Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

@Zezeljko a otkud znamo da se to stvarno desilo? Možda lik hoće da pokrije drugara koji je driftovao sa letnjim gumama i odvalio autom te stubiće.

Svako može anonimno da pošalje takve i slične nebuloze
 
Moguće, ali isto tako meni ovaj scenario zvuči potpuno realno, pogotovo što sam i lično prisustvovao situacijama u kojima autobus odvali nešto i nastavi da vozi, a bilo je tih priča i ovde.

I još nešto, ovo su oni crno-žuti stubići, koje je malo teže izbiti iz zemlje, pa mi incident sa automobilom zvuči nemoguće, sigurno taj automobil ne bi mogao da nastavi sa vožnjom nakon izvaljivanja dva stubića.
 
Ne mora da znaci da je do guma, a ni do sluzbe. Veceras mi je u Vinci 2 puta proklizao auto iako je sipana so, a imam allseason gume.
 
Htedoh da napišem, ali se uzdržah. Juče i danas sam vozio poprilično okolnim putevima u užičkom kraju od kojih neki nisu čišćeni uopšte, posle snega u petak popodne i subotu ujutru i trenutnih -7. Negde je crni led kao staklo, negde ugaženi sneg sa površinskom poledicom. Ali, vozim prave zimske gume, prilagođavam brzinu uslovima ibsvoje radnje i manevre i nigde nikakvo proklizavanje nisam osetio.
Čim ti auto proklizava, negde se greši
 
Par buseva na koje hoću da skrenem pažnju: 372-704 (zadnja stena grebe pod i varniči,)
3084-83 (harmonika je počela da se razdvaja sa jedne strane)
3613-31 (svetla u prikolici trepere, pale, i gase se, što ukazuje na kratak spoj u elektrici, može biti nešto baš opasno)
 
Млађахни навијачи "црвено-белих" мало "препакују" путнике у 48ци..

1000018418.jpg
 
Valjda je vozač napadnut, nije bilo nikakve zvanične vesti.
 
Банбус, П40344. Стара Ракија.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Banetova rakija se doslovno raspala kod Hrama, tramvaji i dalje stoje, jer gospoda iz Banbusa pokušavaju da osposobe ovu kantu da se skloni, neverovatno da nemaju tegljača.

20240318_144914.jpg
 
Čuo sam da je otpao točak na akii (linija 78) i udario dve žene. Jednu reanimiraju

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Da imamo krštene institucija sad bi se nakon niza incidenata na 511 i ovoga sada kod Hrama, hitno sprovela istraga celokupnog angažovanja privatnika u sistemu prevoza, ali kod nas se umesto toga sprovodi priprema za još veći paket privatnika u sistemu, jer šta Beograđane briga da li je autobus privatni ili nije.
 
Nije niko jači od Grada, nego se sve što se iz Grada izvuče deli i stiže tamo gde treba.
Da institucije postoje osim na papiru, da svako radi svoj posao, bio bi lako uspostavljen red.
Ali, baš zbog tog tala, ništa ne funkcioniše.
Zato se ovo neće razrešiti lako, a sigurno ne na izborima.
 
Vrh