Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

sabacincident271120210063-460x0.jpg
 
Ухапшени пљачкаши из Крушевачке улице. МУП позива оштећене грађане да се јаве.
 
A šta su opljačkali, gde je inicijalna vest?
 
Ima na IG profilima Beograd uživo i Moj Beograd, ukratko juče prepodne su nekoj trudnici oteli telefon, pa su poslepodne kod Franša pokušali da otmu ženi sa detetom nešto iz ranca, žena je to spazila, pa je romkinja udarila pesnicom. A uhapšeni su nakon što su u marketu starijoj ženi isto pokušali da ukradu novčanik, pa kad je spazila, krenuli da lome market i razbili izlog.
 
A ona žena što se porodila je bila samo trudnica. Pa smo na osnovu izgleda zakljucili da je Romkinja. Niko nije napisao lekar nasilno porodio Romkinju. Nasilna smrt romske bebe.

Ali kad je nešto negativno odmah je Romkinja udarila i Rom ukrao a kad su na strani žrtve onda odjednom postaje nebitno šta su po nacionalnosti. Prosto napadnut je čovek. Ali napadač je Rom. Nikad nije Srbin napao. Ili je napao neko (narkoman, mladić itd) a ako nacionalnost spomenemo, onda je napao Rom. Tu dileme nema.
 
Kradja u prodavnicama je nikad vise.
Skolska deca pocinju masovno da kradu jer je kradja popularna, stimulisana i nekaznjiva kad su u pitanju deca ljudi bliski vlastima.
Sva dweca zele da budu takva.
 
Деца одрастају без осећаја за одговорност и последице.
 
Ima na IG profilima Beograd uživo i Moj Beograd, ukratko juče prepodne su nekoj trudnici oteli telefon, pa su poslepodne kod Franša pokušali da otmu ženi sa detetom nešto iz ranca, žena je to spazila, pa je romkinja udarila pesnicom. A uhapšeni su nakon što su u marketu starijoj ženi isto pokušali da ukradu novčanik, pa kad je spazila, krenuli da lome market i razbili izlog.
Mislim da je ovo neko smućkao više objava - C ekipa radi više dana, dok nisu zakačili neku strankinju ili neku povezanu, pa su ih inspektori uhapsili i naravno da su bili na ulici odmah sutradan. Razbijanje izloga, ako nije bilo još neko, su razmažena derišta, devojke od jedno13 godina koje su krale i onda pretukle čuvara. Jedna od njih je crnjkinja, ne ciganka i valjda su sve deca nekih bitnih sa Senjaka i već duže prave sranja.
 
Ja ne kradem al sam i danas banane prve klase kucao kao da su druge...

Jbg.. oni stavili mleko 125 a ono 149... akcija je do juče, a ja kupio danas a oni nisu promenili cenu 🙂 i onda ja da uštedim na govoru i vremenu, reklamacija, drž ne daj, za 25 dinara ko će se cimati... dok sam primetio stvorio se novi red na kasi... Tako da sam vratio sebi otete pare na bananama... I tako smo ja i Maxi uvek kvit 😊
 
Znaš kako, to što si uradio jeste krađa i ljudima kada budu radili popis će se to pojaviti kao manjak skuplje stavke, višak jeftinije. Mislim da je pre 4-5 godina bilo da su neku estradnu ličnost uhvatili da je u radnji lepio etiketu jeftinije robe. Možeš sebi da pričaš da je to ili švercovanje u javnom prevozu OK, ali nije, a nešto ne bih rekao da ti znače te pare, pogotovu tih 25 dinara. Radnika je sve manje i moraju da rade bukvalno sve poslove, tako da se propusti mogu desiti.
 
@Noki
Nema potrebe za reklamacijama, na kasi samo kažeš da želiš da kupiš po ceni koja je istaknuta.

@Joe23
Na poslodavcu je da obezbedi dovoljan broj radnika ili dovoljan broj dovoljno plaćenih radnika koji mogu da završe posao, na poslovodji je da organizuje rad u poslovnim jedinicama. Ako negde nije promenjena cena odgovornost snosi i poslodavac i radnici, ti imaš pravo da kupiš po istaknutoj ceni pa oni posle neka gledaju čiji je propust (možda poslovodja/poslodavac nije na vreme dao nalog da se promeni cena, možda poslovodja nije dobro organizovao rad, možda je nekog radnika mrzelo da menja cenu u smislu promeniće se kad tad...). Lidl je npr to dobro rešio, sva merenja se rade direktno na kasi od strane kasira tako da su zloupotrebe svedene na minimum.
 
