Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Pozdrav komsije, ja sam angazovala geometra sutra da krene samnom radi uzimanje mere stana za dizajn enterijera. Merenje stana traje oko 10ak minuta, ako je jos neko zainteresovan da sutra iskoristi da se snimi stan nek mi pise u privatnoj poruci.
Mislim da Vam je prigodnije da uzmete arhitektu ili građevinskog veštaka. I geometar Vam može meriti površnu, ali oni su više za parcele i spoljne gabarite objekata...
 
Bili smo u obilasku stana koji je bio organizovan prosle nedelje.
Deluje fino, ima fušeraja ali dobili smo obećanje da će biti sanirano.

Ono što je bilo čudno oči jeste da je malo ljudi bilo u razgledanju :unsure:
Norma nameštaj - neka rešenja su okej, neka onako, ali da je skupo, jeste. Inače vezana prodaja je u pitanju, pošto je vlasnik norme Merin :cool:
 
Poslednja izmena:
Prošao sam nedavno pored zgrada, izgledaju predivno izvana. Treba samo da očiste okolinu zanima me kako će izgledati ulaz u kompleks kako ćese srediti sve to . Ne znam kada će krenuti sledeća faza, to malo ruši radost novih stanara, pošto je planirano još zgrada, moraće neko vreme da žive sa gradilštim u neposrednom susedsvu.
 
Bio je na oglasima jedan trosoban stan po ceni od 2700eu/m2, prodao se brzo.
Ocigledno ce cene u 2.fazi ici od te cifre pa na gore...

Sredina je juna, jel dobio neko kljuceve ili bar mogucnost jos jednog obilaska? Nismo stigli sve mere da uzmemo😂
 
Kljuceve niko nece dobiti pre sredine jula, jos uvek je to aktivno gradiliste i nije podnet zahtev za tehnicki prijem. Sto se drugog obilaska tice ista je situacija i kod mene, nisu sve mere uzete, ali koliko vidim ne postoji nacin da se trenutno opet udje u stan.
 
Moze li neko ko je bio u obilasku da napise neke nedostatke ili greske koje je primetio?
Cuo sam da ce nakon primopredaje biti neki rok od 48h da im se priloze primedbe da bi mogli ispraviti sve sto nije uredu. Bio bih vam zahvalan ako bi neko napisao na sta treba obratiti paznju.
Hvala
 
Moj utisak je da su sve uradili jako dobro, makar ono sto sto sam mogao da vidim za to kratko vreme. Od nedostataka je bilo sitnih molerskih radova, jedno staklo u tus kabini je bilo skroz izgrebano i prelaz sa plocica na parket u kuhinji nije dobro bio odradjen(u jednom delu je bilo pola cm razlike). Stolarija je jako kvalitetna, ali mislim da su roletne najproblematicnije. Kod mene jedna nije radili, par je stucalo, a video sam da su se na dosta mesta u drugim stanovima i otkačile. Sve je ovo lako popravljivo i iskreno sam iznenađen koliko je dobro odradjeno.
 
Moze li neko ko je bio u obilasku da napise neke nedostatke ili greske koje je primetio?
Cuo sam da ce nakon primopredaje biti neki rok od 48h da im se priloze primedbe da bi mogli ispraviti sve sto nije uredu. Bio bih vam zahvalan ako bi neko napisao na sta treba obratiti paznju.
Moj utisak je da su sve uradili jako dobro, makar ono sto sto sam mogao da vidim za to kratko vreme. Od nedostataka je bilo sitnih molerskih radova, jedno staklo u tus kabini je bilo skroz izgrebano i prelaz sa plocica na parket u kuhinji nije dobro bio odradjen(u jednom delu je bilo pola cm razlike). Stolarija je jako kvalitetna, ali mislim da su roletne najproblematicnije. Kod mene jedna nije radili, par je stucalo, a video sam da su se na dosta mesta u drugim stanovima i otkačile. Sve je ovo lako popravljivo i iskreno sam iznenađen koliko je dobro odradjeno.
Roletne su takodje bile problem u nasem slucaju,jedna nije radila,a spolja su bile i ostecenje,odnosno zamazane masom od fasade predpostavljam! Inace isto molerski propusti,parket prilicno zaprljan prilikom krečenja i ostalog,inace ok !
 
A sto vam tacno ne daju da udjete u stan po mere? Je li to uobicajena praksa?
 
A sto vam tacno ne daju da udjete u stan po mere? Je li to uobicajena praksa?
problem u tome što u stanu još ima povremenih radova i hoće da budu sigurni ako neko nešto ošteti.
U momentu "useljenja" potpisuje se zapisnik o preuzimanju, gde se eventualno definišu propusti koje investitor treba da ispravi.
Prosto hoće da smanje mogućnost bilo kakvog oštećenja parketa, zidova i slično.
E sad drugo je što ja znam da za 2h nećemo ništa da oštetimo ali tako je... Obezbedili su nekih 1.5h svima što nije bilo dovoljno većini...
 
IMG_5681.jpeg
 
Ima li neko sliku parkica izmedju zgrada?
Ako je neko slikao dok je bio u organizovanom obilasku :)
 
Moze li neko ko je bio u obilasku da napise neke nedostatke ili greske koje je primetio?
Cuo sam da ce nakon primopredaje biti neki rok od 48h da im se priloze primedbe da bi mogli ispraviti sve sto nije uredu. Bio bih vam zahvalan ako bi neko napisao na sta treba obratiti paznju.
Hvala
Kod nas je situacija prilicno dobra ali treba pazljivo pogledati parket. Mi smo imali jednu veliku, dugacku ogrebotinu preko cele dnevne sobe.
 
Vrh