Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Danas bio u banci. Oni cekaju izvestaj investitora o fazi zavrsenosti zgrade. Zgrada je na 45% i u martu ocekuju 80%. Tako mi je receno u Merinu. Do tada banka ne salje procenitelja. Uslovi su naravno sve katastrofalniji za kredite i menjaju kamate na svaka 3 meseca. Znaci kaci nas sigurno jos jedno povecanje rasta kamate. Sad je vec fiksna skoro isplativija,a tek ce biti. Eventualno sada moze neko da dobije kredit ako ima nekretninu da stavi pod hipoteku kao zalog...itd. Ne znam kako si dobio procenitelja,u kojoj banci i da je dao procenu da je zavrsenost 70%
Koja banka? Kod banaka koje su projektni investitori moze i pre 80%.
 
Kod banke Intese mozete podici kredit vec sad, odnosno od 20% izgradjenosti... Imate u evidenciji katastra nepokretnosti da je za vec za neke stanove pokrenut postupak upisa prava svojine/hipoteke...
Kamata se uskladjuje (raste) na 3 meseca pa ko ziv ko mrtav😳
 
big-residences-221024-01.jpg

big-residences-221024-02.jpg

big-residences-221024-03.jpg

big-residences-221024-04.jpg

big-residences-221024-05.jpg

big-residences-221024-06.jpg

big-residences-221024-07.jpg

big-residences-221024-08.jpg

big-residences-221024-09.jpg

big-residences-221024-10.jpg

big-residences-221024-11.jpg

big-residences-221024-12.jpg

big-residences-221024-13.jpg

big-residences-221024-14.jpg

big-residences-221024-15.jpg

big-residences-221024-16.jpg

big-residences-221024-17.jpg
 
Kod banke Intese mozete podici kredit vec sad, odnosno od 20% izgradjenosti... Imate u evidenciji katastra nepokretnosti da je za vec za neke stanove pokrenut postupak upisa prava svojine/hipoteke...
Kamata se uskladjuje (raste) na 3 meseca pa ko ziv ko mrtav😳
Bio juce u Intesi. Nista od navedenog ne nude. Imaju u evidenciji da su iza projekta,ali cekaju 80% da bude zavrseno sve i dobiju od investitora taj podatak. Moze samo ako imas nepokretnost pa da je stavis pod hipoteku. Izracunaju sta te ceka po trenutnim kamatama. Ne znam ko je bio jos u banci i dobio procenitelja i kredit. Ovo je moje iskustvo od juce.
 
Meni je juce odobren kredit, promeni ekspozituru ocigledno ti je neko dao pogresnu informaciju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Meni je juce odobren kredit, promeni ekspozituru ocigledno ti je neko dao pogresnu informaciju.
Cestitke, nek je sa srecom! Jel mogu da se ocekuju malo povoljniji uslovi kredita kod Intese (u odnosu na druge banke) obzirom da je njihovo projektno fin ili to nema nikakve veze? Znam da su prosle god imali u ponudi neke zelene kredita, za stanove sa razredim A i B energetske efikasnksti itd
 
Zeleni krediti se daju za objekte koji su presli 80%, barem su tako meni rekli. Sto se povoljnijih kredita tice, povoljnija je bila samo varijabilna kamata u odnosu na njihovu standardnu ponudu. Posto mene to nije zanimalo( uzeo sam fiksnu), stvarno ne znam kakva je u odnosu na druge banke.
 
Na varijabilnu sam i mislio, a za zelene kredite nisam znao da mora 80% da bude. Hvala za info!
 
Sve sto pisem uzmite sa rezervom, posto ocigledno daju razlicite informacije u banci. Ovo je ono sto je meni receno. I da, nemam drugu nekretninu za hipoteku ili bilo sta drugo kao sto je @rodjen na Karaburmi pisao, niko mi to nije ni spomenuo. E sad, s obzirom na situaciju, uslovi kreditiranja se stalno menjaju. Kolega je bio u procesu refinansiranja, da bi mu pri kraju rekli da je zabranjeno na nivou cele banke.
 
Jeste. 5,1. To je info iz Intese od pre 2 dana kad sam bio.
To je mozda samo za njihove projekte, tj one koje finansiraju. Generalna kamata za npr magnifica (VIP) klijente kamata je 5.79% do 180m otplate, u svim bankama je slicna pricna sto se fikse kamate tice.
Takode je realno da za par nedelja kamata bude 6% fiks
 
Da li postoji neko ko je potpisao kupoprodajni ugovor, posto nigde ne stoje penali zbog eventualnog kasnjenja pa me zanima da li je i kod drugih isti slucaj?
 
Jutros vidim da su počeli da ruše zgradu propale fabrike koja se nalazi pre Biga (gledano iz centra). To je neka fabrika u stečaju. Nisam mogao da slikam jer sam vozio. Znači polako se rešavamo tog rugla :)

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Otvorio je neko temu malopre, Ingrap-Omni pravi stambeno poslovni kompleks, brgp 25k kvadrata 19k nadzemno.
 
Jedno pitanje za vlasnike većih stanova, vidim da je jedna od mana projekata "oskudno" rešena klimatizacija.
U penthouse četvorosobnim ima samo jedna klima u dnevnom boravku, koja sigurno neće biti dovoljna za rashlađivanje ili eventualno dogrevanje.
Da li je neko razmišljao na tu temu, šta uraditi i šta su opcije, kada se u obzir uzmu limitacije šta možemo da uradimo naknadno.
Hvala unapred i pozdrav komšijama
 
Mislim da su po tom pitanju svima ruke vezane, fasada se ne sme dirati. Multisplit sistem je jedino resenje (jedna spoljasnja i vise unutrasnjih jedinica), ostaje samo da se nekako sprovede unutrasnja istalacija sto je u penthausu nekako i najlakse izvodljivo.
 
Vrh