Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Zbog ovog tvog neadekvatnog komentara, malopre sam zvao policajca koji redovno vezba na poligonu Begluk (otvorena streljana sa metama) pokraj Novog Sada, zapravo pokraj Sremske Kamenice.
Na mnoga moja pitanja, dao mi je sledece komentare:

Pre 18. godine lice na teritoriji republike Srbije ne moze da rukuje vatrenim oruzjem nigde, pa ni na strelistu, osim ucenika vojnih i policijskih skola

Dakle, sa pravim oruzjem nije mogao da vezba nigde.

Njemu je otac ugledni doktor, sto znaci da je sa pravim oruzjem vezbao u streljani.
Razlika izmedju vazdusnog pistolja i pravog oruzja je kao bicikl i motor.


Defkara, sta ces sad da odgovoris? Smislices uvek nesto, tvoja je uvek zadnja i ti si uvek u pravu...
Streljastvo je sa vazdusnim oruzjem.
Nigde nisam rekao da je legalno vezbao sa pravim oruzjem.
 
...

Pre 18. godine lice na teritoriji republike Srbije ne moze da rukuje vatrenim oruzjem nigde, pa ni na strelistu, osim ucenika vojnih i policijskih skola.

Dakle, sa pravim oruzjem nije mogao da vezba nigde.

...
Sad reče vodja tj potvrdio je da je trenirao u streljani. Dakle zakoni su prekršeni. Sve može u ovoj državi.
 
To je to prijatelju, sve je jasno.
Znamo na kakvim temeljima ova drzava stoji.
"Znas li ti ko sam ja?" princip koji je u mnogim ustanovama utemeljen. Tako i ovaj doktor koji ima i uticaj i pare, cim negde udje.
 
У оквиру физичког васпитања, лепо ринг, рукавице, и иду борилачки спортови, сваки дан.
Dok svi ne dobiju Parkinsona sa 30 godina.
I ne razviju granične ili neke druge poremećaje.
Pride, na nekim takvim sportovima se ostaje i bez zglobova i pršljenova.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mzj
Dok svi ne dobiju Parkinsona sa 30 godina.
I ne razviju granične ili neke druge poremećaje.
Pride, na nekim takvim sportovima se ostaje i bez zglobova i pršljenova.
То се дешава малтене искључиво када се неко годинама бави тиме на професионалном, а не рекреативном нивоу. Не морају сваки дан да се туку, типа сваког петка, остатак да буду кондициони тренинзи, ударање у џак, мало спаринговања, више спортски аспект, али мора да постоји тај аспект агресије и контролисаног насиља, јер је то нешто, што на највећу, чак и бесконачну жалост неких, што се не може искоренити тотално. Не видим други начин да се та енергија испусти.
 
Kod određenog procenta dece, takvi sportovi inspirišu nasilnost. Kod nekih umanjuju, ali kod drugih umeju da povećaju.

A i time bi se stvorila ta neka spartanska ideja da se u školu ide da se bije i bori.

Borilački sportovi nisu za škole. To treba da bude obrazovna i donekle vaspitna ustanova. Ne patriotski ili spartanski kamp.
 
ovo tesko da je vise drzava, samo teritorija.. zakona ima, ali ko ce to jos da sprovodi... sem nad sirotinjom, tu moze da se demonstrira red i vladavina prava.
 
Ajde de, nemoj tako, nikad bolje nije bilo.

MMF nas je pohvalio, a prosečna zarada je 81.500 i to je jedino bitno.


Inače ipak ovaj pusti' suzu u Obraćanju. Doduše ne koliko sam očekivao. Vidi se da je čekao da pređe na Kosovo i Kurtija.
 
Poslednja izmena:
SNSovci, Tiktokeri, Zadrugari, Instagrameri i ljubitelji Crnog Ceraka se pronasli pa traze drugi razlog za tragediju.

USA - najgori oblik.

Bahati gangsteri u pokusaju i siledzije su osamdeset posto omladine, a drugih 20 posto su cutljivi streberi koji trpe nasilje.

Zajednicko im je svima da su degenerici.

