Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Zna li se visina plafona i dimenzije stolarije u ovim stanovima? Nisam uspeo da pronadjem te dimenzije... meni licno znaci kada stan ima dosta svetlosti, zato mi i male variacije u dimenzijama prozora igraju ulogu u estetici :)
 
Poslednja izmena:
Zna li se visina plafona i dimenzije stolarije u ovim stanovima? Nisam uspeo da pronadjem te dimenzije... meni licno znaci kada stan ima dosta svetlosti, zato mi i male variacije u dimenzijama prozora igraju ulogu u estetici :)
Visina ne sme biti ispod 270 +- 2cm. A visina stolarije je ti je oko 2m (gledaj po blokovima koji imaju visinu 19+1 izmedju dva bloka)
 
Zgrada br. 1 do trznog centa - spiljna stilarija postavljena svuda (sem na PH-u) i pocela postavka izolacije.
Zgrada br. 2 (sredna) - postavljena kompetna stolarija i skele oko cele zgrade
Zgrada br.3 postavljena stolarija na celom 5-om spratu
IMG-34ee9db52d0e7db073069126a0901171-V.jpg
IMG-bea9eeca46cabe244fda004db2d92123-V.jpg
IMG-cffad476c880d91a4dd277a4061940be-V.jpg
 
Napreduju zaista dobro, ali imajte na umu da su imali dobar start gde većina i zaglavi - garaža gotova. Uzimajući u obzir i da se malo stabilizovala situacija na tržištu, bar po pitanju dostupnosti materijala, naravno situacija je daleko od normalne. Svakako, sve pohvale za paralelizaciju radova. Cena takođe mislim da je bila više nego dobra, da ne kažem niska, naročito jer su prodali već sve u fazi grube gradnje, moralo je to da se diže :):censored:
 
Po mojoj proceni ove tri zgrade ce biti useljive već u martu.A počeli su da sredjuju park iznad Dehatlona.Za trenutnu situaciju u gradjevinarstvu odlično napreduju.
 
Slazem se, iz Merina sam dobio informaciju da ce oko februara, marta biti na 80%
 
Sad su sve zgrade zavrsene na svim spratovima sto se tice spoljne stolarije i na sve tri se stavlja uveliko izolacija prema Visnjickoj. Jeste to najvidljivije sto je neko napisao,ali radi se unutra isto. Bitno je da do pocetka pravih hladnih dana koji ce trajati zgrade budu zatvorene i fasada stavljena posto je za sve materijale koji idu unutra bitna i ta stavka. Sve u svemu realno sredina sledece godine useljenje ako nastave ovim tempom.
Screenshot_20221007_135446.jpg
Screenshot_20221007_135429.jpg
Screenshot_20221007_135412.jpg
Screenshot_20221007_135459.jpg
Screenshot_20221007_135343.jpg
Screenshot_20221007_135114.jpg
 
Prema poslednjim informacijama zgrade su ttenutno na 45%.

Nove zgrade su u fazi projektovanja, prodaja bi trebala da pocne u prvom kvartalu 2023.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 
Meni na izvestaju procenitelja stoji da je zavrseno skoro 70%.
 
Ne znam stvarno kako se zove, banka ga je dodelila.
 
Ne znam stvarno kako se zove, banka ga je dodelila.
Danas bio u banci. Oni cekaju izvestaj investitora o fazi zavrsenosti zgrade. Zgrada je na 45% i u martu ocekuju 80%. Tako mi je receno u Merinu. Do tada banka ne salje procenitelja. Uslovi su naravno sve katastrofalniji za kredite i menjaju kamate na svaka 3 meseca. Znaci kaci nas sigurno jos jedno povecanje rasta kamate. Sad je vec fiksna skoro isplativija,a tek ce biti. Eventualno sada moze neko da dobije kredit ako ima nekretninu da stavi pod hipoteku kao zalog...itd. Ne znam kako si dobio procenitelja,u kojoj banci i da je dao procenu da je zavrsenost 70%
 
Vrh