Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Pa da, dok su za Bg Voz potrebne adekvatne garniture pošto je RVR vreme pregazilo.

Ne bih se složio sa tobom. Ne znam čemu ta potreba bacanja apsolutno upotrebljivih voznih sredstava, dok novih nema? Evo, juče je definitvno ukinut voz Kraljevo - Požega jer nema šta da ide! RVR može da vozi još dugi niz godina, uz adekvatno održavanje i remont. Neke garniture su sa remonta izlazile sa novim sedištima i vakuum WC-om. No svakako mislim da su te garniture primerenije lokalnim putničkim vozovima nego gradskoj železnici.
 
RVR season.jpg
 
Al stvarno nekad znate da budete konfuzni i kontradiktorni ovde. 😄 Pogotovu laicima poput mene kojima je trenutno jedini način informisanja o tim stvarima čitanje stvari koje pišu upućeniji ljudi ovde na forumu. Ja nemam problem ni da se RVR menjaju novim garniturama, ni da se remontuju i sređuju ako je to moguće i isplativo. Samo, odlučite se više, aman. 😄 Da bar znamo na čemu smo.
 
Ne bih se složio sa tobom. Ne znam čemu ta potreba bacanja apsolutno upotrebljivih voznih sredstava, dok novih nema? Evo, juče je definitvno ukinut voz Kraljevo - Požega jer nema šta da ide! RVR može da vozi još dugi niz godina, uz adekvatno održavanje i remont. Neke garniture su sa remonta izlazile sa novim sedištima i vakuum WC-om. No svakako mislim da su te garniture primerenije lokalnim putničkim vozovima nego gradskoj železnici.
Nisam rekao da se bace ali da se prestane sa daljim odugovlačenjem nabavke novih garnitura kako za BG Voz tako i međugradski saobraćaj. Ovo skoro pa beskonačno krpljenje RVR-a više nema smisla, niti su oni funkcionalni a izgledom samo odbijaju ranjivu kategoriju putnika.
 
Nisam rekao da se bace ali da se prestane sa daljim odugovlačenjem nabavke novih garnitura kako za BG Voz tako i međugradski saobraćaj. Ovo skoro pa beskonačno krpljenje RVR-a više nema smisla, niti su oni funkcionalni a izgledom samo odbijaju ranjivu kategoriju putnika.

Изглед је такав јер се графити не скидају, а возови ретко перу. Такође важи и за Z1 вагоне. И Штадлерови возови би изгледали грозно да се не скидају графити.

Што се тиче набавке нових гарнитура, очигледно је аранжман са Русима пропао, с обзиром да се већ дуже време не помиње. Остаје једино да се део Флиртова пребаци на БГ воз када стигну нови Флиртови, а за њих се још увек јавно не зна у којој ће конфигурацији бити и кад ће стићи.
 
Poslednja izmena:
Ok, zezaš me. Izuzev par bombastičnih naslova na Ozonu i Novoj, danas je išao bez kašnjenja.

Šta je ovde bombastično? Kraljevački DMV 711 su konstantno u kvaru, rezerve nema, polasci se otkazuju, neka otkazivanja se najave na sajtu reda vožnje SV (pogledaj sajt), neki se otkažu pred sam polazak. Najjače mi je što na SV sajtu piše otkazuje se zbog tehničkih smetnji...:LOL:
 
Kvarovi stoje, ali voz nije "juče definitivno ukinut".
Ako Srbija voz na sajtu ne laže, danas su svi polasci ostvareni bez kašnjenja.

Svakako stoji i hitna neophodnost nabavke i remonta voznih sredstava.
 
Kvarovi stoje, ali voz nije "juče definitivno ukinut".

Da, da, moja greška, nije zvanično. Svakako se putnici ne mogu pouzdati u polaske. Iz Kraljeva idu vozovi u 4 smera. Dešavalo se da određenih dana samo u jednom smeru krene voz, a u ostala tri se otkažu.

