Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

Svi mnogo paniče, kao što vidite isto je bilo i u 2017. Sadašnji low je maltene tadašnji high. Svako tržište je ciklično pa tako i ovo. A za nekih 6 godina kada opet se sve slomi i bude low na 50k - 60k opet ima da šerujemo meme'ove kako je kripto prevara.
koliki je pad od vrhunca?
koliko je ljudi pokupovalo na vrhuncu i u ovom padu?
nije isto kao 2017/2018 jer je ovo najveća kriza koju si doživeo i tek ćemo da je proživljavamo, a ljudi shilluju kripto...pakao

ej, 6 god..
ok, ako pogodiš novi minimum i uđeš prvi...ali 95% ljudi neće imati love za to i više neće ni verovati u brzi dobitak jer je bio frenzy...
 
Pricaju 10-12k da je minimum ali ne znam hoce li se desiti jer u medjuvremenu smo imali zestoku inflaciju.
 
2018 je bitcoinu pala vrednost 6 puta...sadašnji ekvivalent tome je 66k/6=11k
Veliki je otpor trenutno na 20k ali ko zna šta donosi sledeća godina 🤔
 
tako i ja gledam /5 ili /6 :) tako je bilo i 2013te i 2009te. Uglavnom sada su srećni ovi što se jedu jer nisu uložili u kripto ali isto tako nikada neće ni da ga kupe kada padne.
 
koliki je pad od vrhunca?
koliko je ljudi pokupovalo na vrhuncu i u ovom padu?
nije isto kao 2017/2018 jer je ovo najveća kriza koju si doživeo i tek ćemo da je proživljavamo, a ljudi shilluju kripto...pakao

ej, 6 god..
ok, ako pogodiš novi minimum i uđeš prvi...ali 95% ljudi neće imati love za to i više neće ni verovati u brzi dobitak jer je bio frenzy...
Uvek se priča isto da nije isto :) Ja se samo nadam da su se tvoje investicije u nešto drugo isplatile i da sada vrede više kao i da nikada nećeš nasesti da uložiš u kripto ;) Kao što si pogodio da će cene nekretnina pasti prošle godine. Uglavnom uvek neko jednom bude u pravu.
 
poenta je da se ne gleda u prošla dešavanja linearno...jer nikad nije

jeste mi se isplatilo lepo uz puno rizika i nekoliko većih grešaka, ali opet guram napred, bitno je da i za 10 godina budem tu i da i dalje trgujem, u suprotnom sam izgoreo do koske

elem, zašto ne BTC do 5k? ako je ratio vrhunca i minimuma prethodnih padova alfa, onda se kladim protiv...
inače ne trgujem šitkoinima u bear-u...
 
Uh, veceras je bitcoin propao. Ftx ide u bankrot. Da li je to kraj kriptovaluta? Nadam se da se jorgovanka nije previše igrala sa državnim parama
 
Naravno da nije kraj i Jovanka i nasa drzava su generalno previse konezrvativni za takve stvari.

Dolazi trenutak za uletanje. :)

Spremite crypto hardverske novcanike.
 
Misliš dolazi trenutak za šišanje novih ovčica?
Za takve akcije mora da prođe više vremena, jer su ih upravo ošišali po ko zna koji put. Treba sačekati da malo zaborave pa onda opet kreće loženje to the moon, potom i novo šišanje...
 
Naravno da nije kraj i Jovanka i nasa drzava su generalno previse konezrvativni za takve stvari.

Dolazi trenutak za uletanje. :)

Spremite crypto hardverske novcanike.
Gospodine vradovicu, vec duze vreme pratim vase pisanje po forumu, stekao sam utisak da ste vrstan poznavalac crypto valuta, pa sam hteo da vas pitam za savet.

Trenutno je bitcoin oko 17k, da li je pravi trenutak da kupujem ili da sacekam jos malo?
 
Gospodine vradovicu, vec duze vreme pratim vase pisanje po forumu, stekao sam utisak da ste vrstan poznavalac crypto valuta, pa sam hteo da vas pitam za savet.

Trenutno je bitcoin oko 17k, da li je pravi trenutak da kupujem ili da sacekam jos malo?
Mislim da iskreno to niko ne zna. Sve je to nagadjanje i spekulacija da budem krajnje iskren.

Jedini pokazatelj moze da bude kao sto je prethodnih par puta BTC pao znacajno. Isto kao kada bi sada pao na 12,000 USD.
Opet ne mora da znaci moze da se desi i da ovog puta 16k bude dno zato sto je inflacija bila velika u medjuvremenu.
Ja licno cekam 12k i ispod pa ako se desi desi ako ne investiracu u nesto drugo :)
2024. Svakako se "ocekuje" bull.

Kada si izašao?

Nemoj da mi kažeš na vrhuncu kek
blizu ~60k svega mi. To je bilo onda kada sam kupio BW Quartet ako si ispratio. Moze da se poveze po postovima.
 
