Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Da probam da prebacim na konstruktivne teme, imam pitanje za kupce.
Jel stigao SBB do zgrada?
Zna li se šta oko zastoja u katastru?
 
Da probam da prebacim na konstruktivne teme, imam pitanje za kupce.
Jel stigao SBB do zgrada?
Zna li se šta oko zastoja u katastru?
Bravo za prebacivanje teme.Sto se tiče katastra još uvek sve stoji.A kada ce se resiti to niko ne zna.Ako neko ima neku informaciju značilo bi nama koji smo ostali zaglavljeni izmedju investitora i katastra.
 
Da probam da prebacim na konstruktivne teme, imam pitanje za kupce.
Jel stigao SBB do zgrada?
Zna li se šta oko zastoja u katastru?
SBB je u zgradama, radi odično. Mana je što modem bukvalno jedva staje u onu kutiju gore i to kada se patch panel rasformira u ormanu...
Barem za one koji dobiju "nokia" modem...
 
Zatvaranje bi bio imperativ da bude s obzirom da je Karaburma stecište ogromnog broja svakakvih ludaka, propalica, kriminalaca, narkomana i slično.
Uh ovo je jos veci debilizam od ovog starosedeoca sto je prva generacija u Beogradu.

Mozda ipak celu Karaburmu bodljikavom zicom odvojiti od ostatka grada.
 
Bravo za prebacivanje teme.Sto se tiče katastra još uvek sve stoji.A kada ce se resiti to niko ne zna.Ako neko ima neku informaciju značilo bi nama koji smo ostali zaglavljeni izmedju investitora i katastra.
U maju mesecu je investitor predao zahtev za upis novog vlasnika na parceli.Dok se to ne resi niko ne moze upisati hipoteku.U katastru kazu da nije do njih.
 
Drage komsije,
Da li neko zna tacan email na koji treba da pisemo da bismo najavili da ce biti isporuka namestaja?
Tako su mi rekli da uradim , u obezbedjenju na prvom spratu u garazi, ali nisu znali tacan mejl...
Hvalaa
 
Nama svaki dan stize namestaj ili vec nesto, nikom nista nisam najavljivala... Odobren je ulazak za kamione i dostave kroz gradj.parcelu pored. Ima izlaz na A i C zgradu.
 
Samo da dodam da sam dobio info od obezbeđenja, da se isporuka 8-20h i da se evidentira zbog eventualnih oštećenja objekata prilikom transporta robe.
 
IMG_8511.jpeg
 
Ovo je trenutna slika iz naseg parkica,gospodin cije se kuče slobodno šeta i piša po zelenim površinama,dečaci koji su biciklama pristigli iz kraja … to se mora sprečiti,jer ovo nije gradski park
 
Mi smo u prizemlju i nama ne smeta. Meni se čini da je normalno i prirodno da se deca igraju na dečjem igralištu sve dok nema nekih velikih oštećenja i dok se noću ne skupljaju i prave buku. Mi smo živeli na NBGD u blokovima i često koristili igrališta u A bloku ili Delta City iako nismo stanari.
 
Mislim da je šansa da srede Adu Huju i da metro proradi kroz 10 godina izuzetno male, ali u nekom srednjem ili dužem roku, ova lokacija će sigurno dobiti na vrednosti zbog blizine centru.

Da li je neko skoro imao komunikaciju sa investitorom u vezi sa početkom sledeće faze? Nešto se prisećam da je neko pomenuo da bi trebalo da krenu da grade ove godine.
 
Mi smo u prizemlju i nama ne smeta. Meni se čini da je normalno i prirodno da se deca igraju na dečjem igralištu sve dok nema nekih velikih oštećenja i dok se noću ne skupljaju i prave buku. Mi smo živeli na NBGD u blokovima i često koristili igrališta u A bloku ili Delta City iako nismo stanari.

e pa to i jeste problem u Srba, dok je džabe svi hoće a kad treba da se plati onda neće niko.

U redu, ne treba biti sebičan, ali sa druge strane mi, žitelji kompleksa, iz svog džepa dajemo ne tako malu sumu na mesečnom nivou. I tu problem nastaje, kad se ljudi navade i krenu da svojataju u stilu "to je naše"...
 
e pa to i jeste problem u Srba, dok je džabe svi hoće a kad treba da se plati onda neće niko.

