu i konferencijski prostor.

- Kada je "Vienna Insurance Group", koja je na tržištu Srbije prisutna već šest godina, razmišljala o dugoročnom ulaganju, odlučili smo da to bude investiranje u nekretnine, odnosno poslovni prostor. "VIG Plaza" zavodoljavaće najstrože evropske standarde u pogledu tehnike gradnje i opremljenosti i siguran sam da će takvo poslovno okruženje uticati i na kompanije koje u njemu budu radile – rekao je Rudolf Ertl, predsednik nadzornog odbora kompanije "Wiener Staedtische".

Svetlana Smiljanić, generalna menadžka "VIG Real Estate" rekla je da će "VIG Plaza" predstavljati jednu od najmodernijih zgrada u regionu.

- "VIG Plaza" objedinjuje nekoliko prednosti među kojima su ekskluzivna lokacija, odlična infrastruktura, moderan dizajn i udoban prostor. Taj objekat predstavlja zgradu nove biznis klase u Novom Beogradu i sigurni smo da će za svakog budućeg stanara to biti pametan potez i mudra odluka.

Poslovni partneri "VIG real Estate" na ovom projektu su "Imperial gradnja" koja je generalni izvođač radova, zatim konsultantska kompanija je "ICE Consulate" iz Beča, dok je ekskluzivni zastupnik "Spiegelfeld International".

Posebna prednost "VIG Plaze" je sopstveni obnovljivi izvor geotermalne energije. Za korišćenje ovakvog energetskog potencijala predviđen je bunar za eksploataciju podzemnih voda, koji se nalazi u blizini objekta. Tako će geotermalna toplotna pumpa koristiti energiju zemlje i podzemnih voda za zagrevanje, odnosno hlađenje zgrade, objasnila je Milica Joksić konsultant kompanije "Spiegelfeld International".

- Korišćenje obnovljive geotermalne energije, kvalitetnih materijala visokih performansi, automatskih sistema kontrole i pametnih rešenja, za cilj ima optimizaciju operativnih troškova objekta na duži vremenski period. Ušteda energije i smanjenje zagađenja predstavljaju doprinos okruženju i životnoj sredini. U isto vreme ova pametna zgrada nudi idealne radne uslove i komfor koji omogućava da korisnik zaista uživa u ovom prostoru- rekla je Joksić.

Još jedna od prepoznatljiivosti "VIG Plaze" biće nesvakidašnja fasada.

- Dvostruka fasada sa integrisanim sistemom zaštite od sunca, omogućava optimalnu količinu prirodnog svetla i cirkulaciju svežeg vazduha. Sistem grejanja potpomognut geotermalnom toplotnom pumpom, rashladni sistem kombinovan od rashladnih greda i fan coil sistema, kao i mehaničke ventilacione jedinice odgovorne za kontinualno ubacivanje svežeg vazduha, obezbeđuju optimalne klimatske uslove i komfor u radnom okruženju. Automatski sistem kontrole, bezbedonosni sistem kontrole pristupa, 24-časovna tehnička podrška i usluge održavanja objekta, omogućavaju da se korisnik oseća bezbedno i relaksirano u poslovnom prostoru. Mogućnost da radite i stvarate u ovakvom prostoru je zaista luksuz- objasnila je Joksić.
Izvor: E Kapija
 
Vrh