Ako i nije slusao ovaj klinac Crni Cerak, slusali su ga oni koji su ga mucili. A on se onda filovao nekim drugim americkim sadrzajem, mozda nekim emo sranjima ili slicnim.

Narod je generalno retardiran, a deca su deca i na retardiranost su i dodatno naivna, osetljiva i nesigurna.

I tu je ono zasto postoji drzava koja treba da uspostavi sistem i institucije da bi edukovala narod.

E, nasa drzava ne da ne radi to nego promovise i gura taj imbecilski sistem vrednosti.

Ovaj klinac koji je danas pobio ovoliko ljudi je jednako kriv kao sto je Gavrilo Princip kriv za Prvi svetski rat. Riba od glave smrdi.

Ja bih samo voleo jedne postene izbore sa pravim opcijama jednom u istoriji Srbiji pa da vidimo ko je stvarno vecina.

Ako je vecini ovo normalno i voli instagram, grand, crni cerak i vucica i rokanje po skolama, onda je to drzava Srbija i treba je prihvatiti kao takvu i nek ovde zivi onaj ko voli taj fazon.
 
Ako i nije slusao ovaj klinac Crni Cerak, slusali su ga oni koji su ga mucili. A on se onda filovao nekim drugim americkim sadrzajem, mozda nekim emo sranjima ili slicnim.
Pa da, verovatno. Crni Cerak i sva ta IDJ njanjava melanholična s'nja su Emo muzika za Srbe i Balkance. 99% sadržaja im je ili mračno ili depresivno. Samo je upakovano u gangsta i urban fazon da ne bi izdaleka smrdelo i bilo prozivano kao Emo subkultura.
 
Ja za taj cerak prvi put cuo danas ovde na temi. Kriviti samo jedno, kao što Beki radi, nije ispravno. Ovde su zakazali i roditelji i škola, a ne neki cerak, iako ne podnosim tu vrstu muzike. Nekako smo zaboravili razne metalike, rokere i slično koje uzdižu demone? Čim dete sluša ta sranja, kao npr i taj emo, znači da nešto nije u redu. Sa druge strane nešto ne verujem da se na ovom forumu sluša isključivo mocart.
 
Ma kakva Metalika i rokeri. Slušao sam svašta i kao klinac i sad, gledao Palmu i razne gluposti devedesetih pa mi ništa ne fali. Poenta je da se odvoji stvarnost od fikcije, dobro od lošeg, a u tome pomaže najviše porodica.
 
Hoce li otac dobiti zatvorsku kaznu kad vec klinac ne moze zakonski?
 
Otac je uticajan, teško da će odgovarati, možda nanogica.

Poenta je da se odvoji stvarnost od fikcije, dobro od lošeg, a u tome pomaže najviše porodica.
O tome smo pričali na drugoj temi gde je bila ova rasprava. Sve polazi od porodice. A kad pored nje zakažu i društvo, školstvo... dobijemo to što dobijemo. Evo, spomenu vodja da su i igrice krive.
 
Kod određenog procenta dece, takvi sportovi inspirišu nasilnost. Kod nekih umanjuju, ali kod drugih umeju da povećaju.

A i time bi se stvorila ta neka spartanska ideja da se u školu ide da se bije i bori.

Borilački sportovi nisu za škole. To treba da bude obrazovna i donekle vaspitna ustanova. Ne patriotski ili spartanski kamp.
Pa ti ako jedeš pile, tele, jagnje, prase... si još agresivniji, jer izazivaš ubistva živih bića, dok se borilačke veštine samo tuku. Ja ne kažem da ne treba povređivati životinje i biljke zarad jela, već samo da ne treba biti licemeran, jedno raditi a drugo pričati.
 
Hoce li otac dobiti zatvorsku kaznu kad vec klinac ne moze zakonski?
Ne, za vreme deteta u školi je po zakonu odgovorna škola tj Država. Ne može roditelj biti odgovoran ako je Država zakonom propisala da mu se za to vreme oduzima dete zarad obaveznog osnovnog obrazovanja. Dakle kriva je Država, ali Vučić, Gašić, Ružić, Vulin & Co neće u zatvor. Ali da ne bi šefu pao rejting mogu žrtvovati roditelje zarad posedovanja pištolja, mada oni nisu prekršili zakon ako su imali dozvolu i ako su ga čuvali po propisima.
 
Ne, Cerak je na dnu piramide i umetnost generalno. Krivac broj jedan je Vucic.

Znas, kada izadjes na ulicu pa stanes u g***o, pa ti curi voda iz klime na glavu, pa pored tebe prodju instagram debilke, pa krenes da predjes ulicu na pesackom, a kr**** ti ne stane, pa te na putu do prodavnice iz cista mira saleti interventna, pa cekas bus sat vremena, pa udjes u bus koji je pun navijaca koji lome i dernjaju se pijani... sve se nakupi.

Nije klinac ubio zbog keca iz istorije, klincu se nakupilo. Sta ima koji k da se to skuplja klincu od 14 godina? Meni je to bio najlepsi period zivota.

Jer ako i imas problem kod kuce, imas dobre drugare u skoli, ako ni oni nisu dobri, imas nekog nastavnika... ako nemas ni to, okrenes se nekoj lepoj umetnosti. Ovde se klincu sve skupilo jer ocigledno da je sistem doveo da su mu sje*******ani i roditelji i drugari i nastavnici i on sam. Plus na sve to je on psiho koji nije pod nadzorom psihologa i psihijatra. Skolski psiholog je morao da prica sa decom, da uoci te stvari.

A sve ovo gore sto sam nabrojao se zove sistem. Ovo je naprednjacka drzava i sistem vrednosti gde nista ne funkcionise i gde se promovise samo nekulutura i onda je sistem krivac za ovo. Crni Cerak je samo produkt sistema.

Ipak, odrastao covek ima i svoj mozak pa moze i da se odupre.

Pitanje je volje u drzavi Srbiji. Ili postoji volja, ali sabotiraju vecinu.

Ali Crni Cerak je nesto od cega moze da se pocne vec sada. Danas moze svako sa malo mozga da stane sa slusanjem tog sranja.

Crni Cerak nije napunio casu, ali je mozda bio kap koja je prelila.
 
Ne, za vreme deteta u školi je po zakonu odgovorna škola tj Država. Ne može roditelj biti odgovoran ako je Država zakonom propisala da mu se za to vreme oduzima dete zarad obaveznog osnovnog obrazovanja. Dakle kriva je Država, ali Vučić, Gašić, Ružić, Vulin & Co neće u zatvor. Ali da ne bi šefu pao rejting mogu žrtvovati roditelje zarad posedovanja pištolja, mada oni nisu prekršili zakon ako su imali dozvolu i ako su ga čuvali po propisima.
A to sto ga je vodio u streljanju sa 13 godina, mozda i manje a zakon kaze ne sme ispod 18? Ne znam, mora da postoji neka odgovornost. Ako zakon kaze da maloletnik ne moze da odgovara krivicno onda roditelj treba u zatvor po meni. U suprotnom nema kazne.
Dal to znaci da neki klinac od 12 godina moze da sedne u caletov auto i pregazi desetoro nista se nece desiti sem sto ce klinac u popravni dom nekoliko godina?
Make it make sense
 
Poslednja izmena:
Pa ti ako jedeš pile, tele, jagnje, prase... si još agresivniji, jer izazivaš ubistva živih bića, dok se borilačke veštine samo tuku. Ja ne kažem da ne treba povređivati životinje i biljke zarad jela, već samo da ne treba biti licemeran, jedno raditi a drugo pričati.
Mislim da brkaš odgovornost sa agresijom.
Neko ko jede meso ubijenih životinja je odgovoran za njihovu smrt. Ali to nije isto što i agresija.

Agresija je npr ono kad neko non stop sanjari o oružju i povređivanju drugih.
 
Ali Crni Cerak je nesto od cega moze da se pocne vec sada. Danas moze svako sa malo mozga da stane sa slusanjem tog sranja.

Crni Cerak nije napunio casu, ali je mozda bio kap koja je prelila.
Jel iko od vas zapravo cuo Crni Cerak ili samo ponavljate napamet?
 
Vrh