U redu, ne treba biti sebičan, ali sa druge strane mi, žitelji kompleksa, iz svog džepa dajemo ne tako malu sumu na mesečnom nivou. I tu problem nastaje, kad se ljudi navade i krenu da svojataju u stilu "to je naše"...

Zapravo je najbolje rešenje aparthejd, deca vlasnika stanova smeju na ljuljašku a ova nedostojna, komšijska mogu da ih gledaju kroz ogradu :)
 
Zapravo je najbolje rešenje aparthejd, deca vlasnika stanova smeju na ljuljašku a ova nedostojna, komšijska mogu da ih gledaju kroz ogradu :)

Najbolje da se relativizuje diskusija i uvede zla kob, po dobro poznatom receptu iz medija.
Aparthejd je podrazumevao podrazumevao segregaciju javnih objekata, ovo je privatan kompleks.
 
Poslednja izmena:
Ovo je trenutna slika iz naseg parkica,gospodin cije se kuče slobodno šeta i piša po zelenim površinama,dečaci koji su biciklama pristigli iz kraja … to se mora sprečiti,jer ovo nije gradski park
Pratim ovaj projekat do početka i jako sam se radovao što ovaj deo Karaburme dobiti nov izgled i učiniti je lepšom i za nas stanare obližnjih zgrada. Ali čitajući tvoj post desiće se upravo ono čega sam se plašio. Šta ćeš raditi sutra kada se tvoje dete upozna sa mojim sinom iz favele, hoće se igrati u gradskom parku jer moj sin nema ausvajs za ulazak u tvoj? Ili ćemo da ti plaćamo nadoknadu za korišćenje parka tvog deteta :). Ili ćeš da vaspitavaš dete da priča samo sa rezidentima :cool: Uživaj u luksuzu i nemoj gore uzbrdo u favele, meksički karteli su ti u Uralskoj i Patrisu, a kroz Marijane Gregoran haraju Huni i Avari. Iznad betonska savana sa divljim psima. Višnjička i pun gas u grad, a da malo su radovi pa se čeka... Sportski pozdrav,
 
Pratim ovaj projekat do početka i jako sam se radovao što ovaj deo Karaburme dobiti nov izgled i učiniti je lepšom i za nas stanare obližnjih zgrada. Ali čitajući tvoj post desiće se upravo ono čega sam se plašio. Šta ćeš raditi sutra kada se tvoje dete upozna sa mojim sinom iz favele, hoće se igrati u gradskom parku jer moj sin nema ausvajs za ulazak u tvoj? Ili ćemo da ti plaćamo nadoknadu za korišćenje parka tvog deteta :). Ili ćeš da vaspitavaš dete da priča samo sa rezidentima :cool: Uživaj u luksuzu i nemoj gore uzbrdo u favele, meksički karteli su ti u Uralskoj i Patrisu, a kroz Marijane Gregoran haraju Huni i Avari. Iznad betonska savana sa divljim psima. Višnjička i pun gas u grad, a da malo su radovi pa se čeka... Sportski pozdrav,
Bez brige, zena ocigledno nema decu.

Stvarno ne znam ko ce mojoj deci da zabrani da dovedu drugare. Bolje da parkic bude pun dece, nego prazan.

A ona slika gore, mozda je covek stanar, izveo svog psa, pokupio uredno kaku... Ovo dovodi do toga da nosimo kljuceve oko vrata sa sve priveskom koji smo dobili🤣 uzas
 
Pratim ovaj projekat do početka i jako sam se radovao što ovaj deo Karaburme dobiti nov izgled i učiniti je lepšom i za nas stanare obližnjih zgrada. Ali čitajući tvoj post desiće se upravo ono čega sam se plašio. Šta ćeš raditi sutra kada se tvoje dete upozna sa mojim sinom iz favele, hoće se igrati u gradskom parku jer moj sin nema ausvajs za ulazak u tvoj? Ili ćemo da ti plaćamo nadoknadu za korišćenje parka tvog deteta :). Ili ćeš da vaspitavaš dete da priča samo sa rezidentima :cool: Uživaj u luksuzu i nemoj gore uzbrdo u favele, meksički karteli su ti u Uralskoj i Patrisu, a kroz Marijane Gregoran haraju Huni i Avari. Iznad betonska savana sa divljim psima. Višnjička i pun gas u grad, a da malo su radovi pa se čeka... Sportski pozdrav,
Ne ulazim u to da li nekome treba braniti da bude tu, ali tebi je u trenutnoj situaciji zaista lako da budes velikodusan i altruisticki nastrojen.

