Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Ma rešiće se to sve, mnogo veći mufljuzi reše, ovi su prilično ozbiljni kakvi su ostali.
Nego i ti iz RGZ su takvi lezilebovići i nesposobnjakovići, ne dao vam Bog da vam od njih nešto hitno treba...
 
Komšije, da li će se zatvariti kompleks, tako da samo stanari mogu da koriste parkić unutar kompleksa?
Bilo bi dobro da postignemo neki dogovor, s obzirom da ćemo plaćati održavanje tog prostora, pa bi bio red.

Park su već su krenuli da okupraju roditelji i deca iz okolnih zgrada, a koliko sam video i tinejdžeri koji svrate tu sa dekatlonovog terena...
 
Po meni je besmisleno zatvarati parkic za decu, svakako ce se vremenom ishabati i menjati periodicno. Ja sam juce svratila sa detetom, mozda smo trebali da imamo neku legitimaciju oko vrata :D prazno bilo, nigde nikog.

Nadam se da se uvece nece niko skupljati jer isti ti klinci unistavaju parkice po Karaburmi, a i realno smetace ovim u prizemlju, 1, 2... Spratu. Cuvar radi i nocu?

Svi ce odustati kad pocne gradiliste, prasina, buka.
 
Imam isti strah sto se lokalnih tinejdžera tice. Grupice su za sada male, ali pitanje je trenutka kada će se njih 30ak skupljati kao i u ostalim parkicima u kraju. Ovo jeste specifična situacija za Karaburmi. Prvi je kompleks ovakvog tipa gde stanari plaćaju održavanje celog kompleksa uključujući i parkove. Ne smetaju mi deca koja će se tu periodično igrati u skladu sa uzrastom za koji je park namenjen, ali lokalnim tinejdžerima se mora stati na put u startu 😁
 
Da li neko zna koja je cena po kvadratu ili stanu za odrzavanje zgrada i kompleksa?
 
Komšije, da li će se zatvariti kompleks, tako da samo stanari mogu da koriste parkić unutar kompleksa?
Bilo bi dobro da postignemo neki dogovor, s obzirom da ćemo plaćati održavanje tog prostora, pa bi bio red.

Park su već su krenuli da okupraju roditelji i deca iz okolnih zgrada, a koliko sam video i tinejdžeri koji svrate tu sa dekatlonovog terena...
Da sam vašem mestu, zahtevao bih da se sve što je unutar kompleksa zatvara inače vam je zagarantovano da navučete lokalne klošare od tinejdžera (a i starije) kojima je hobi uništavanje, zapišavanje, poseravanje i drogiranje u parkovima i parkićima a takvih je Karaburma prepuna. Pogotovo što vi plaćate održavanje.
 
[mention]Qaxentius [/mention] i nek si im rekao sta sve moze da ih ocekuje! Ko ih je terao da kupe tu stan

Jos bolje oruzana nocna dezurstva da organiziju!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[mention]Qaxentius [/mention] i nek si im rekao sta sve moze da ih ocekuje! Ko ih je terao da kupe tu stan

Jos bolje oruzana nocna dezurstva da organiziju!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam ovo gore najozbiljnije mislio, to je realnost života na Karaburmi.
Ako ne žele da zatvaraju, ne moraju, samo nemoj posle da se čude što im je izlomljen, zapišan, prepun iskorišćenih igli i iscrtan grafitima park za koji plaćaju održavanje.
 
Poprilicno je otvoren kompleks, osvetljen, bez drveca i zaklona i iskreno ne verujem da u tim okolnostima neko zeli da se bavi kriminalnim radnjama... Mada ko ce ga znati sta kome moze da padne na pamet :/

Podrzavam zatvaranje nocu, ako uopste dodje do te inicijative.
 
Ja sam ovo gore najozbiljnije mislio, to je realnost života na Karaburmi.
Ako ne žele da zatvaraju, ne moraju, samo nemoj posle da se čude što im je izlomljen, zapišan, prepun iskorišćenih igli i iscrtan grafitima park za koji plaćaju održavanje.
Odlazi tema na drugu stranu, ovo je veći problem, da ne gradiramo od opštine, grada...
 
Poprilicno je otvoren kompleks, osvetljen, bez drveca i zaklona i iskreno ne verujem da u tim okolnostima neko zeli da se bavi kriminalnim radnjama... Mada ko ce ga znati sta kome moze da padne na pamet :/

Podrzavam zatvaranje nocu, ako uopste dodje do te inicijative.

Ne znači to na Karaburmi ništa. Primera radi, nedaleko odatle postoji jedan košarkaški teren između 3 zgrade gde je u 12 noću fluktuacija kao u Savamali. Glasna muzika, dranje i piće dok komšije u zgradama na 10 metara odatle pokušavaju da spavaju.

Idealna varijanta za ove zgrade bi bilo da park bude otvoren u toku dana, kad bi zapravo mala deca dolazila da se igraju, a noću katanac.
 
Kompeks ce biti 24/7 dostupan SAMO stanarima zdgrada, bice ogradjen i samo stanari ce moci da udju sa tokenom.
Kosarkaski teren ce biti dostupan svima
 
Kompeks ce biti 24/7 dostupan SAMO stanarima zdgrada, bice ogradjen i samo stanari ce moci da udju sa tokenom.
Kosarkaski teren ce biti dostupan svima
ako pogledate plan koji uključuje nove zgrade do Uralske, jasno je da će pristup biti omogućen "sa svih strana" i da oo neće biti zatvoren kompleks.
Faktički će parkinzi između novih zgrada i pored zgrade A imati ukupno 3 izlaza na Uralsku za automobile, pa je logično da će tuda ulaziti i pešaci...
Meni baem ne deluje da će ovde raditi zatvoreni kompleks, i ako sam mišljenja da nam to treba...
 