Uh, veceras je bitcoin propao. Ftx ide u bankrot. Da li je to kraj kriptovaluta? Nadam se da se jorgovanka nije previše igrala sa državnim parama
Naravno da nije kraj, sada tek nije kraj kada pogledas adoption i kakvi su igraci u igri. Nadam se da ce SBF da provede dovoljno vremena u zatvoru, nismo skorije imali vecu javnu ponzi semu.
 
da, stanje se stabilizovalo, kako je krenulo prekjuče pomisliio sam da je gotovo. verovatno će FTX uredno da bankrotira, neko će preuzeti dugove, bitkoin će biti slab neko vreme, pa ponovo igranka.
 
BlockFi takodje obustavio povlacenje novca. Povukao ga na dole Core Scientific jer im ne placaju za kredit od 80M.
 
Mislim da iskreno to niko ne zna. Sve je to nagadjanje i spekulacija da budem krajnje iskren.

Jedini pokazatelj moze da bude kao sto je prethodnih par puta BTC pao znacajno. Isto kao kada bi sada pao na 12,000 USD.
Opet ne mora da znaci moze da se desi i da ovog puta 16k bude dno zato sto je inflacija bila velika u medjuvremenu.
Ja licno cekam 12k i ispod pa ako se desi desi ako ne investiracu u nesto drugo :)
2024. Svakako se "ocekuje" bull.


blizu ~60k svega mi. To je bilo onda kada sam kupio BW Quartet ako si ispratio. Moze da se poveze po postovima.
"jedini pokazatelj"... "niko to ne zna"... "sve je to nagađanje i spekulacija"...

drago mi je ako si izašao na 60k, ako je istina...očigledno je bila sreća u pitanju

koliki bi rizik preuzeo pri novom ulazu? koji deo net wortha ?

koji sizing, frekventnost...ili all in pa šta bude?
 
dobro ti je pitanje. Sto niza cena to veci procenat ali svakako ne nesto preterano. Do 5% max. Ne bi savetovao nikome vise od toga jer je zaista rizicno.
 
dobro ti je pitanje. Sto niza cena to veci procenat ali svakako ne nesto preterano. Do 5% max. Ne bi savetovao nikome vise od toga jer je zaista rizicno.
Pa nije isto da li ti je networth 50k i 50m, s obzirom da vecina zaradjuje na mesecnom nivou, neko ko ima 1000eur mesecno, moze slobodno da ulozi 10-20% u nesto. Magicna recenica je ulozi ono sto si spreman da izgubis.

"jedini pokazatelj"... "niko to ne zna"... "sve je to nagađanje i spekulacija"...

drago mi je ako si izašao na 60k, ako je istina...očigledno je bila sreća u pitanju

koliki bi rizik preuzeo pri novom ulazu? koji deo net wortha ?

koji sizing, frekventnost...ili all in pa šta bude?
Zasto je sreca u pitanju? Postoje exit strategije, ja sam exitovao na 55k kako bih pokupio profit i bio u plusu.
 
Ja na 40K pre double dipa, ali to je relativno sitna suma. Ušao blizu pika, ali pre 5 godina. ;)
 
poenta je da li si izašao jer si znao da je vrhunac, ili si panic trejdovao zbog volatilnosti, ili si znao dokle ide na dole u tom kratkom roku... tada je 30k bio bottom.. kek
cena uvek može da padne za novih 75% lol

exit strategija tipa, stop loss na -2%... naravno ulažeš koliko si spreman da izgubiš, ali ima mentola koji izokrenu stvarnost čak i kroz tu vrlo jednostavnu rečenicu. neko je spreman da izgubi mnogo više da bi stekao obećanih 10x, 15x, ako ga konstantno bombarduješ kopijumom da je to samo jedan mali glich pad u novom giga paraboličnom skoku...

legitimno je sve to, ne mogu svi da do detalja razumeju tržište, ne mislim da sam neko ko je iole blizu tome... samo mislim da ima previše prevaranata, a da su ljudi spremni da zanemare neke očigledne signale, i da stave preveliki zalog jer vide svoje drugare, pročitaju nešto, uđu u medijsku mašinu, i puknu... tu stradaju i deca i porodice...

drago mi je zbog vas dvojice da ste uspeli da izvučete profit 🤝
 
Mislim da nema normalnih ljudi koji nisu profitirali, bukvalno u kojem god trenutku da si uzeo btc profitirao si. (ne mislim na poslednji top da ne krenu sada price ko je kupio na 70k taj je u minusu.) Jedini koji nisu profitirali su oni koji su zeleli x100 za mesec dana, dizali kredite i td... Meni je oko 50% ustedjevine u kriptu (nisam milioner da mi 2% igra neku ulogu), dugo sam tu pa vozim nekako, izbegavam shitine i igram stare konje. A kad je dno pokazace nam eth. Evo sad sam delom usao na 15.8k plan je prodaja na 19k pa ako dodje na 11-12k opet kupovina, svakako pratim i eth btc odnos.
 
Kako eth pokaze kada je dno, ako moze pojasnjenje?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Vrh