Šta je novo?

Bilbordi i reklame na fasadama zgrada

Felix55":1x7k32ag je napisao(la):
Usput, to je dobar primer kako mnogi novinari ne poznaju svoj posao... Napravili su pregled zakupa bilborda po strankama, a podatke nisu sortirali ni po jednom kriterijumu (na primer, po broju bilborda ili ceni u evrima)...

Као и за скоро све друго што се дешава код нас, постоје два објашњења, ЈАВАШЛУК или МАНИПУЛАЦИЈА у сврху прикривања нечега.

Питам се колико је ту неко хтео да "закопа" УРС на пето место да се не види да они рекламирају само нешто мало мање од две највеће странке. Наравно, нема ту неких цвећки, али ни мање дружине ни више пара за промоцију од ових Динкићевих пулена. Хммм? :shok:
 
Bahato postavljen.Svidja mi se i podseca na onu akciju sa nelegalnim parkiranjem.
 
Ili možda nešto tipa "zaklanja pogled".
Mada bilo bi najjače da se zakupe bilbordi i da se na bih stavi fotografija onoga što je iza bilborda, tako da ispadne kao da nema bilborda...
 
Са "Алминог" сајта:

Kao lider u oblasti spoljnog oglašavanja i najveći outdoor provajder u Srbiji, Alma Quattro raspolaže nacionalnom mrežom reklamnih panoa koja broji blizu 6000 reklamnih površina. Povrh toga, naš portfolio obuhvata širok dijapazon proizvoda. Za potrebe oglašavanja proizvoda i usluga iz različith segmenata tržišta možemo da ponudimo bar jedan tip medija, dok neki delovi tržišta imaju na raspolaganju i kombinacije više tipova medija. Sve ovo, omogućava nam geografsko targetiranje kako masovne populacije, tako i odabranih ciljnih grupa, već prema definisanoj strategiji medijske komunikacije koja se želi postići.

Grad Broj reklamnih površina
Beograd 3490
Čačak 68
Kragujevac 77
Niš 214
Novi Sad 1168
Other cities 293
Total 5377
 
targetiranje kako masovne populacije, tako i odabranih ciljnih grupa

Ili maltretiranje i degradiranje prema definisanoj strategiji sve veće zarade
 
Ako je masovna populacija onda tu nema "targetiranja", a ako imas ciljnu grupu vec si naciljao tako da ti dodatno "targetiranje" ne treba :)

No jedno je sigurno, suocavamo se sa teskim problemom VIZUELNOG ZAGADJENJA, preko 3000 bilborda u gradu, EJ BRE!
 
Gledam i ja onaj plan postavljanja "zagađivača" i ne mogu da verujem.
Bulevar Kralja Aleksandra 50
Bulevar Mihaila Pupina 66
itd.
I to sve onaj tip 3 iliti bilbord do 12 m
Ja predlažem da se poseče i ostatak drveća kako bi bilo više mesta za bilborde, balone, bašte i sl.
 
Naravno mislim na 50 i 66 bilborda u pojasu bulevara, a ne na adresu
 
То су само "Алмини" билборди у које сигурно нису урачунати они преко зграда + 2(4) на сваком стајалишту... :/
 
innovate_don_cafe.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

barni-outdoor-1.jpg

И ови кретени би могли да ураде ово што пише на билборду!
sg123.jpg.640x360_q95_crop.jpg
 
Plato na početku Brankove ulice je meni nekako vrlo karakterističan pokazatelj ove bahatosti, izgleda kao reklamni amfiteatar.
 
То је стварно јадно и безобразно. Кад год идем у школу морам да пази куда идем јер су цели тротоари прекривени изметом паса! :mad:
 
Ljudi, 'ajde da pokrenemo grupu na Fejsbuku DOLE BILBORDI, postavljamo fotografije, povezujemo se, i za bojkot firmi koje tako reklamiraju a i za akcije protesta. Nece se ovi reketasi zaustaviti dok ih MI (a i ko ce drugi?) ne zaustavimo.
 
Ја нисам за потпуно "укидање" билборда, већ само за уклањање одређених.Оваквих.
Kolarceva.jpg

dsc03704.jpg

Први смањује простор на тротоару, а други заклања поглед. Њих треба уклонити.
 
Naravno, ali smo protiv tolikog broja , preterivanja, postavljanja na neprimerenim mestima, pešačkim komunikacijama, posebno u užem gradskom jezgru, u blizini kulturno istorijskih zdanja i sl. Znači sa merom i ukusom, a ne samo da se lova uzme.
 
Па где ће да их постављају, ако неће у центру? :D Али треба умерено и треба забранити билборде на зеленим површинама односно у парковима, евентуално само они на бандерама могу да прођу :D
 
Meni je jasan ovaj mali "Barni" na banderi gore ali ovaj veliki koji zaklanja park mi je uzas. I ovaj Doncafe koji odvlaci paznju vozaca bi uklonio. Razumem i da GSP u okviru stajalista sa jedne strane izlozi reklamu, a sa druge plan grada, red voznje ili sta li vec. ALi ovo na pocetku Brankove nema nikakvog smisla. A tek ovo ispod Albanije ili kod Narodnog pozorista dodje mi da :bash:

Isto bih zabranio razapinjanje tendi preko celih zgrada pa nek se *** i Alfa i svi reketasi koji od toga izvlace pare.
 
Не знам, на сајту не пише. А ево још неколико примера "AQ Innovate" понуде :)
innovate-bs07.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-bs06.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-showcase.jpg.640x359_q95_crop_upscale.jpg

innovate-sp01.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-bs02.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg

innovate-sp02.jpg.640x360_q95_crop_upscale.jpg
 
hobotnica":35ydxfi0 je napisao(la):
A gde se nalazi ona kafica "Doncafe".

Blizu muzeja 25 maj, cini mi se.

A za ovaj Mango na Terazijama nemam reci :bash: . Protiv sam nasilja i vandalizma ali mi uopste bi bilo krivo da ga neko iscupa. Radje bi gledao i rupcagu u trotoaru od tog izvaljivanja nego ovo ***. Za mene je veci kriminalac onaj ko je to tu stavio a najveci onaj ko je to dozvolio.
 
Vrh