Šta je novo?

Beton Hala Waterfront Center 2011 Architectural Competition

Jednog dana kada se iščupaju šine pored kalemegdana može parking da se premesti u tunel kroz koji sada prolaze vozovi....

to ne bi bilo loše rešenje....
 
Po meni je konkurs za BH cista glupost. Blok 39 je prakticno prazan i za takve lokacije i poduhvate je potreban.
Logicnije bi bilo raspisati konkurs za Staro Sajmiste, zar ne? Beton halu treba osveziti, srediti setaliste a parking napraviti pozadi.
Niko se od mozgova nije setio da iza hale srusi onaj krs i lom i napravi normalan parking, malo oplemeni sa drvoredom i zelenilom, da sam ulazak bude prijatan. Obala bi se oslobodila a i pogled ka Kalisu bi bio cist.
Sama hala ako je zasticena ne daje mnogo prostora za egzibicije.
 
Teren iza hale se nalazi u nivo-u sa krovom hale zato sto se teren penje i hala je polu ukopana. Znaci videli bi se automobili pozadi u svakom slucaju. Ja bas naprotiv mislim da je ovaj konkurs potreban kako bi resio taj problem parkiranja i obogatio sadrzaj u blizini pristanista. Da ne zaboravimo da je ta beton hala i taj buduci centar ono prvo sto ce stranci da vide kad dodju brodom i gde ce trositi njihove pare, potencijalno je taj centar mesto gde ce se ulivati vezlika kolicina novca i to je svakako dobra stvar za grad.
 
Johnest_Hon":2weupww1 je napisao(la):
Po meni je konkurs za BH cista glupost. Blok 39 je prakticno prazan i za takve lokacije i poduhvate je potreban.
Logicnije bi bilo raspisati konkurs za Staro Sajmiste, zar ne? Beton halu treba osveziti, srediti setaliste a parking napraviti pozadi.
Niko se od mozgova nije setio da iza hale srusi onaj krs i lom i napravi normalan parking, malo oplemeni sa drvoredom i zelenilom, da sam ulazak bude prijatan. Obala bi se oslobodila a i pogled ka Kalisu bi bio cist.
Sama hala ako je zasticena ne daje mnogo prostora za egzibicije.
Бетон хала је заштићена и конкурс се и не односи на њу. Конкурс се односи управо на тај крш који спомињеш. Ту треба да се гради, и повеже БХ са Калимегданом, и измести окретница трамваја. Сама БХ се не дира.
 
E sad ja moram da napisem nesto i time cu vam dati razlog da me pljujete sledecih sto godina. Ali boze moj.
Beton hala je djubre! Bila je djubre i ostace djubre. Samo sto je sad djubre sa masnom. Stvarno ne vidim nikakav arhitektonski ili istoriski kvalitet u tom komadu betona. Mogu da joj naprave masnu veliku koliko god hoce, ali mrka kapa. Narocito mrka u konceptu okupljanja fensi ekipe, u svojim ljubimcima.Samo ce i od tog dela keja napraviti jedan kafic, automobil vasar, upakovan u komad betona. Koncept s kojim Beograd muku muci vec godinama.
Sto se privremenosti tice. Nasi se vode cinjenicom da je i Ajfelova kula bila napravljena kao privremeni objekat...
 
Johnest_Hon":34423ad9 je napisao(la):
Po meni je konkurs za BH cista glupost.
he, he, sacekaj rezultate, bice mnogih iznenadjenja.

e sad pitanje je da lice neko biti spreman da sve to pretvori realnost, o tome cemo za par meseci...
 
Nurko7000":2fvva4s8 je napisao(la):
Бетон хала, мар11

[url]http://farm6.static.flickr.com/5173/5569484280_f504c22cb4_z.jpg[/url]
Beton hala by Polexia Nurkin, on Flickr

Узгред, поглед са паркинга је изузетан...
Ja po obicaju imam problema sa prejakim i diletantskim osvetljenjem. Naravno da most treba osvetliti ali da bas mora da bljesti mi nije jasno. Jeste funkcionalno lep ali ipak ne toliko da dominira nocnom paronoramom grada.
 
Zidar,hoce da osvoji Beograd kako je krenuo.Samo napred :gobb:
 
pa kako da odolim kada se raspise konkurs u mojoj struci za tako dobru lokaciju :)

uplatio sam ufur, dobio dokumentaciju, sad imam jos mesec dana fore...

ne mogu dalje komentarisati na ovu temu jer je konkurs anoniman, jedva cekam da vidim sta ce sve ljudi da smisle.
 
Masta cini svasta! Verujem da ce biti zanimljivih resenja ali se isto tako plasim da ce izabrati neku sarenu glupost!
Zidar cekamo te! :cool:
A zasto Zex cuti? :laugh:
 
Koliko videh moras biti diplomirani arhitekta da bi ucestvovao na konkursu,zato on ne moze da ucestvuje :(

Kada prodje tih mesec dana budi drug zidar pa postavi materijal koji si dobio.
 
sizif":3pk5t86g je napisao(la):
......деца разноразних приватника........тај фенсерај,.
Teško bih se mogao više složiti sa tobom po pitanju svog sveta i polusveta i njihovih fensi motiva za dolazak na snobovska mesta, ali mislim da ova kvalifikacija nije na mestu. Ja sam privatnik, i ne mogu da podnesem negativnu konotaciju te imenice "privatnik". Ima jako puno privatnika koji nisu "raznorazni". Sada bismo svi mi mogli da kvalifikujemo sve javne službenike kao budžetlije na državnoj sisi, i narodnoj grbači....
 
GOJE":bl0qh9nv je napisao(la):
sizif":bl0qh9nv je napisao(la):
......деца разноразних приватника........тај фенсерај,.
Teško bih se mogao više složiti sa tobom po pitanju svog sveta i polusveta i njihovih fensi motiva za dolazak na snobovska mesta, ali mislim da ova kvalifikacija nije na mestu. Ja sam privatnik, i ne mogu da podnesem negativnu konotaciju te imenice "privatnik". Ima jako puno privatnika koji nisu "raznorazni". Sada bismo svi mi mogli da kvalifikujemo sve javne službenike kao budžetlije na državnoj sisi, i narodnoj grbači....
Slazem se, privatnici koji posteno rade svoj posao i uspevaju da prezive pored reketiranja od strane vlasti su nam jedina nada.

Ako nekoga ne podnosim, onda su to drzavni sluzbenici reketasi za koje ti je jasno da ne bi ni u snu mogli da imaju auto i stan kakav imaju od svoje plate. Znaci koriste poziciju da bi od onih koji rade (cesto privatnika) OTIMALI ili krali od svih nas prilikom privatizacija, preko stetnih ugovora itd. Najgora preporuka koju mogu da cujem je "radim u agenciji za ovo ili ono", "gradjevinskoj inspekciji ove ili one opstine", ili sam (partijski postavljen) u upravnom odboru nekog javnog preduzeca. Bljak!
 
panoramakalemegdanposle.jpg
 
JohnyBgood":30qt2iqx je napisao(la):
Slazem se, privatnici koji posteno rade svoj posao i uspevaju da prezive pored reketiranja od strane vlasti su nam jedina nada.