Banane uvek možeš da lupaš drugu klasu jer lako prelaze u nju :D



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Nema potrebe za reklamacijama, na kasi samo kažeš da želiš da kupiš po ceni koja je istaknuta.

Primetio sam kad prošao kasu, i izašao iz radnje... srećom u istom navratu sam pazario banane prve klase za drugu, preventive radi 😉 i očigledno je trebalo tako, pravičnost zadovoljena...

Inače slažem se da je bitna istaknuta cena a ne malim slovima ispod do kad akcija traja. Al nisam hteo da se cimam oko toga.

Inače logika Joe23 ne stoji jer je brzo kvarljiva roba u pitanju, koja se baca i gde ne može da se vodi precizna evidencija i prikaže manjak, ni blizu precizno kao za neke druge artikle...

Ali prihvatam da me neki od vas gledaju kao kriminalca. Ok je to sasvim. 🙂
 
Ja ne kradem al sam i danas banane prve klase kucao kao da su druge...

Jbg.. oni stavili mleko 125 a ono 149... akcija je do juče, a ja kupio danas a oni nisu promenili cenu 🙂 i onda ja da uštedim na govoru i vremenu, reklamacija, drž ne daj, za 25 dinara ko će se cimati... dok sam primetio stvorio se novi red na kasi... Tako da sam vratio sebi otete pare na bananama... I tako smo ja i Maxi uvek kvit 😊
Maxi odnosno Delez je pravi arhetip korporacije koja je izgubila dodir, ne samo sa ljudskošću nego i sa razumom.

Da stavim na stranu to kako čerupaju i varaju narod (mislim baš na akt krivičnog dela varanja, svesnog i planskog obmanjivanja), da stavim na stranu njihovo monopolisanje, manipulisanje cenama, tal sa državom, zakidanja, kvalitativne i sanitarne propuste... nego su oni tip korporacije koja će da turi ogroman LG smart TV od 40 inča u radnje da bi vrteli 3 iste reklame u vidu statičnih slika, a onda će svima nama da povećaju cene svega za po par procenata i da nam podignu cene kesa da bi nadoknadili tu investiciju koju im em niko nije tražio, em nema nikakav efekat u povećanju prodaje. Prosto nema, jer Srbi a i drugi narodi, nisu zaludni da idu u Maxi da gledaju u TV. Nego je to neki tamo marketinški tim, koji mora da opravda svoje postojanje i godišnje isporuči XY kampanja i projekata, odlučio pa preneo, a rukovodstvo brže bolje usvojilo jer vele sve blještavo i novo vodi u povećanje kupovine.

Da povećaju plate radnicima? Ne, daleko bilo. Da zaposle više radnika? Ne, daleko bilo. Da se stavi još blještavih LED traka, ekrana, promo-štandova, kartonskih postera, i onih ukrasa oko cena? FAK JEA! A sve to košta boga oca, od tih papirnih štampanih ukrasa oko cene pa do TVa, pogotovu kada imaš 500 objekata. Na kraju krajeva, ne košta ni samo para, košta i vremena i energije radnika, koji moraju da lepe sve te eitkete, postavljaju štandove, prebacuju sto puta dnevno iz pozadinskih rafova u one na kasi (gde su """akcije"""), da pale i gase te ekrane... zatim ti ekrani i te silne sijalice isto tako troše pun kufer struje... Pored prvobitnih troškova nabavke i ugradnje, i ne računajući troškove servisiranja, sve te papazjanije mesečno potroše dodatnih ko zna koliko miliona dinara na struju i materijale, i ko zna koliko radnih sati svakom radniku u prodavnici. A nikakvog konkretnog uticaja nemaju, i potpuno su besmisleni.

Dakle opšte rasipništvo i bahatost svake vrste, a s druge strane se potrošačima propoveda o važnosti toplih frižidera, nekvalitetnih kesa koje nisu ni za k... a koštaju 15 dinara, o čuvanju srpskih reka (a dinara nisu dali), o štednji, o racionalnosti...

Korporacije su zaista posebno stanje uma, u većini njih upravni ljudi su toliko odsečeni od realnosti i od običnih ljudi da ne samo što jure profit kao pajdomani i dušu i majku bi prodali za pare, nego postanu nesposobni i da misle racionalno.
 
