Šta je novo?

Beton hala

vaas.jpg

Ko je igrao Far Cry, shvatiće
 
Klasika...gradimo...gradimo,gradimo,a sto gradite sa nasim parama I to vise puta,da se vise puta ugradite...Misle,narod je glup...
 
neko je imao visak dekinga pa da se ne baci malo cemo da ga polomimo i onda se potrosi.
placa vesic tj mi. jbg desava se...
 
Steta bile su gotivne zbog konstrukcije. Sve je imalo vise industrijski smek.
 
Opala, novi momenti. Nije mi najjasniji razlog, jer se ona koristila. Možda će montirati novu, lepšu i stariju?

Vervatno zato nisu uklapali ploče ispod stepeništa, jer su znali da ide.

Malo neobično, jer će oni koji se parkiraju morati malo više da pešače. Meni nije problem ali verujem da će nekima biti drama :)
 
Вероватно ће да форсирају нову пасарелу као пут на кровни паркинг.
 
Ovo znaci da ce jedini put sa parkinga do Beton hale biti preko pasarele?
 
Ne kontam. Meni su te strpenice bas bile gotivne. Sastavni deo beton hale, odnosno njenog sadrzaja. Mozda je moja percepcija drugacija jer kolima dolazim iz NS-a, pa mi je silaz niz te stepenice i pogled sa njih na obe savske obale pruzao poseban dozivljaj.
 
Da bi kafići mogli i tih 10 metara da zauzmu stolovima, jer im je malo i ono što su sada spustili stolove na šetalište.
 
s tih stepenica pruzao se jedan od onih tipicnih beogradskih pogleda, pa i na njihov voljeni beograd na vodi, ne vidim zaista razlog da se uklone zauvek. ja sam na njima napravio tako puno lepih kadrova beograda, da mi je sad prilicno zao sto toga vise nema...
 
"Uklonjene montažne stepenice kod Beton Hale".

#Ženekojenenosepantalone like this!
 
Treba bojkotovati kafice.
Ko uopste ide u te kafice?
 
U te kafiće uglavnom idu atenšn horovi, oni koji bi da budu viđeni i da se foliraju da su neka elita.
 
Nemojte biti zluradi... Ljudi vole da se socijalizuju na razlicitim mestima, pa tako i u Beton hali... Zasto pljuvati nesto samo zato sto mi ne idemo, mi ne volimo ili se nama ne svidja??? Svaka roba ima svog kupca...

Ja prvi volim da odem tamo da jedem, opustim se sa drustvom uz pogled na reku, a iskreno, prija mi i kad vidim ljude oko mene koji su doterani, namirisani i lepo sredjeni...I ne vidim sta je lose u tome!

Ima toliko drugih mesta gde covek moze da ode kad pozeli, bude okruzen ljudima kakvim zeli i uziva u tome... pa treba ostaviti svakome opciju, a ne uskracivati je, cemu potreba za tim???

Beograd je grad diverziteta, koji nudi bukvalno svaku opciju...Zasto biste "pljuvali" po bilo kojoj opciji koja se vama ne svidja ili za koju mislite da joj ne pripadate??? Beograd stvarno ima mesta za SVE i za SVAKOG :gobb: !
 
Свиђали се некоме ти кафићи или не, чињеница је да су увек пуни. Значи постоје људи које привлаче. И уистину, ово је једно од ретких места где су локали на води лепо уклопљени у амбијент за разлику од сплавова или Сава нове.
 
Ok, slažem se da ne treba generalizovati. Većina kafića tamo jeste za poziranje, ali nisu svi.

Ali da ima dosta mesta u koja se ide samo da se bude viđen, to znam iz prve ruke, pošto skoro svaki dan prolazim pored jednog takvog.
Po hiljadarka za polupraznu tanjirčinu sa dva lista i šniclom, kafa 300 din, sok 500... Ima toga itekako puno u skorije vreme.

Ljudi u t(akv)im mestima više vremena provode praveći idealne fotografije za Instagram nego što se zapravo socijalizuju i uživaju u ambijentu.
 
Ako mi neki kafići ne smetaju, to su onda ovi u Beton hali. Nema parkiranih vozila ispred, lepo su uklopljeni, nema bahatog širenja bašti koje blokiraju pešake.

Jeste, mnogi su tu da bi bili viđeni, ali zbog svega gore navedenog, "ja tu ništa ne bih dirao". Ne postoji način trenutno da se ovaj prostor drugačije organizuje i da bude ovako posećen i pristojno uređen.
 
Ja idem u jednu od tih kafana u Beton hali, na doručak kada vozim bajs, nikog nigde u 10 ujutru, pogled odličan, klopa dobra i cene skroz normalne.

Selfi ekipa kreće da dolazi od pola 12, ja sam do tada već daleko.
 
Ja bih cak pristao da se po tom konceptu napravi 200 metara kafica i restorana na Savi u blokovima uz uslov da se uklone svi splavovi i da oslobodimo reku...
 
Данас:













Овде су биле металне степенице:













Главнина кола на паркиралишту је сада близу Пасареле:

 
Koji je razlog uklanjanja stepenica?

Plašim se širenja bašti na šetalište. Vesić je već dao zeleno svetlo onom odlukom da se za vreme korone u cilju razmaknuća stolova dozvoli širenje ;(
 
Vrh