Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

вибер.jpg


danilo.jpg
 
Ako je to istina (a verujem da itekako moze biti), jedno veliko lol :lol: od mene
Onda smo stvarno ne Banana republika nego PRDAJZ republika
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821543#p821543:1s3nj5vy je napisao(la):
sizif » 09 Feb 2021 12:35 am[/url]":1s3nj5vy]

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php


Ljudi poput ovog Belivuka su potrošna roba. Da li je uhapšen zbog šamaranja Danila Vučića, da bi se skrenula pažnja sa Jovanjice, bilo koje druge afere ili mu je jednostavno istekao upotrebe, svejedno je.
O tom čoveku se priča i piše godinama, pa i Vojni sindikat je objavio da je vežbao gađanje na strelištu specijalne jedninice...
Šta je "sistem" radio do sada? Ništa, jer je bio njihov.
 
Prica o samaranju je sasvim realna.
Gospodin Nevolja je sada opasan svedok. Niko ne bi sada da bude u njegovoj kozi.
No, mozda je gospodin Nevolja neke dokaze i spremio na sigurno mesto.

Medjutim, kako cuh jednog penzionera: "Informer, to su najbolje novine jer kostaju samo 25.dinara".

Narod zeli da cuje jeftine vesti sa sadrzjem koji mu je poznat i pozeljan.
Gospodin Nevolja je do juc ebio patriota i sportista, danas je kriminalac i ubica. Nema veze. Sve ovde moze.
Nas covek nije rob jednog narativa, moze da veruje strasno i u nekoliko suprotstavljenih narativa.

Tu su jos i stranci koji ce u svojoj finoci i moralnosti tolerisati sve sto se ovde desava ako je ocuvan njihov interes.
Oni znaju sa ovakvima kao sto smo mi.
 
kuda ide ovaj svet.. svojevremeno mu tukli brata Andreju sada sina Danila (ako je istina)... o kakvoj bezbednosti nas manje bitnih mi pricamo?
 
Не само јер је ишамарао Данила, него су мало и ови "преко" притисли.

Ја мислим да то већ аутоматски значи тумбање гарнитуре и то повеће. Једноставно су толико умешани са Вељом, а то зна и господа у амбасадама. То њима не треба.

Судећи по оном снимку где ставља капуљачу, вероватно га уствари штите од ликвидације. Е сад коју корист од тога имају...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821651#p821651:4n7fi9qp je napisao(la):
SRBO » 09 Feb 2021 03:08 pm[/url]":4n7fi9qp]
....
Судећи по оном снимку где ставља капуљачу, вероватно га уствари штите од ликвидације. Е сад коју корист од тога имају...

Ako misliš na snimak ispred stadiona na kojem policija sprovodi čoveka koji drži nevezane ruke iza leđa - to nije Belivuk.
 
Прекјуче се Д.Ј. Вучићевић на Пинку уби поручујући како је Јовањица измишљена и како ће се испоставити да је афера измишљена.
 
Ето и објашњења трагикомичног крсташког похода на мафију, чији представници су за мандата ове владе узнапредовали од ситних шибицара до „државе у држави”.
 
Н1: Припадници МУП-а, у сарадњи са БИА, ухапсили 42-годишњег М.З. због претњи Александру Вучићу, његовом сину Данилу и Горану Весићу
 
Nije mi samo jasno zasto su mocni ljudi koji imaju sve imali da saradjuju sa kriminalcima. Sta im je to trebalo.
 
Моћ се често одржава и криминалним путевима. Увек има неко ко треба да се заплаши, да се држи под контролом, да се нешто сруши или уништи. А није ретко да је потребно негде и да се створи хаос и страх.
 
Pojavila se vest da je Velja Nevolja reketirao Baku Praseta koji ima 2 mil pratilaca na YT, pa šta mislite da li Vučićevci šalju te svoje likove da kontrolišu ove sa velikim brojem pratilaca da nešto ne krenu zucaju protiv vlasti
 
Ovo za šamaranje je objavljeno i na fb, samo se desilo za novu godinu...izgleda da ga je šamarao svaki čas :mrgreen:
Naravno ovo ne verujem da je tačno, nego je bilo jasno da će uskoro pasti, pa hajde da napravimo neki spin ako se dovoljno njih upeca
 
Vulin me prijatno iznenadio. Čini se da je počeo da evoluira! :shock: :D

Vulin: "Neka nam objasne kako treba da se ponašamo kada nam neko provali u kuću"

Predložiću ministarki pravde da povede raspravu o mogućoj promeni definicije nužne odbrane, rekao je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin.
On je u pisanoj izjavi naveo da čovek koji je branio sebe i svoju nepokretnu suprugu ne bi smeo da zbog toga bude u zatvoru.

"Ako je pucanje u provalnika i još uz to mlađeg, fizički snažnijeg od penzionera koji brani svoj život, onda moram da pitam zakonodavca šta bi svako od nas kada mu bude ugrožen život i čast u sopstvenom domu trebalo da uradi. Neka nam objasne kako treba da se ponašamo kada nam neko provali u kuću i pokušava da nas opljačka? Tužilac koji je kvalifikovao pucanje u provalnika kao ubistvo u pokušaju je samo sledio slovo zakona i uradio jedino što može da uradi čovek pravosuđa sve dok je ovakav krivični zakon na snazi“, izjavio je Vulin.

On je reagovao povodom slučaja u Lebanu, gde je penzioner u svojoj kući iz pištolja ranio muškarca koji je pokušao da ga opljačka.

