Šta je novo?

Bilbordi i reklame na fasadama zgrada

stf":30lfdfop je napisao(la):
Требало би организовати герилу bahatoreklamiram.com и лепити налепнице преко тих билборда/реклама. Тиме треба подићи свест оглашавача, да одустану од рекламирања на одређеним локацијама, па тако, смањивши исплативост паноа, около наоколо натерати рекеташе да те туморе одстране.

Evo da se i ja slozim sa stfom :kk: Dogorelo je do nokata, nesto stvarno treba uraditi. Dok god se ljudi zesce ne pobune nece se oni smiriti, na kraju ce da ih stavljaju i na skupstinu i na dvor kako su skrenuli...
 
Malo je teze zalepiti nalepnicu na bilbord nego na kola :|
 
Ovaj sat i bilbord su čudo :rolleyes: digitalni retro sat i bilbord pored Moskve?
 
b_tuta":1c5aup3v je napisao(la):
Malo je teze zalepiti nalepnicu na bilbord nego na kola :|
Може на мање билборде. На велико тешко...
 
stf":1xtx27eg je napisao(la):
b_tuta":1xtx27eg je napisao(la):
Malo je teze zalepiti nalepnicu na bilbord nego na kola :|
Може на мање билборде. На велико тешко...

Moze se malo vezbati "paintball", s tim sto bih ocekivao da policiju koliko god ne zanimali ljudi koji voze pijani i gaze ljude, ako dirnes nesto reketasko mozes da naj***

Koliko god bio protiv vandalizma i saranja grafita po fasadama moram da priznam da bi mi u dubini duse bilo drago da vidim da se ovi bilbordi skrnave. Ti bilbordi su vandalizacija grada tako da se njihova vandalizacija moze videti kao legitimni otpor.
 
[box]Da li neko zna koji propisi reguišu postavljanje bilborda, i koliku novčanu korist grad ima od toga?[/box]
Evo Plan i dopune plan o postavljanju objekata za oglašavanje na teritoriji grada Beograda
http://www.sllistbeograd.rs/pdf/2010/13-2010.pdf#view=Fit&page=1
http://www.sllistbeograd.rs/pdf/2010/28-2010.pdf#view=Fit&page=2
Kontrolu vrše opštinski komunalni inspektori
E sad opisi lokacija su po sistemu kako ko tumači: mož da bidne, a ne mora da znači. A garantujem da uvek uleti i po neki novi bilbordčić na lokaciji „levo od , gledano ka, u pravcu.....“ pa ti vidi je li to baš taj iz plana.
 
Postavljaju novi LED bilbord malo ispred autobuske stanice na Brankovom mostu, pravac ka gradu.
 
pa ako znaš pravu i tačnu lokaciju, nadješ li je u Planu i dopuni plana onda se valjda regularno postavlja. Druga je stvar što smo već u šumi , a sad idu i izbori pa će da niču ko pečurke sa onim bedastim sloganima.
Znam da se vodio rat između provajdera Akzent media, Max media i Alma Quattro ali mislim da je monopol uzeo Alma Quattro kao i u Novom Sadu.
 
Koliko ja ovde vidim uopšte nema ovih novih "led" bilborda kao posebne kategorije.
Типови посебних објеката за оглашавање према облику
рекламног медија
City light ниски пано *1)
Билборд високи пано *2)
City tower рекламни стуб *3)

Типови посебних објеката за оглашавање
према начину осветљења
Просветљени *4)
Осветљени *5)
Неосветљени

Pojašnjenje:

*1) Посебан објекат за оглашавање на ниском стубу (стуб
до 1 m висине од подлоге) или на носачу (максимална шири-
на носача идентична је ширини рама рекламног паноа);
*2) Посебан објекат за оглашавање на високом стубу
(минимално 2,5 m висина најниже тачке рама од подлоге)
испод кога је омогућен пешачки саобраћај;
*3) Посебан објекат за оглашавање кружног, сочивастог
или правоугаоног облика у основи са два или више реклам-
них медија намењен постављању у пешачке зоне;
*4) Посебан објекат за оглашавање изнутра просветљен
флуо расветом (без видљивих расветних тела);
*5) Посебан објекат за оглашавање споља осветљен ре-
флекторима постављеним на носач који је саставни део ре-
кламног паноа (са видљивим расветним телима)
 
