Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

Govnava ft. GSP - Bam Bam BMC (Official)
IMG_20230813_183733.jpg
 
E koliko god neko bio tebi i ostalima loš prevoznik nema potrebe da pišeš tako.
Aj što pravite od sebe kao neke likove to birate sami nego što ovde ostavljate nepotrebne komentare takve vrste i srozavate nivo diskusije kao i ugled svega
 
nema šta da pišem drugačije kad je istina. evo pitaj druge za mišljenje o tom prevozniku, siguran sam da bar 80% misle isto. a ako pričaš o nadimku za prevoznika, nije moj izum, provlači se već duže vreme ovim forumom.
 
nema šta da pišem drugačije kad je istina. evo pitaj druge za mišljenje o tom prevozniku, siguran sam da bar 80% misle isto. a ako pričaš o nadimku za prevoznika, nije moj izum, provlači se već duže vreme ovim forumom.

На којим линијама они возе?
 
E koliko god neko bio tebi i ostalima loš prevoznik nema potrebe da pišeš tako.
Aj što pravite od sebe kao neke likove to birate sami nego što ovde ostavljate nepotrebne komentare takve vrste i srozavate nivo diskusije kao i ugled svega
Šta bulazniš ti? Kakvi likovi? Kakvi nepotrebni komentari? Kakav ugled? Ta firma ima ugled???

Idi provozaj se njihovim autobusima npr na liniji 39 i obrati pažnju na sve redom, od manjka sedišta koje su pobacali pa sve do ponašanja vozača. Pa mi se onda javi.
 
Liazi su najbolji autobusi ikad, superiorni u odnosu na zapadnjake u svemu! Toliko su sofisticirani da dolaze sa fabrički ugrađenim libelama! :D :bubanj:
Pogledajte prilog 137971
Bio sam u pravu, Liazima vade ne 4, ne 6 nego 7 odnono 8 sedišta, zavisno kako računamo. Kada se na to doda i uzurpiranje salona kanapom, kapacitet se srozava za bar 10 mesta.

Evo i slika. Liaz #P41645 od Tamnava Trans na liniji 25P.

Počupano duplo sedište između 2. i 3. vrata na desnoj strani:
Pogledajte prilog 138253
Počupano duplo sedište između 2. i 3. vrata na levoj strani:
Pogledajte prilog 138254
Počupano duplo sedište na levoj strani iza kabine vozača:

Pogledajte prilog 138255
Počupano prošireno pojedinačno sedište (za roditelje sa decom) na desnoj strani iza 1. vrata:
Pogledajte prilog 138256
Kanap od kabine do sredine vrata (ne do retrovizora, nego do sredine krila, nego do pola celih vrata), da se već srozani kapacitet smanji za još 2 mesta:

Pogledajte prilog 138257

Kapacitet smanjen sa 110 na 100. Deset putnika manje, pa šta je to... Zamislimo samo da se svakom vozilu tako otfikari po 10%... Ma sitnica...

Dalje, klima naravno ne radi. Prozori musavi, puni kondenza i neoprani. Doduše ovaj nije imalo ''libelu'', samo fleke i musavilo.
Stepen ku***bolje nekih vozaca JGPa prevazilazi sve mere u zadnje vreme.

Prvi slucaj:
Linija 39, sreda popodne. Stize 39 na stajaliste u Kumodraskoj iznad stajalista Singi. Otvaraju se 1. i 3. vrata Liaza, 2. ispred mene ostaju zatvorena. Krenem ka 1. vratima, a meni u susret zena u autobusu koja zuri da izadje. Propustim je, udjem unutra.

Unutra vidim jednog vozaca na ulazu/vratima u kabinu kako prica sa drugim. Kazem im "majstore, 2. vrata vam se nisu otvorila". Nista oni, pricaju njih dvojica, ne gledaju nista oko sebe. Pukne mi film kad ih vidim tako nonsalantne i viknem opet "MAJSTORE!!! Nisu vam se otvorila 2. vrata" Trgnu se obojica, penzioner za volanom otvara i 2. vrata.

Tokom izlazenja iz vozila na Kumodrazu vidim da penzos za volanom u jednoj ruci dri cigaretu a u drugom mobilni telefon. Bole njega...
@busspoter

Evo imaš tu materijala o svemu vezanom za Govnavu. I po pitanju ponašanja vozača, i po pitanju ispravnosti, i po pitanju bezbednosti.
E jedino mi žao što nisam mogao pre mesec dana kamerom da sačuvam i zabeležim i 50 stepeni koliko je bilo u jednoj takvoj njihovoj Liaz kanturini na 39 pa da ti okačim i simuliram i to ovde.