Mislim da bi to vrlo brzo splasnulo kada bi ti ispostavili racun od 100e mesecno za koriscenje prostora koji se odrzava i na koji volis da dodjes jer je odrzavan.

Kad ubacis novac u jednacinu, onda svako zna da ispadne sebican.
 
Ne ulazim u to da li nekome treba braniti da bude tu, ali tebi je u trenutnoj situaciji zaista lako da budes velikodusan i altruisticki nastrojen.

Mislim da bi to vrlo brzo splasnulo kada bi ti ispostavili racun od 100e mesecno za koriscenje prostora koji se odrzava i na koji volis da dodjes jer je odrzavan.

Kad ubacis novac u jednacinu, onda svako zna da ispadne sebican.
Apsolutno, evo nama su deca iz komsiluka bez nadzora polomila vrtesku (ovo mi apsolutno nije jasno kako jer se nalazi na oprugama nekim) na decijem igralistu u okviru naseg kompleksa (vracene kamere) I nikom nista, mi moramo da platimo novu iz fonda kompleksa.
Odrzavanje 0.7eur/m2. Ja mesecno placam preko 15k dinara. Dok se npr komsija skucao u rampu u garazi i platio iz svog dzepa.
Nemam ja nista protiv da se necije dete igra na igralistu mog kompleksa za koje ja placam odrzavanje ali uz prisustvo roditelja, tako da ne divlja i ne lomi imovinu, zasto bi bilo kome to zabranili? Jedino ako je to igraliste previse malo pa nema dovoljno mesta za decu koja zive u tom kompleksu - sto ne bih rekao da je slucaj bar kod mene.
Ali razumem i bojazan drugih pogotovo ako dodju neka malo "finija" deca pa krenu da lome i ostecuju to isto igraliste.

Pratim ovaj projekat do početka i jako sam se radovao što ovaj deo Karaburme dobiti nov izgled i učiniti je lepšom i za nas stanare obližnjih zgrada. Ali čitajući tvoj post desiće se upravo ono čega sam se plašio. Šta ćeš raditi sutra kada se tvoje dete upozna sa mojim sinom iz favele, hoće se igrati u gradskom parku jer moj sin nema ausvajs za ulazak u tvoj? Ili ćemo da ti plaćamo nadoknadu za korišćenje parka tvog deteta :). Ili ćeš da vaspitavaš dete da priča samo sa rezidentima :cool: Uživaj u luksuzu i nemoj gore uzbrdo u favele, meksički karteli su ti u Uralskoj i Patrisu, a kroz Marijane Gregoran haraju Huni i Avari. Iznad betonska savana sa divljim psima. Višnjička i pun gas u grad, a da malo su radovi pa se čeka... Sportski pozdrav,
Ja bih rekao da se ovde iskljucivo radi o imovini a ne to da li je necije dete iz luks naselja (sto big nije sigurno) ili iz "favele". Kada bi grad beograd placao odrzavanje i odrzavao igraliste u okviru kompleksa (sto je nemoguce) e onda slobodno mozes da pustis sina jer je javna povrsina.

Hajde da ti stavim iz druge perspektive sta podrazumevam po imovinom - je l smem ja npr da parkiram na tvoje vlasnicko mesto u tvojoj garazi? Smem ukoliko mi ti to dozvolis.
Kupovina u ovakvim kompleksima donosi odredjene prednosti medju kojima je i privatno igraliste, dobra volja stanara je da li ce otvoriti to igraliste i za decu ljudi koji nisu vlasnici u tom kompleksu i stvarno ne razumem sta je tu tesko razumeti. Vlasnici stanova su ujedno i vlasnici igralista i to je apslutno njihova imovina. To ti je bato kapitalizam.
 
Vrh