Poslednja izmena:
Inače logika Joe23 ne stoji jer je brzo kvarljiva roba u pitanju, koja se baca i gde ne može da se vodi precizna evidencija i prikaže manjak, ni blizu precizno kao za neke druge artikle...
Da bi nešto prodao, mora biti ubačeno u sistem. Svaka reklasifikacija mora biti odobrena od stane menadžera kategorije, u suprotnom bi svaka radnja mogla da se igra sa tim, takođe, nijedna roba se ne baca u kontejnere, već se vraća u skladište. Znači za svaki ulaz mora biti i izlaz. Mesto gde je teško proceniti je kod mesa, koje zna da kalira.
 
Voce se baca u kontis najbliži radnji IDea
Maski kao radi sa bankom hrane ili to škripi debelo takodje imaju problem u menadžmentu kartona kao itd itd manjuku radnika ...
 
nijedna roba se ne baca u kontejnere, već se vraća u skladište. Znači za svaki ulaz mora biti i izlaz. Mesto gde je teško proceniti je kod mesa, koje zna da kalira.

Meso zna da kalira a voće i povrće ne zna. 😄

Preskupa im je i ta druga klasa, ostavljeno sa strane za bacanje, bukvalno su mogli u kontejner da ubace i nalepe 2 klasa... More... Ovo će meni biti druga klasa, a vama nek je po volji. Ništa ne preporučujem...

20240216_000237.jpg
 
Sećam se jednom prilikom, kupovao sam kruške u Univerexportu. Normalno sve izmerim na vagi, dođem na kasu, platim. Kada sam došao kući, mojci bilo nešto sumnjivo, kako tako teške kruške za gramažu koja je na nalepnici. Stavi na vagu, kad ono za 2/3 teže nego što je otkucano. I što je najluđe, to je kupljeno u vreme ovih novih kasa koje proveravaju da li gramaža odgovara otkucanoj ceni. U početku je Univerexport imao obične kase kao i većina drugih marketa.

Drugi slučaj, banane kupujem u Maxiju. Uzmem ih i stavim na vagu. Ukucam šifru koja je pisala iznad cene, ono neće da prihvati, kaže da ne postoji. Pozovem ja radnicu koja se zatekla u blizini i na kraju mi oni one banane što ih oblepljuju zelenom trakom, naplatili kao drugu klasu, jer su ispravnu šifru za drugu klasu imali samo u kasi, ne i na vagi za merenje. Fazon je bio što radnik koji je pakovao banane izmešao banane sa zelenom trakom sa običnim bananama, a na tim što su imale traku, sve su bile delimično pocepane.

Treći put, kupujem u Maxiju kiseli kupus ribanac, dolazim na kasu i prodavačica mi otkuca. Pošto je otkucala, pita me da li imam njihovu aplikaciju. Odgovaram da nemam. Pita ona ljude koji su čekali u redu iza mene da li neko ima aplikaciju. Odgovori jedan čovek da ima. Zamoli ga ona da je aktivira i prinese da skenira. Odradi ona to i ja dobih kupus ni kriv ni dužan po duplo jeftinijoj ceni. Nije htela da me pusti da odem dok mi ne naplati sa popustom. Inače žena ima oko 60g, da ne pomislite nešto drugo da je putinju, pošto ima takvih ovde. ;)
 
Pa šta bi bilo loše i da pomislimo da si šarmirao kasirku 😁 pa da ti je zato dala popust. Ustalom i sa 60g se živi, rade hormoni, možda su to neki poslednji trzaji kasne menopauze, ali dovoljno da joj budeš i više od samo simpatičan... 😁
 
Voce se baca u kontis najbliži radnji IDea
Maski kao radi sa bankom hrane ili to škripi debelo takodje imaju problem u menadžmentu kartona kao itd itd manjuku radnika ...
Za Ideu i manje radnje nisam pričao, ako nisu promenili nešto, morao bi ovaj postupak.
Noki, što se tiče tvojih komentara, nema svrhe, deluje mi da ti je ponekad toliko dosadno, da pišeš samo da bi pisao, ali dobro, možda je za forum tako bolje. Toliko od mene, sve najbolje.
 
Дилери су шљам који наркоманима уваљује свакако смеће. Изгледа су дошли у фазу веће количине смећа на тржишту које је опасно по наркомане тако да се или лакше предозирају, или отрују, или им изазове неке друге поремећаје као што су застој срца или неурогени шок.
Код њих је ипак наркоманија приступнија као стил живота, наши клинци су срећом викенд дрогераши по журкама, а амерички гутају таблете сваки дан.
 
Vrh