Jedino ako si govorio o tome što se ovde tvrdilo da je Tamnavin autobus kriv u udesu. Ali ja to nisam rekao nigde, nisam komentarisao ko je kriv.
 
Poslednja izmena:
Šta bulazniš ti? Kakvi likovi? Kakvi nepotrebni komentari? Kakav ugled? Ta firma ima ugled???

Idi provozaj se njihovim autobusima npr na liniji 39 i obrati pažnju na sve redom, od manjka sedišta koje su pobacali pa sve do ponašanja vozača. Pa mi se onda javi.
Pre svega nema potrebe da me napadaš i tako se obraćaš jer očigledno nisi dobro shvatio šta sam ja uopšte hteo da kažem..

Citirao sam Lazarov post, nisam ni čitao šta se pisalo pre.. Ne znam ni kako si se ti osećao uopšte prozvanim..

Ja sam rekao da se ugled diskusije na ovom forumu srozava, uopšte nisam rekao da firma ima ugled. Bespotrebno je koristiti takve nadimke za firme, ništa nećete promeniti time a po meni takvi nazivi ne pripadaju ovom forumu.


I Lazare, to što je neko pre tebe koristio to ne znači da je ispravno da se koristi.

edit: Vidim da nisam stavio replay na Lazarov post gde je napisao da je Tamnava prošla kroz crveno, konkretno sam pogledao samo njegov upis i rekao da ne koristi takvo ime za firmu, kakva god da je. Bezveze je a time se ništa neće promeniti.
 
E koliko god neko bio tebi i ostalima loš prevoznik nema potrebe da pišeš tako.
Aj što pravite od sebe kao neke likove to birate sami nego što ovde ostavljate nepotrebne komentare takve vrste i srozavate nivo diskusije kao i ugled svega
Sve u množini... a pre toga iznad tebe svega 3 komentara o udesu u Ruzveltovoj ako ne računamo postove u kojima se prenosila vest.
Bespotrebno je koristiti takve nadimke za firme, ništa nećete promeniti time a po meni takvi nazivi ne pripadaju ovom forumu.
Nije bespotrebno, treba nazivati stvari pravim imenom. I ja ću to da nastavim sve dok se dotični ne promene. Ili dok me neko argumentovano ne demantuje. Što do sad nisam video (za Tamnavu).

A i pored toga, želim da koristim taj termin jer, da, želim da vređam tu firmu zbog svega onoga što radi i priređuje i meni i drugima. A i što na kraju krajeva radi i samom Beogradu, čineći neke njegove linije i prizore da deluju kao Gruzija 2000ih. Jedina razlika između mene i raznih "elita" i "gospoda" sa foruma je što ja kažem direktno i kako prosečan čovek i misli (mada neki ih i psuju po vozilima, a ja npr to ne radim), dok bi drugi na forumu pakovali u politički korektne i "posh" fraze. Ali ništa od toga ne menja činjenicu da je Tamnava trans haos od firme sačinjen od pajsera. A ja ću da nastavim da ih pljujem i ovde i van foruma, što i radim već neke dve godine. Sve dok se ne odtornjaju sa Beogradskih ulica.
 
Poslednja izmena:
Da ne citiram poslednji Benderov komentar, reći ću samo da se s njim slažem u potpunosti. Ovakvim aljkavcima i ošljarima mesto može da bude u manjoj sredini, poput, lupam, Erdevika ili Vladičinog hana, ali za gradsku sredinu sa ovakvim načinom funkcionisanja nisu, jer pola autobusa su već konvertovali u prigradske.

I ja sam mogao da raspišem roman o ovom prevozniku, ali ne bi bilo ni korektno ni pristojno jer imam veoma buran temperament i kad bih rekao šta sve mislim o njima, ukopao bi ih u patos sa dosta psovki i uvreda.
 
Ok, ne rade semafori, ali onda se ide polako, poštuju drugi znaci. Jedan je očito računao da će proći, pa mu ovaj drugi zastao
 
Pa kad većina računa da to što ne radi semfor(i) znači da mogu oni da se provuku na brzaka, bez da poremete funkcionisanje saobraćaja...
 
Vrh