BadMan":2hxbak3g je napisao(la):
Koliko ja ovde vidim uopšte nema ovih novih "led" bilborda kao posebne kategorije.
Типови посебних објеката за оглашавање према облику
рекламног медија
City light ниски пано *1)
Билборд високи пано *2)
City tower рекламни стуб *3)

Типови посебних објеката за оглашавање
према начину осветљења
Просветљени *4)
Осветљени *5)
Неосветљени

Pojašnjenje:

*1) Посебан објекат за оглашавање на ниском стубу (стуб
до 1 m висине од подлоге) или на носачу (максимална шири-
на носача идентична је ширини рама рекламног паноа);
*2) Посебан објекат за оглашавање на високом стубу
(минимално 2,5 m висина најниже тачке рама од подлоге)
испод кога је омогућен пешачки саобраћај;
*3) Посебан објекат за оглашавање кружног, сочивастог
или правоугаоног облика у основи са два или више реклам-
них медија намењен постављању у пешачке зоне;
*4) Посебан објекат за оглашавање изнутра просветљен
флуо расветом (без видљивих расветних тела);
*5) Посебан објекат за оглашавање споља осветљен ре-
флекторима постављеним на носач који је саставни део ре-
кламног паноа (са видљивим расветним телима)

Penetrirali ih sve ti penetrirani STUBOVI !!!

Jasno mi je da se iznad radnje okaci firma. OK, ne smetaju mi ni stare reklame od neonskih svetala koje ne zaklanjaju fasade i koje su na fasadama ili na krovu ali ne strce iznad krova. Ali da se pobijaju penetrirani stubovi da bi se kacile reklame uopste ne bi trebalo da dolazi u obzir. Stubovi za svetla, i putokaze svakako, ali da bi nakacili nekakav penetrirani ogromni reklamni pano NI POD RAZNO.

PS Jedini izuzetak: uski-diskretni-privremeni panoi uz svetiljke u centru da se oglasi neka kulturna priredba ili drigi dogadjaj od opsteg znacaja u gradu.
 
E sad, zaboravih, pored Planova postoji i Odluka o oglašavanju na teritoriji grada Beograda i
Pravilnik o tipu, veličini, uslovima i postupku za postavljanje objekata i sredstava za oglašavanje. Objekti se narodski rečeno postavljaju na zemlji na tzv. Stubovima nosačima a sredstva na stubovima javne rasvete, krovovima zgrada (npr. svetleća slova), na fasadama, ogradama i sl.

Član 3.
Poseban objekat za oglašavanje u smislu ovog pravilnika
je slobodnostojeći reklamni objekat
koji se postavlja u pojasu blizu puteva, na zelenim površinama
i na trotoarima, a čije su dimenzije i mesta postavljanja
uslovljeni mogućnošću sagledavanja iz vozila u pokretu
ili iz pešačke vizure.
Pod dimenzijama se podrazumeva samo oglasna površina
Član 4.
„Bilbord” je slobodnostojeći objekat postavljen na jednom
ili na dva stuba nosača.
Oblik bilborda je po pravilu pravougaoni. Mogu biti
jednostrani i dvostrani, sa fiksnom ili rotirajućom
oglasnom porukom.
Veličina „bilborda” nije standardizovana, dimenzije
i tip u svakom pojedinačnom slučaju biće detaljno određeni
Planom mesta za postavljanje objekata, odnosno sredstava
za oglašavanje.
Član 5.
„City light” je slobodnostojeći objekat, postavljen na jednom
ili na dva stuba nosača čija je oglasna površina do 2 mІ.
Oblik „city light” je po pravilu pravougaoni, a horizontalna
stranica je uvek kraća od vertikalne.
„City light” može biti jednostrani i dvostrani, a po na-
ćinu osvetljavanja mora biti prosvetljen.
Član 6.
„City tower” je slobodnostojeći objekat uglavnom cilindrič
nog oblika, prečnika do 1,5 m i visine do 5 m, a postavlja
se tako da se pretežno sagledava iz pešačke vizure.
Po načinu osvetljavanja „City tower” mora da bude prosvetljen.

i tako dalje........... ali meni su interesantnije lokacije. Tu se treba snaći prema Planu
 
Много ми се свиђају ови мали билборди :)
27xe3ih.jpg
 
Meni je ovo zakljanjanje Narodnog pozorista ODVRATNO. Jos jedan dokaz da svaki stub na ulici koji ne nosi (1) ulicnu svetiljku, (2) saobracajni znak, (3) autobusku nadstresnicu, ili (4) sprecava nepropisno parkiranje JEDNOSTAVNO TREBA POSECI. U KORENU. Ovakvom sabanluku nije mesto ni u jednom civilizovanom gradu.

PS Ovi mali panoi na ulicnim svetiljkama su mi OK, samo pod uslovom da promovisu neku kulturnu ili drugu manifestaciju od sireg znacaja. To mesto za reklame sokova, piva, osiguravajucih drustava, i drugih komercijalnih proizvoda NIJE.
 
Проблем је што ови мали билборди понекад заклањају видик возачима и пешацима мени су праткичнији они што се каче по бандерама на већој висини, велики билборди ми не сметају чак ми се свиђају они огромни билборди који се налазе на аутопуту. Ови ЛЦД који се брзо мењају и имају агресивне боје деконцентришу возаче а кад се тако нешто постави на почетку бранковог моста може довести до ланчаног судара с обзиром како се вози по мосту и да је довољан тренутак непажње а концепт је намерно такав да агресивношћи скрене пажњу. Мислим да би требало мало порадити и на безбедоносном аспекту а не само на избору садржаја реклама.
 
orion":1mpeai2c je napisao(la):
Проблем је што ови мали билборди понекад заклањају видик возачима и пешацима мени су праткичнији они што се каче по бандерама на већој висини, велики билборди ми не сметају чак ми се свиђају они огромни билборди који се налазе на аутопуту. Ови ЛЦД који се брзо мењају и имају агресивне боје деконцентришу возаче а кад се тако нешто постави на почетку бранковог моста може довести до ланчаног судара с обзиром како се вози по мосту и да је довољан тренутак непажње а концепт је намерно такав да агресивношћи скрене пажњу. Мислим да би требало мало порадити и на безбедоносном аспекту а не само на избору садржаја реклама.

POBOGU! Vizuelno zagadjenje pejzaza.

Cak i u Americi gde stvari funkcionisu po sistemu "ja imam plac pored autoputa i niko ne moze da me spreci da od toga pravim pare" su nasli snage da kazu NE. U ime pejzaza, zdravog razuma, i opsteg dobra. Da ljudi seru pored autoputa bi mi manje smetalo jer se to bar prirodnim putem raspada i djubri zemlju.
 
А шта мислите да направимо једну шетњу и мало проверимо овај списак? :)
 