"Predložiću ministarki pravde gospođi Popović da povede raspravu o mogućoj promeni definicije nužne odbrane. Zakoni moraju da se prilagođavaju životu, i kada se pišu i donose moraju da poštuju princip pravičnosti. Ići u zatvor zbog odbrane svog doma to jednostavno nije pravedno", poručio je Vulin.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1826323
 
to je trebalo odavno da se uradi ! vulin me prijatno iznenadio...neki od njegovih alter ega poceo da funkcionise?
komunjrska prica je odavno zavrsena...

pametno zbori Toma Fila:
"Ako neko upadne u vaš stan, da li treba da ga pitate: 'Jesi li došao da me ubiješ?', ili, ako je žena, da pita: 'Da li si došao da me siluješ?' Pa, onda, ako kaže: 'Došao sam da te silujem', onda je dozvoljeno da se lupi šamar, a ako provalnik kaže da je došao da vas ubije, onda je u redu da se puca - rekao je Toma Fila.
On smatra da tema samoodbrane mora da se pokrene u javnosti, jer nikome nije jasno kako rade tužilaštva, i kako procenjuju ugroženost
"Mi imamo problem iz vremena komunizma da razjasnimo šta je to nužna odbrana. Tada je vladala doktrina da ne može privatna imovina da bude važnija od bilo čijeg života. Postoji stalni strah da se neko oslobodi zbog nužne odbrane. Ja sam često na putu, pa mi žena ostaje sama kod kuće. Držim pištolj pored vrata i rekao sam joj: 'Ako neko uđe, pucaj i ne pitaj zašto je ušao. Lakše ću da te izvadim iz zatvora nego sa groblja' – navodi ovaj advokat.
 
Ако ово издејствује, то ће бити велика ствар за сигурност грађана.
 
Postojeci zakon nece nikog ko ima oruzje da spreci da puca u lopova ili provalnika i zastiti sebe i porodicu, to samo bu**** moze da ne uradi.

Zakon treba menjati tako da ljudi nemaju problem kad se brane u sopstvenom domu/posedu, svaku zloupotrebu kaznjavati naravno.
 
ima mnogo ubistava zbog para (posebno deviznih penzionera) u poslednje vreme pa bi valjalo da se zakon promeni i prestane da stiti kriminalce. a da li je "provalnik" hteo samo da odreze parce sunke iz ostave ili je hteo da odreze i parce vlasnika neka objasni sam "provalnik" tuziocu ili Svetom Petru ako se desi da tamo zavrsi.
komentari Tome File datiraju iz 2013. godine i te izmene zakona o nuznoj odbrani treba usvojiti po hitnom postupku a ne palamuditi jos xy godina...
 
Zar vam nije sumnjiv tajming ove objave ?
AV: "Ajd Vuline baci raji neku kosku da se lozi par meseci/godina, dok mi zavrsavamo ovo nase."
Izuzetan nacin da se skrene paznja sa bitnih stvari, korupcije, Jovanjice, ostalih afera...

"Ne veruj Danajcima ni darove kad nose".
Ovo je naravno trebalo usvojiti, ali ne vidim da zahteva raspravu duzu od jedne recenice, ima mnogo bitnijih stvari ispod zita.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830924#p830924:j7wt92x5 je napisao(la):
tzoran1 » Sub Mar 13, 2021 8:38 pm[/url]":j7wt92x5]to je trebalo odavno da se uradi ! vulin me prijatno iznenadio...neki od njegovih alter ega poceo da funkcionise?
komunjrska prica je odavno zavrsena...

pametno zbori Toma Fila:
"Ako neko upadne u vaš stan, da li treba da ga pitate: 'Jesi li došao da me ubiješ?', ili, ako je žena, da pita: 'Da li si došao da me siluješ?' Pa, onda, ako kaže: 'Došao sam da te silujem', onda je dozvoljeno da se lupi šamar, a ako provalnik kaže da je došao da vas ubije, onda je u redu da se puca - rekao je Toma Fila.
On smatra da tema samoodbrane mora da se pokrene u javnosti, jer nikome nije jasno kako rade tužilaštva, i kako procenjuju ugroženost
"Mi imamo problem iz vremena komunizma da razjasnimo šta je to nužna odbrana. Tada je vladala doktrina da ne može privatna imovina da bude važnija od bilo čijeg života. Postoji stalni strah da se neko oslobodi zbog nužne odbrane. Ja sam često na putu, pa mi žena ostaje sama kod kuće. Držim pištolj pored vrata i rekao sam joj: 'Ako neko uđe, pucaj i ne pitaj zašto je ušao. Lakše ću da te izvadim iz zatvora nego sa groblja' – navodi ovaj advokat.

Sečam se te Tomine rečenice i 100% u pravu. Nažalost provalnici imaju daleko više prava nego žrtva što se i potvđuje iz sudske prakse da prihvataju tužbe lopova, provalnika.
Po nekom ludom shvatanju tužioca/sudija kad ti provalnik upadne u kuću ti treba da se povučeš u ugao prostorije tj na najveću udaljenost i da ga zamoliš da napusti stan, objekat. i da probaš policuju da obavestiš.
Ako te isti provalnik fizički napadne u tom momentu smanjene uračunjivosti moraš da odgovoriš/da odvratiš napad adekvatnom silom ali nikako da preteraš ??? Jer prekomerna upotreba sile može da te skupo košta i košta. E sad budi pametan.

Verovatno ima i prevencije jer poznanik može da te namami u stan i da te rokne pod izgovorom da si ga napao i slično.
Ali greška je da decenijama procesuiraju žrtve koje u stanju smanjene svesti /uračunjivosti sasvim realno da preagresivno reaguju.

Što znači , ko zna iz koje namere gura zakon ali će ga izgurati jako brzo. Kao i sve u zadnje vreme.
 
Vrh