Ako nekoga ne podnosim, onda su to drzavni sluzbenici reketasi za koje ti je jasno da ne bi ni u snu mogli da imaju auto i stan kakav imaju od svoje plate. Znaci koriste poziciju da bi od onih koji rade (cesto privatnika) OTIMALI ili krali od svih nas prilikom privatizacija, preko stetnih ugovora itd. Najgora preporuka koju mogu da cujem je "radim u agenciji za ovo ili ono", "gradjevinskoj inspekciji ove ili one opstine", ili sam (partijski postavljen) u upravnom odboru nekog javnog preduzeca. Bljak!
+1:kk:
 
vucko":1i3zdryy je napisao(la):
Kada prodje tih mesec dana budi drug zidar pa postavi materijal koji si dobio.
Materijal je razocaravajuci, 30ak osrednjih fotografija i par planova. I naravno biser, neupotrebljiv CAD crtez osnove beton hale gde je ista nacrtana kao pravougaonik iako je na oko svakom prolazniku jasno da je hala obla i prati oblik reke/obale.
 
zidar":j6xabkzf je napisao(la):
vucko":j6xabkzf je napisao(la):
Kada prodje tih mesec dana budi drug zidar pa postavi materijal koji si dobio.
Materijal je razocaravajuci, 30ak osrednjih fotografija i par planova. I naravno biser, neupotrebljiv CAD crtez osnove beton hale gde je ista nacrtana kao pravougaonik iako je na oko svakom prolazniku jasno da je hala obla i prati oblik reke/obale.
Tacno, mogli su da se malo vise potrude i izmere radijus hale i nacrtaju je kako treba, ali nije strasno posto i onako sama hala nije predmet konkursa.
Inace plan celog terena je sasvim ok, jako je precizan i ima sve visinske kote. Presek u Cad-u takodje verno opisuje teren. Svidja mi se studija koju su dali o vrednosti objekta na kosancicevom vencu.
 
zidar":31l6z1r6 je napisao(la):
ne mogu dalje komentarisati na ovu temu jer je konkurs anoniman
[video]http://www.youtube.com/watch?v=cRrI3HrkABE[/video]
JohnyBgood":31l6z1r6 je napisao(la):
Najgora preporuka koju mogu da cujem je "radim u agenciji za ovo ili ono", "gradjevinskoj inspekciji ove ili one opstine", ili sam (partijski postavljen) u upravnom odboru nekog javnog preduzeca. Bljak!
Нарочито ово последње. :mad:

+1
 
GOJE":13uyj4eh je napisao(la):
sizif":13uyj4eh je napisao(la):
......деца разноразних приватника........тај фенсерај,.
Teško bih se mogao više složiti sa tobom po pitanju svog sveta i polusveta i njihovih fensi motiva za dolazak na snobovska mesta, ali mislim da ova kvalifikacija nije na mestu. Ja sam privatnik, i ne mogu da podnesem negativnu konotaciju te imenice "privatnik". Ima jako puno privatnika koji nisu "raznorazni". Sada bismo svi mi mogli da kvalifikujemo sve javne službenike kao budžetlije na državnoj sisi, i narodnoj grbači....
А, бре, Гоје! Направи комуњару од мене само зато што (тачно) констатујем да се међу новопеченим заљубљеницима у Бетон халу налази и скоројевићки слој који, поред осталих, чине и деца разноразних приватника. Нити сам генерализовао, нити си из мојих ранијих постова могао закључити да сам против приватне праксе и својине. Чак супротно. Али сам исувише често био у прилици да видим клинце од 20 година који турирају машине које ће нажалост мени и теби остати недоступне до краја живота, а купили су им их мама и тата који се или овде, или у иностранству баве разноразним "бизнисом". Некада се простота демонстрирала прављењем кућа уместо гробница на гробљу, испраћајима у војску и свадбама са више хиљада званица, а сада "улагањем у стандард деце".

Ја нисам приватник, пре сам слободна професија, али их имам међу блиским пријатељима и могу да кажем да су у моралном и интелектуалном погледу прототип онога што би тај појам требало да значи. Не сумњам да том слоју припадаш и ти као човек са јасним вредносним системом. Али то што сте ви такви, не значи да добар део приватничког сталежа није управо оно на шта сам указао. Били бисмо срећна и за живот много боља земља да ја грешим.
 
Vrh