Što se tiče tzv. bezbednosnog aspekta Zakon o oglašavanju propisuje da se oglašavanje na otvorenom prostoru vrši na način kojim se obezbeđuje sigurnost pešaka, motornih vozila i drugih učesnika u saobraćaju, zaštita kulturno-istorijskih spomenika i dobara od opšteg interesa i očuvanje i unapređenje izgleda grada, odnosno naseljenog mesta.
A Pravilnik sledeće:
^Član 28.
Posebni objekti za oglašavawe se postavljaju na javnim
površinama tako da ne ugrožavaju saobraćaj i ne ometaju
učesnike u saobraćaju.
Posebni objekti se postavljaju pod pravim uglom u odnosu
na podlogu i pod uglom, paralelno ili upravno u odnosu
na saobraćajnicu
Posebni objekti za oglašavanje mogu se postaviti na
trotoar pod uslovom da je postavqen na jednom stubu nosa-
ča i da je za nesmetan prolaz pešaka obezbedjena širina
prolaza od najmanje 1,5 m.
Član 3
Ako se posebni objekti za oglašavanje postavljaju iznad
pešačke ili biciklističke staze ili trotoara, minimalna
vertikalna udaljenost do ivice posebnog objekta za
oglašavanje i najisturenije tačke pešačke ili biciklistič
ke staze ili trotoara je 2,5 m.
Ako se posebni objekti za oglašavawe postavljaju pored
pešačke ili biciklističke staze ili trotoara, minimalna
horizontalna udaljenost najbliže ivice posebnog
objekta za oglašavanje i najisturenije tačke peščke ili
biciklističke staze ili trotoara je 0,5 m.
Član 32.
Ako se posebni objekti za oglašavanje postavljaju pored
kolovoza minimalna horizontalna udaljenost najbliže
ivice posebnog objekta za oglašavanje od najisturenije
tačke kolovoza je 0,5 m.
Član 33.
Posebni objekti za oglašavanje moraju da budu postavljeni
tako da ne zaklanjaju jedni druge.
Ukoliko se posebni objekti za oglašavanje postavljaju jedan
iza drugog njihovo minimalno rastojanje mora biti 15 m.
Rastojanje izme|u dva posebna objekta za oglašavanje koji
su postavljeni uz saobraćajnicu u istom smeru, od kojih je jedan
veće površine od 12 mІ, ne može da bude manje od 25 m
 
Somi303":3fq1w0kn je napisao(la):
Много ми се свиђају ови мали билборди :)
27xe3ih.jpg


Jesu najlepši oblik bilborda u gradu, ali i njima se mora znati mesto, a ovo to nije. U Bul. Milutina Milankovića su takvi na ostrvcetu na sredini ulice i tu super čuče.
 
Ako su ispoštovali uslove postavljanja iz gore navedenih članova valjda onda mogu "da čuče". Ja se samo bojim da ubrzo mogu doneti i izmene uslova postaavljanja pa će da čuče na svaka tri metra.
 
Баш тим малим билбордима није место на разделним острвима јер смањују прегледност возачима ако им неки пешак излети. Сад ће неко да каже да пешацима није место ван пешачког али то су реалне ситуације и о њима треба водити рачуна. Понекад пешачкинх прелаза и нема а вози се јако брзо нпр. бул Н. Тесле.

@JohnyBgood
Слажем се за визуелно загађење, ја сам их само посматрао из другог угла. А везано за естетику сам навео мање зло. Мада бих радо "визуелно загадио" део аутопута код Душановца.

а генерално колико се води рачуна о пешацима показује један од најфрквентнијих пешачких прелаза на углу Бранкове и Царице Милице, насађени су реклама и контејнер и уопште се нема преглед према возилима (нити возачи могу да виде пешаке) која имају условно зелено из Бранкове а с обзиром на угао скретања вози се прилично брзо. Увек се осетим као камиказа кад прелазим преко овог прелаза.
ево и слике коју је додатно зачинио непрописно паркирани аутомобил.
http://screencast.com/t/WesS9t7H
 
Meni pri vožnji najviše smetaju novi LED, pa ovi mali. Mali su postavljeni bukvalno da ne možeš ništa drugo da vidiš od njih. A LED svetle jače od semafora...
 
Neizbežan susret. Ja hoću sa beograđankom, a poljubim bilbord

8svhS.png
 
O, Isuse! Kad i meni koji sam jako protiv divljanja i na utakmicama a kamoli na ulicama dodje da uzmem neku metalnu sipku i razbijam...

:bash: :bash: :bash:
 
Vrh