Pod hitno je potrebna nabavka novih vozova

Svakako stoji i hitna neophodnost nabavke i remonta voznih sredstava.

Pričate ovde o hitnom. Nećete slušati tu pesmu, na žalost. Samo će se otkazivati polasci. Od dobijanja sredstva do dolaska novih vozova do naručioca u proseku prođe 3-5 godina. Mora sve unapred da se planira. Još sad ova geopolitička situacija...Biće dobro ako stigne ovih 18 Flirtova i da se remontuju DMV 711 i Gorbačovi.
 
Kvarovi stoje, ali voz nije "juče definitivno ukinut".
Ako Srbija voz na sajtu ne laže, danas su svi polasci ostvareni bez kašnjenja.

Svakako stoji i hitna neophodnost nabavke i remonta voznih sredstava.
Toeto što ja pričam stalno o "vagončiću"!
Prvo kaže jedno a onda kad ga neko razotkrije menja priču kako se loše izrazio,kako nije "baš" tako mislio,itd.itd...
Ali zaslužuje prelaznu ocenu za trud,to mu ne mogu osporiti.
 
RVR su zakon... nadam se da ih nikad neće povući...

Svestan sam svih manjkavost... za teško pokretne putnike je prilično nepristupačan, a gospođama nije zabranjen ulaz... Nije svaka garnitura ista, neke su veći raspad od drugih... Ovi noviji su bez žvrljotina iznutra sa lepim i udobnim trget sedištima za kraće relacije i zaista ne vidim zašto ne bi mogli svaki tako da remontuju...

Taj voz oslikava duh Beograda i ne bih želeo nikad da ga povuku...

Deo mene bi umro zajedno sa njima 😁
 
I treće kamenovanje u nedelju dana! Dok neko ne popije robiju, st*** se neće smiriti. Ovo stvarno liči na specijalni rat protiv srpskih železnica:

Ponovo kamenovan BG: Voz

„Srbiјa Voz“ a.d, obaveštava da јe danas, 15.06.2022 godine, oko 13.30 časova, došlo do ponovnog kamenovanja BG: Voza koјi јe krenuo iz stanice Ovča za Bataјnicu. Voz јe kamenovan na delu pruge Novi Beograd –Zemun, od strane za sada nepoznatih počinilaca.
Pregledom vozova od strane vozopratnog osoblja, ustanovljeno јe da јe polomljeno stako na vratima koјe koriste putnici pri ulasku i izlasku u voz. Zbog ovog incidenta otkazan јe BG:Voz koјi iz Bataјnice polazi za Ovču u 14.42 časova, na relaciјi Zemun –Ovča, kao i BG:Voz iz Ovče u 15.44 časova za Bataјnicu, na relaciјi Ovča-Pančevački most.
MUP Republike Srbiјe u saradnji sa Srbiјa Vozom odmah јe preduzeo sve potrebne mere da se pronađu počinioci ovog krivičnog dela.
Upozoravamo da kamenovanje vozova predstavlja izuzetnu opasnost po bezbednost svih učesnika u saobraćaјu, na prvom mestu ugrožava bezbednost putnika, sprečava redovno odviјanje železničkog saobraćaјa ali se istovremeno nanose i velike štete železničkoј imovini.
„Srbiјa Voz” a.d. apeluјe na građane da se ponašaјu savesno i odgovorno kako bi se železnički saobraćaј odviјao neometano.
 
Ајде да видимо. Јер ово је већ изгубило сваку меру. Мислим, предуго траје.
 
Траје то годинама, као и крађа делова железничких пруга, која је сад у зениту, али ником ништа. Ово је сад у жижи јавности само. Зна се ко и где гађа возове. Не треба им никакав дрон да би то открили. Потребан је добар закон и његова строга примена. Слично важи и за графитере и крадљивце делова пруге.
 
Ја не разумем да никоем то не смета. Сви само руком одмахују а возе се у жврљаним возовима пуним смећа. Где су истражни новинари, где је грађански активизам? Све бре ситно политиканство...
 
Vrh