Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Bogami ću se potužiti nadležnima i naglasiti diskriminaciju odnosno povlašćeni položaj biciklista u odnosu na nas pešake (doduše nisam više pešak ali ima neko moj ko jeste).

Kako to misliš "nisam više pešak" (?).

Doduše, u pravu si, nisi više pešak već - pešakinja. :p :lool:
 
Nije mene bilo na bajsu, ne volim previše te javne manifestacije, ja sam ti više vuk samotnjak. A i više trčim u ovom periodu nego što okrećem pedale.

Lift na Brankovom mostu ne radi ili radi? Na mostu nema obaveštenja, a jutros dok sam trčao sam viđao bicikliste da uzalud čekaju.
 
Pre 7 dana lift nije radio.
Pre 5 dana lift je radio.
Pre 2 dana lift nije radio.

.. sutra je novi dan .. :?:
 
Ma ljudi zaboravite na lift, ne radi on već nedeljama. Ja ga ovog meseca nisam ni koristio. Ranije je bar bilo obaveštenje ''ne radi'' pa bi bio popravljen za dan-dva. Sad je nešto trajno otišlo i koliko vidim, uopšte se ne cimaju da ga osposobe.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562216#p562216:8o6cwsv5 je napisao(la):
astrodule » Ned Avg 26, 2018 3:36 pm[/url]":8o6cwsv5]Nije mene bilo na bajsu, ne volim previše te javne manifestacije, ja sam ti više vuk samotnjak.
Dule moj ćoek. :D

Fala @Ksenija. :D Pa vidi, kod mene se uvek zna - što je vredno hvale, ja pohvalim. Što je vredno kritike, ja kritikujem. Vazda bilo i biće. :D
 
Inace asfaltiran je deo koji ovaj deo
40011765_1811751725611536_448422490104922112_n.jpg

povezuje sa bici stazom ka Adi. Asfaltirano je sirine biciklisticke staze, tako da deluje da ce je uskoro preusmeriti u jednom delu (onaj deo gde kopaju sa obe strane staze).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562193#p562193:1tb4bxbi je napisao(la):
Vladivoje » Ned Avg 26, 2018 3:01 pm[/url]":1tb4bxbi]
Kako to misliš "nisam više pešak" (?).

Doduše, u pravu si, nisi više pešak već - pešakinja. :p :lool:
Ako se neko vozi liftom znači da ne ide peške što bi u mom konkretnom slučaju značilo da sam u prizemlju. Idealan si za upravnika SS. :D

@Dule
@Ben (ovo ti tepam)

Moji ljudi što se soliranja tiče. :D
 
Moze biti a nemora da znaci zavisi od sirine trotoara
 
Ne mora. 2/3 za bajs, 1/3 za pešake. Mada, ko zna, možda budu radili i dvosmernu, ali teško jer smeta bus stanica (gde je inače asfalt katastrofalan) i ima 2-3 ukrštanja sa kolovozom zbog pumpe.
 
Sa te strane bi trebalo uraditi dvosmernu stazu jer iako je na mosu koji se nadovezuje na nju suženje, sa te strane mosta se ipak nalazi lift koji mnogi koriste. Samo da ne lupe iničnjake, može neko da okači tender?
 
Bici staze ne treba gurati tamo gde za iste nema mesta.

Iskreno sto se mene kao pesaka tice, ne postujem 90% ovih novih sto su iscrtali po trotoaru i oduzeli prostor pesacima.
 
Dok god ne ideš po sred biciklističke staze (a ima mesta pored) nećeš mi smetati.

Samo nemoj da se ljutiš an bicikliste, već na one što su tako projektovali.
 
Ako je ocigledno da je prostor za bici stazu otet od pesaka idem namerno i ne pada mi na pamet da se sklonim.

Postojala ili ne postojala bici staza vecina biciklista vozi po trotoaru te isti nisu zasluzili da im se iko sklanja, a pre ce biti da biciklisti imaju problem s tim sto su projektovali, a ne pesaci :).
 
Ideš namerno po bici stazi i ako imaš slobodnog prostora pored?

Od inata nema goreg zanata.

Ja prvi kao aktivni biciklista ne volim bicikliste koji zvone svakome ko malo zakorači na bici stazu. Ja zvonce upotrebljavam samo ako postoji bici staza, a ne postoji slobodan prostor na bici stazi i trotoaru. Tada skrenem sa bici staze i preko trotoara obiđem pešake.

Jedino mi smeta kada se pešaci / biciklisti / trkači rašire tako da zauzmu celu površinu i da je nemoguće ih zaobići ili mimoići i samo tada upotrebim zvonce (ili pljesnem rukama ako trčim).
 
Naravno, inatim svakome ko ima ovakav stav.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563502#p563502:2b0nd8qc je napisao(la):
astrodule » 30 Aug 2018 09:56 pm[/url]":2b0nd8qc]Ne mora. 2/3 za bajs, 1/3 za pešake.

Na vecini novih bici staza su strpali bicikliste i pesake na 2-3 metra sirine, nit je bezbedno za jedne nit za druge, samo da bi nagurali statistiku i prikazali kako se eto prave bici staze po Beogradu, bez ikakvog reda.
 
Gde to nema dovoljno mesta i za pešake i bicikliste?

Ono što ja znam je deo kod hotela Jugoslavije i Brankov most.

Od novih staza to je slučaj u Ruzveltovoj (gde i nema nešto biciklista).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563562#p563562:1j6pbhfj je napisao(la):
Biciklistkinja » Today, 08:38[/url]":1j6pbhfj]Sa te strane bi trebalo uraditi dvosmernu stazu jer iako je na mosu koji se nadovezuje na nju suženje, sa te strane mosta se ipak nalazi lift koji mnogi koriste. Samo da ne lupe iničnjake, može neko da okači tender?

https://www.blic.rs/vesti/beograd/bicik ... ke/26jv3jz

Neće još skoro raditi stranu gde je pumpa, tako da će definitivno ovuda ići dvosmerna staza.

A kada će srediti deo od Hajata do mosta?

Ako se u planu generalne regulacije usvoji navedeni predlog razmotriće se i preduzeti dalji koraci za izgradnju biciklističke staze - kažu u Sekretarijatu za saobraćaj.

Znači ne skoro! :bash:

edit: ovo je ipak vest iz 2015, tako da će možda napokon da odrade taj deo. Čekamo tender...
 
Link na tender sa konkursnom dokumentacijom ima gore.

Ali je konkursna vrlo stura i nejasna. Ono sto se pominje menju gomilom drugih sitnih stavki je uklanjanje betona na povrsini od 126m2. To me asocira na bus stanicu sa strane pumpe.
 
Ima u dokumentaciji zapravo dve povrsine od po 126m2 zapravo, jedna betonska, jedna betonsko-asfaltna.
 
To je definitivno to. Iz grupe Ulice za bicikliste su mi potvrdili da se radi ta strana.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh