Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Јел поента ове слике временски парадокс или што смо сазнали да @gunbo има мањак косе:bubanj:
Шала, не замери, имам тај обичај да на свакој слици тражим занимљиве споредне детаље :)
Mislim da je eufemizam zvati to "manjak" :D

Inače jutros sam ja kasnio na stanicu, naravno BG:Voz nije :ROFLMAO:
 
Kako neprijatno iskustvo večeras sa Bg vozom, čekao sam ga večeras u Rakovici u smeru ka Ovči, po rasporedu treba da stigne u 19:04. Kasnio je oko 5-6 minuta, da bi onda sa razglasa rekli da taj voz ide za Zemun, totalno zbunjen odem do otpravnika da pitam šta se dešava, gde dobijam informaciju da je taj polazak iz Resnika od pre 3 dana preusmeren na Zemun, i da oni ne mogu više da se bore sa konstantnim izmenama, i da zato ne stoji na info tabli nikakvo obaveštenje. Ako me interesuje stanični red vožnje mogu da ga slikam, oni su ga sami otkucali i zalepili na svoju kućicu na peronu. Otpravnica je bila krajnje ljubazna i vidim da je i njoj neprijatno zbog cele situacije.
 
Poslednja izmena:
Kako neprijatno iskustvo večeras sa Bg vozom, čekao sam ga večeras u Rakovici u smeru ka Ovči, po rasporedu treba da stigne u 19:04. Kasnio je oko 5-6 minuta, da bi onda sa razglasa rekli da taj voz ide za Zemun, totalno zbunjen odem do otpravnika da pitam šta se dešava, gde dobijam informaciju da je taj polazak iz Resnika od pre 3 dana preusmeren na Zemun, i da oni ne mogu više da se bore sa konstantnim izmenama, i da zato ne stoji na info tabli nikakvo obaveštenje. Ako me interesuje stanični red vožnje mogu da ga slikam, oni su ga sami otkucali i zalepili na svoju kućicu na peronu. Otpravnica je bila krajnje ljubazna i vidim da je i njoj neprijatno zbog cele situacije.
Novi je red vožnje od pre nekoliko dana. Imaš na sajtu bgmetro.
 
Hvala na informaciji, sada sam skinuo taj novi red vožnje, i ne mogu da se načudim da od 28. Marta nisu mogli da okače na stajalištima taj novi raspored. Inače na sajtu Srbija voza kada kliknem na red vožnje Bg voza izadje stari red, a kada se ode na stanični red vožnje vide se te izmene. Informisanje putnika na železnici je postala naučna fantastika.
 
Kakva je popunjenost vozova u Barajevu i Lazarevcu? Sa obzirom da znam ko nam je vlast, nema "fider" autobusa, nema koloseka u bočnoj zaštiti radi dva puta uspešnijeg regulisanja odstupanja u redu vožnje, nema uređenih parkinga, nema biciklističkih parkinga i infrastrukture, nema stajališta Veliki Crljeni, ali da li je popunjeno onih par polazaka u špicevima?
 
Zna li neko: da li nakon sređivanja stanice u Zemunu sada tamo postoji biciklistički parking? Rado bih išao biciklom do stanice, pa na posao vozom.
 
Šta će ti parking? Svaka bandera ili stub su nam parkinzi :)

Ta stanica bi mogla biti veoma korisna, ali je pristup do nje baš bezvezan.
 
Pa računam da je parking na stanici na neki način obezbeđen, za razliku od bandere. Prosto ne bih u povratku da me dočeka samo točak :D

Pristup do stanice je dosta loš, da. Mnogo je nepouzdana 45-ica.
 
Oni su mogli da naprave okretnicu usred same zeleznicke stanice, tu stave i otpravnika i završe posao...
 
Pa neki 700 i neki već vrti tamo kod tržnog centra Zmaj, ima tamo dosta prostora. Verovatno bi mogli i okretnicu da naprave za neke buseve, samo da se malo prilagodi. Doduše, tu blizu prolaze 78, 15, 45.
Veliki parking postoji kod tržnog centra koji je na pljucomet od stanice.
 
Da li vozovi staju na "logičnom" koloseku na stanici Tošin bunar?

Za Batajnicu na desnom kada se gleda ka tunelu?
Staje normalno, do prošle nedelje su samo bila pogrešna obaveštenja (pomešani koloseci), zamenili su sad table i sad je sve okej. Doduše ponovo je privatnik jutros zatvorio svoj plac za prolaz jer je poslednjih par dana probijena ograda i moglo se proći
 
Pozdrav, kakvo je stanje sa linijom Lazarevac-Ovča, načuo sam da vozovi kasne, konkretno bih čekao na Kneževcu, ali ako je učestalo kašnjenje, ne isplati mi se....
Hvala na informacijama :)
 
Pozdrav, kakvo je stanje sa linijom Lazarevac-Ovča, načuo sam da vozovi kasne, konkretno bih čekao na Kneževcu, ali ako je učestalo kašnjenje, ne isplati mi se....
Hvala na informacijama :)
Ako putuješ ka gradu koristi one polaske koji kreću iz Resnika za Ovču. Lazarevačke preskoči,dok se stanje sa laganim vožnjama ne sredi.
 

Vozovi iz sistema BG:VOZ na relaciјi Lazarevac-Ovča-Lazarevac staјu i u stanici Baraјevo ukrsnica

„Srbiјa Voz“ a.d. obaveštava korisnike svoјih usluga da će od 11. aprila 2022. godine, vozovi iz sistema BG:VOZ, na relaciјi Lazarevac-Ovča-Lazarevac, za potrebe ulaska/izlaska putnika, staјati i u stanici Baraјevo ukrsnica.
Voz iz Lazarevca za Ovču sa polaskom u 11.42 časova, dolaziće u stanicu Baraјevo ukrsnica u 12.10 časova, a polaziti za Ovču u 12.10 časova.
Voz iz Ovče za Lazarevac sa polaskom u 18.22 časova, dolaziće u stanicu Baraјevo ukrsnica u 19.16 časova, a polaziti za Lazarevac u 19.37 časova.
 
Šta se dešava sa planiranim novim stajalištem BG Voza Batajnica Istok ? Kamendin i Altina su sagrađeni u paketu sa modernizacijom pruge BG-NS, stajalište Batajnica Istok bi takođe trebalo da se nalazi na njoj, i to u novom delu naselja koji je udaljen od postojeće železničke stanice. Ali njega više niko ne spominje.

Prolazio sam tuda skoro i Sokolom i BG Vozom, mislim da nisam primetio nikakve radove na mestu gde je ovo stajalište predviđeno da bude. To je negde između batajničke toplane i ulice Slobodana Macure.
 
Da li neko zna zbog čega su sklonjeni monitori na stajalištu Kamendin? Od otvaranja stajališta nema ni jednog monitora. Postojali su pre otvaranja pruge. Nema ni postavljenog sata kao na drugim stajalištima. Inače, na sajtu Srbijavoza i dalje stoji pogrešno unet naziv Kemendin st.
 
Moze li neko da mi da lokaciju Zeleznicke stanice Altina, jer mi petal Mape na Huaweiju izbacuju bukvalno kao da je u Zemun polju...
 
Vrh