Okacena je informacija na oglasnoj tabli koliko je odrzavanje: 0,46eur/m2 + oko 11eu po parking mestu + neki dinarski deo, izadje oko 350din.
 
Da bi sprecili tinejdzere, jedino bodljikava zica pomaze

Bio je jedan parkic u dunavskim terasama koji se isto tako zakljucavao, pa je sad ruina, i podloga za sve pse ciji vlasnici ne mogu da prosetaju metar dalje od kompleksa.

Samo da park bude dovoljno osvetljen (smeta im svetlo ) par puta da ga obidje interventna i nece mu vise prici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komšije, da li će se zatvariti kompleks, tako da samo stanari mogu da koriste parkić unutar kompleksa?
Bilo bi dobro da postignemo neki dogovor, s obzirom da ćemo plaćati održavanje tog prostora, pa bi bio red.

Park su već su krenuli da okupraju roditelji i deca iz okolnih zgrada, a koliko sam video i tinejdžeri koji svrate tu sa dekatlonovog terena...
Došli ste kao dođoši na našu Karaburmu da našoj deci određujete gde će da se igraju i da ih ograđujete žicom. Nije vam ovo Beograd na vodi niti Dorćol, ovde ste gosti i ima tako i da se ponašate. Naša deca i mi ćemo se šetati i ulaziti gde god mi to hoćemo, nećete nam vi određivati rutu. Što bi rekao četnik u onom jednom filmu: " Nije ti ovo Beograd, ovo je šuma".
 
Došli ste kao dođoši na našu Karaburmu da našoj deci određujete gde će da se igraju i da ih ograđujete žicom. Nije vam ovo Beograd na vodi niti Dorćol, ovde ste gosti i ima tako i da se ponašate. Naša deca i mi ćemo se šetati i ulaziti gde god mi to hoćemo, nećete nam vi određivati rutu. Što bi rekao četnik u onom jednom filmu: " Nije ti ovo Beograd, ovo je šuma".
Nema potrebe za etiketiranjem dodjoši i slično. To prosto nema veze sa tim i mislim da ste pogresno razumeli temu. Park kod zgrade nije napravio grad Beograd, niti ce ga grad odrzavati i davati novce za njega. Ja sam ubedjen da bilo čija deca nisu problem na igralištu sve dok se isto ne oštećuje. Stanari pokusavaju da nadju nacin da sačuvaju svoje parkiće, što vi komšija oĉigledno niste uspeli
 
Došli ste kao dođoši na našu Karaburmu da našoj deci određujete gde će da se igraju i da ih ograđujete žicom. Nije vam ovo Beograd na vodi niti Dorćol, ovde ste gosti i ima tako i da se ponašate. Naša deca i mi ćemo se šetati i ulaziti gde god mi to hoćemo, nećete nam vi određivati rutu. Što bi rekao četnik u onom jednom filmu: " Nije ti ovo Beograd, ovo je šuma".
Ovi ti je logika : ući ću ti u kući i pos**** se na sred sobe jer sam ja ovde došao pre tebe. Čoveče plato i sve oko zgrada je privatno vlasništvo stanara zgrada koji plaćaju održavanje istog, tako da možemo da se ograđujemo do mile volje i da ne dozvoljavamo kretanje kome god želimo na NAŠEM privatnom posedu! Za gradske parkove u ostalom delu Karaburme nemam nikakav problem, ali za ovo postoji ko ce rešavati prisustvo ljudi koji ne žive ili nisu gosti stanovnika komplekasa.
 
Došli ste kao dođoši na našu Karaburmu da našoj deci određujete gde će da se igraju i da ih ograđujete žicom. Nije vam ovo Beograd na vodi niti Dorćol, ovde ste gosti i ima tako i da se ponašate. Naša deca i mi ćemo se šetati i ulaziti gde god mi to hoćemo, nećete nam vi određivati rutu. Što bi rekao četnik u onom jednom filmu: " Nije ti ovo Beograd, ovo je šuma".
Ne bih da Vas plasim ali svi kupci koje ja poznajem su sa Karaburme (a znam ih poprilicno), a bas zbog takvih kao sto ste Vi sad sam stava da treba ograditi.
Tacno taj tip ljudi koji ce namerno nesto da polomi iz ljubomore, strasno!
 
Došli ste kao dođoši na našu Karaburmu da našoj deci određujete gde će da se igraju i da ih ograđujete žicom. Nije vam ovo Beograd na vodi niti Dorćol, ovde ste gosti i ima tako i da se ponašate. Naša deca i mi ćemo se šetati i ulaziti gde god mi to hoćemo, nećete nam vi određivati rutu. Što bi rekao četnik u onom jednom filmu: " Nije ti ovo Beograd, ovo je šuma".
Kao prvo - žestoki cringe od poruke

Kao drugo - privatan park, stanari plaćaju održavanje, mogu da rade šta god hoće ako se dogovore, uključujući zatvaranje.
Zatvaranje bi bio imperativ da bude s obzirom da je Karaburma stecište ogromnog broja svakakvih ludaka, propalica, kriminalaca, narkomana i slično.
 
Vrh